Jump to content
FAS Goran
loopdemack

Fiat Doblo 1.3 MJet - imam samo jedan ključ bez daljinskog?

Recommended Posts

Fiat Doblo 2006 1.3 imam samo jedan kljuc bez daljinskog  koji se ponasa kao centralna brava to jest otkljucava i suvazaceva vrata.

Da li na automobilu postoji daljinski ili ovaj model nema uopste opciju?

U sustini desna vrata nemaju mogucnost da kljucem otkljucam zakljucam vec moram da zakljucavam glavnu bravu.

 

 

Edited by neshaoct
popravljen naslov

Share this post


Link to post
Share on other sites

@loopdemack

 

Centralna brava je jedno, daljinsko zaključavanje je drugo. Auto ne mora uvek da ima i jedno i drugo. Potpuno je regularna situacija da auto ima centralnu bravu, ali nema i daljinsko otključavanje/zaključavanje.

Ako auto ima samo centralnu bravu = dobijaju se dva ključa i nijedan nema dugmiće na sebi.

Ako auto ima i centralnu i daljinsko otključavanje/zaključavanje = dobijaju se dva ključa, od kojih po pravilu jedan ima dugmiće, a drugi nema.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kljuc ne deluje da je original nisam prvi vlasnik i samo jedan postoji da li ima opcija da se iz vin-a vidi da li je model koji poseduje daljinsko otkljucavanje?

Jos jedno pitanje ako je definitivno model samo sa centralnom bravom, hocu da ugradim otvaranje sa daljincem posto postoji centralna brava da li mi treba aktuator na vozacevim vratima ili i vozaceva vrata imaju aktuator te mi treba samo remote stanica i daljinci i da se sistem ugradi na postojecu centralnu bravu.

 

Da li ima neki oprobani sistem koji se ugradjuje na Fiate doblo tih godista?

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@loopdemack

Ako ti odgovara ta opcija, a ako se vec bakces i placas - mozda ti je najbolji odnos ulozeno/dobijeno da odradis neki jednostavniji alarm.

Ima ih vec za smesne pare, a istovremeno dobijes i daljinsko otkljucavanje i zastitu.

I da postoji opcija daljinca na tvom autu - kostace te novi kljuc, iscitavanje elektronskog koda (koji verovatno nemas) iz Body Compa, programiranje kljuca dijagnostikom, prepakivanje na taj jedan kljuc (maca i kapsule za imobilajzer), itd... A tek ako ga nema.

 

"Mana" alarma je sto ces imati dodatni privezak i sto se secka fabricka instalacija da bi se uglavila centrala alarma. 

Cisto tema za razmisljanje, ne tvrdim da tako treba :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...