Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Fiat Nuova Bravo 1.9 8v MJet - indikator katanac/immo

Recommended Posts

Pozdrav ekipa. 

 

Daklem,  rezevni kljuc koji nisam koristio sigurno par godina (u stvari originalni skakavac koji je dosao uz auto,  samo je bio odlozen kao 'rezevni') odbija poslusnost. Naime,  katanac bleji,  auto zavergla i to je kraj price.  Centralna otvara i zatvara vrata i gepek ali kontakt brava ne ferma, znaci daljinac kao daljinac radi ok. 

 

Iscitao sam temu u STILO/Bravo podforumu u vezi istog/slicnog problema i:

-akumulator nije,  nov je stavljen

-struja i naponi ok

-drugi kljuc (obican -  ne skakavac koji sam koristio sve ove godine radi, pali,  ide) 

-Greske nemam pojma da li ima u vezi kofa kljuca,  ali cim samo vergla,  verujem da ima nesto sto ne stima... Da li sam kljuc ili nesto drugo,  ne znam, nemam cime da iscitam. 

-Znam da je FIAT ovlasceni servis/diler poslednja opcija jer nemam code za kljuc/auto tj nije dosao sa istim kada sam kupio (bar ja da znam) i da bi trebap njima da se obratim da mi iscitaju tj daju kod na osnovu dokaza o vlasnistvu auta.

 

Da napomenem da mi je taj kljuc RADIO pre tih nekoliko godina i nije prijavljivao katanac tj problem sa immo na kolima,  samo isti posle nisam koristio jer je bio u steku. 

 

Kako sam saznao za problem? Pred odmor,  kako to inace biva,  da ponesem rezevni kljuc. Gratis sto i daljinac za alarm koji je bio na tom kljucu za auto se raskodirao i alarm centrala ga ne konstatuje i odbija prijavljivanje u centralu alarma na osnovu upustva, tako da sam od Omege trazio zamenu za isti transmiter. 

 

Svaki savet dobro dosao. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, ISV_01 said:

Centralna otvara i zatvara vrata i gepek ali kontakt brava ne ferma, znaci daljinac kao daljinac radi ok.

Daljinska komanda/baterija nema veze sa imobilajzerom. Njegov cip se nalazi u kljucu, a cita ga antena koja se nalazi oko kontakt brave.

Antena za daljinsko otkljucavanje se nalazi kod Body Compa (A stuba) i kao sto rekoh, nema veze sa immo.

Dijagnostikom moze da se pogleda sta se desava i sta je uzrok. Takodje, moze da se pokusa da se izvrsi ponovna prijava kljuceva (moze i sa MES). Mogli smo da se nadjemo negde i da pogledamo (ELM327 mi stoji uvek u kaseti u autu, a laptop zbog posla vucem uglavnom uz sebe). Da ne piskaram, evo kako ta procedura tece (iskliktao sam ti u modu simulacije) - za nju su potrebni svi kljucevi i da imas elektronski Code sa kartice:

 

Untitled1.thumb.png.44aff52039cb3c126b0521e1d00de914.png Untitleda.thumb.png.869bcc6c31939ec1f70bbece3aa2d3de.png Untitledb.thumb.png.7e870bb573963d92bacd68b6b6421faf.png Untitledc.thumb.png.20e35dee2e777b27716f899fb93e4980.png Untitledd.thumb.png.2e0177b1a3780588331626ddfeea69fc.png Untitlede.thumb.png.59a7d71dc6679ce4a7951ee449c56aed.png

 

Ali je problem sto ti za to treba upravo Code kartica, koju kazes da nemas. Sto opet implicira da bi morao do kljucara, da ti iscita kod. Svakako je najmanji problem da se nadjemo negde posle posla, bar da iscitamo gresku.

 

PS: Kada vec otvaram MES, evo i slicne procedure za kodiranje daljinaca (samo opis):

 

Untitled.thumb.png.3fadd96bfe1b1162e05b0c432cac3750.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Hvala kolega,  mislim da bi mogao danas imati vremena jer sutra vece putujem. 

Ako sam razumeo,  osim Fiata koji mi moze dati kod,  isti moze da mi iscita i neki dobar kljucar i preko dijagnostike isti prijavim? (tipa tvoj ELM sa kompom)? 

 

Eh sad,  gde ocitati CODE na NBG? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si pomenuo ja nemam pojma kad sam koristio drugi ključ

@Ivan
 To čudo što pominješ za dijagnostiku elm327  imaš neku preporuku gde kupiti ili nebitno može kod bilo koga

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@

Proverene stvari sa garancijom su kod naseg drugara Dovle, imamo i clanski popust: https://obd2.rs/

Meni na Nuova Bravu, skoro svim modulima (motorni racunar, Body Comp, airbag, reset servisnog intervala, instrument tabla, navigacija, Blue&Me, klima, parking senzori), za pristup je dovoljan samo ELM 327 interfejs: https://obd2.rs/proizvod/elm327-usb/ .

Dok su kod nekih Fiata potrebni i adapteri. Konkretno npr. za Grande/Evo, ELM327 pristupa samo motornom racunaru, dok je za sve ostalo potreban i dodatni zuti adapter: https://obd2.rs/proizvod/multiecuscan-fiatecuscan-a3-zuti/

Listu sta je tacno za koji model potrebno od interfejsa, imas na MultiECUScan sajtu, na ovom linku: https://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

Isplatilo mi se do sada ne znam koliko puta. Zadnje sto sam radio je sto sam sebi "u fullu" kao fabricki napakovao i iskonfigurisao InstantNav navigaciju, sa poslednjim mapama Srbije i Evrope za taj uredjaj (smesno me kostalo, ali moje ruke, znanje i softver). Da ne pricam sto ovako drugarima izadjem u susret ili forumasima po skupovima.

 

Naravno da postoje i jeftinije verzije ELM327 po KP i slicno (reda velicine 10-15 EUR). Licno imam takvu jednu koju sam dobio na poklon i koja radi posao, nemam primedbi. Ali sam u ruci uporedno drzao i poredio sa ovom verzijom koju Dovla prodaje i koja je evidentno bolje uradjena, kvalitetniji i deblji kablovi... I licno bih jedino preporucio zicnu verziju zbog kvaliteta konekcije, a ne BT (bezicnu).

Sto se softvera tice, koristimo uglavnom MES (MultiECUScan), koji odlicno radi sa FIAT vozilima. I tu mozes da kupis licencirani proizvod, a mozes i da se snadjes :) . Ako ti zatreba pomoc, javi mi se slobodno na PM ;) .

Ako te zanima detaljnije, za sve oko dijagnostike imamo i odgovarajucu temu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76749-fiat-lancia-alfa-dijagnostika-adapterisoftver-i-primena-by-banetv

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, ISV_01 said:

Eh sad,  gde ocitati CODE na NBG? 

Nazovi sutra Goran servis i pitaj da li su možda počeli to da rade. Ako nisu, onda: Ristić - Zemun.

Ako baš mora NBGD, okreni Autoelektronika - kod Studenjaka i pitaj rade li to. 

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala velika, resavam to posle godisnjeg, nemam pojma kako funkcionisem kao zivo bice a u stvari sam ZoNbi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...