Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
braskejovan

Fiat Brava 1.4 12v - neće preko 3-3.500 obrtaja

Recommended Posts

Pozdrav, imam Fiat Bravu 1.4 12v (benz+plin) 

Auto u voznji nece da primi gas preko 3-3.500 obrtaja i to na ravnom, uzbrdo jedva do 2500 obrtaja. Problem se dešava i na benzinu i na plinu, jedino u leru kada se gas drži malo duže onda jedva dođe do 4-4500 obrtaja. Auto ne trokira već samo dođe do tih obrtaja i tu se zaguši. Da li je neko imao sličan problem ili zna o čemu je reč? Hvala unapred.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@braskejovan

 

Imao sam ja, na kraju se ispostavilo da nije bio dobro uzubljen za pola zuba(mozdda i ceo zub) cini mi se , bilo pre par godina. 

Na dijagnostici je pokazao problem senzora brgaste cini mi se. Pre nego sto je nadjen kvar bio je kod jedno 3 ili 4 majstora. Te nije dobar filter za vazduh, te crevo jedno nije bilo dobro vuko fals vazduh, katlizator trebao da se izvadi. Sve to zamenjeno i nista. 

Onda ga oteram u servis, tek treceg dana su otkrili sta je. Kod mene je u tom trenutku bila greska za lambda sondu ali drugu i to je navodno ometlao dijagnostiku  da nadje gresku 

Serviser je isao jedno po jedno sistemom eliminacije proveravao. 

Meni se slicno ponasa auto kada zabaguje klapna gasa i to se desava retko, jednom sam je vec menjao ali da znas da je slican problem, auto jedva prima gas. Letos mi se desilo pun auto nas 5oro idem uz brdu i vidim da ne moze da izadje jer ne prima gas, cak ni u prvu, spustim se ugasim i upalim i on radi normalno. 

Ovo sa uzubljenjem mi se desavalo stalno do 2500 ortaja radi kako treba preko toga nema dusu

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre jedno 5 godina to imao i mislim da je iskostalo 4500. 

Ne nam koliko sada kosta to valjda spada u veliki servis, cenim ga da sada nije bez 20-30eura, stim sto treba ako je to problem otici kod majstora koji ima alat za zupcenje Fiata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...