Jump to content
FAS Goran
StjepanovicD

Fiat Nuova Bravo - gumice balans štangle

Recommended Posts

Pozdrav,  prije neki dan sam kupio Fiat Bravo 2009 god 1.4 t-jet 88kw. Kada smo obavili kupovinu ovaj što mi je prodao reče mi da je skinuta balans štanga (bilo mi čudo da ništa ne lupka :)  ), kontam nije frka kupiću gumice i stabilizatore i to montirati. 

Međutim kada sam pokušao da nađem gumice nastaje problem, tj mislim da jeste. Balans štanga je debljine 19mm, a u svim radnjama dijelova po broju šasije izbacuje da je unutrašnji promjer gumica 17mm. E sad ne znam, mada po mojoj logici bi trebalo da je promjer isti,

možda stvarno idu te gumice promjera 17mm na balans štangu od 19mm. Na ovoj balans štangi što mi je dao bile su neke gumice montirane u lošem stanju, kada sam ih skinuo premjerio i one su 17mm. Da li su one fabričke, da li ih je neko mijenjao ne znam, a nisam siguran ni da li je

balans štanga od njega mada mislim da jeste koliko sam uspio da uporedim. Da li je neko imao sličan problem i kako je riješio? Ili neko da  zna koje gumice idu i koja je debljina balans štange na tom modelu?

 

LP i hvala unaprijed na odgovoru. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da si mi puno pomogao. Nisam primjetio to suženje na mjestu gdje idu gumice. Danas ću baš pogledati kad dođem kući da vidim je li to tako. U svakom slučaju hvala puno. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@StjepanovicD

 

Jeste, i nije :)

 

Nema tu sreće sa menjanjem gumica, nije za brava predvidjeno da se menjaju gumice, i nema dalje priče.

Nema šta više nisam probao, menjao, stavljao 1000 puta. Bukvalno zamenim gumice na kanalu za 15 minuta, koliko sam se izveštio.

 

Priča je - i ako uspes da nadjes kvalitetne gumice, trenutno nosač/držač gumica koji imaš da bi staru gumicu izvadio i stavio tu novu - taj tvoj nosač moraš da bukvalno rasturiš jer je pertlovan. A posle kada staviš novu gumicu taj nosač nema sreće da ćeš namestiti kako treba. Namestim ja to, bude sve ok, posle mesec dana se pomeri za mm i počne da lupka, ajde opet na kanal, nameštaj...onda naravno od svog tog skidanja i stavljanja, pojede se navoj na nosaču gumice, pa onda uzmeš novu šanglu pa je opet rastaviš...itd itd itd

 

Na kraju, uzmeš i powerflex i 2 rastavljene štangle i 4 nosača štangle i baciš u kantu. Uzmeš dobru polovnu šanglu i voziš se lepo kao čovek. A čak i ta varijanta da ne uspe, ili ne uspeš da nadjes dobru polovnu (kao ja što sam uspeo), ima nova da se kupi, nije 80-90 evra skupo da bi se mučio, kao ja što sam... :)

 

Kraj priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

232712638_62fc95e8dd148.thumb.jpg.4a4c2fa04850ff9acd07f253b43dd18e.jpg 232712638_62fc95e888eb3.thumb.jpg.4c5fee1799b2995a546301bc6b551fa2.jpg 232712638_62fc95e8d51d6.thumb.jpg.149046c1a24b8e7d2a93e5f04544dbb3.jpg 232712638_62fc95e698f80.thumb.jpg.0e3661ff775792fe5697f44ddcceb1aa.jpg 232712638_62fc95d4aaf71.thumb.jpg.107e6aa407d0e51efe697e27fd93052c.jpg

 

To su Pa ne znam, čini mi se da na ovoj što imam i jesu navoji problematični. Našao sam jednu polovnu čini mi se da je u dobrom stanju za 50evra. Mislio sam da  stavim poliuretanske gumice, i ne znam da li bi pomoglo da se zavare neki graničnici na balans štangi oko gumica i da li bi joj to zeznulo strukturu zagrijavanjem? Dalo bi se riješiti jer je trenutno skinuta i vozim bez nje. A nove na jednom mjestu gledah ali cijene nisu ispod 170 eura. Za tih 80-90 možda BiH i kupio novu. Mada i ova polovna za te pare djeluje ok, samo se kontam da će možda i na njoj otići gumice brzo. Slike ove polovne, djeluje ok samo ne mogu da je vidim uživo moram je naručiti brzom poštom. 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...