Jump to content
FAS Goran
Gavrilo011

Pogrešno očitana kilometraža

Recommended Posts

Cao, svima. :)

 

Juce sam gledao neki auto i kada sam isti proverio po broju sasije dobio sam informaciju na carVerticalu da je kilometraza vracana.

E sad, ispada da je km (2018-03 ) presao oko 56.000km a zatim kroz par meseci (2018-11) 788.000km, da bi (2019-04) auto presao oko 92.000km. Zatim nastavlja redovno odrzavanje sve do (2022-4) gde se sve lepo poklapa.

 

Ja bih rekao da je ovde neko u ovlascenom servisu u CH pogresno uneo kilometrazu tj dodao jedan broj vise. Nemoguce je da je neko presao toliko za par meseci.

 

Moje pitanje je ako neko zna, da li ovakve greske mogu da se nakon kupovine prijave i isprave preko nekog ovlascenog servisa?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gavrilo011

 

Možda je greška kod carVerticala.

Ako je greška kod servisera, i ako je auto još uvek u fabričkoj garanciji, moooožda bi taj servis koji je uneo 788.000 kilometara ispravio navod (na zahtev uvoznika za tu državu i ako postoje tehnički uslovi za to).

Realno, šta te to uopšte briga? :D Kad neko bude kupovao taj auto od tebe, i eventualno ga proveri preko te app i vidi isto to što si gore opisao... i onda poveruje da je auto stvarno prešao 730k kilometara za 8 meseci = spasila te aplikacija dolaska retarda da pogleda auto. :thumbup: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D to mi je i brat rekao, manje budala ce ti doci da gledaju kasnije auto.

Ici cu da pogledam auto , jer na slikama je strasno ocuvan, neverovatno dobro izgleda.

 

Inace pisao sam CarVertical-u da li su sigurni u validnost ove informacije, ovo je odgovor:

 

Quote

Pozdrav,
hvala na pismu.

Skrećemo vam pažnju da je usluga koju pruža carVertical usluga podataka o vozilu. Podaci su dobiveni iz različitih europskih i sjevernoameričkih izvora podataka.
Sve primljene informacije sistematizovane su i predstavljene u jednom izveštaju, kako je evidentirano u zvaničnim izvorima podataka.

Podaci o brojaču kilometara za 2018-11 su dobijeni iz Registra ovlašćenih servisa. Takve podatke daje ovlašteni autoservis kada je vozilo servisirano.

Postoji mogućnost da se radi o grešci pri unosu od strane autoservisa prilikom snimanja podataka o kilometraži. Budući da ove podatke unose ljudi, ponekad se susreću s takvim netočnostima.

Međutim, pošto smo mi usluga za izvještavanje o podacima, pružamo sve podatke kako su zabilježeni u izvorima podataka.

 

Evo slika sa izvestaja:

 

Screenshot-2022-08-12-132443.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Doctor NO  tako sam i ja nesto pomislio, tako ima smisla. 

 

Rekao bih cak 78.865KM taj ko je kucao ukucao je jednu 8 vise. 

Nisam nikada imao bolji auto koji bi isao u ovlasceni servis, pa ne znam kako funkcionise, ali kako niko nije primetio to na prvom sledecem servisu, mozda se ne vidi, ako se bas ne pogleda malo dublje istorija auta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...