Jump to content
FAS Goran
nemos

Alfa Romeo MiTo 1.6 MJet - Blue&Me povezivanje / aftermarket radio?

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, nov sam ovde pa vas necu previse daviti. Pokusao sam da nadjem na forumu ali nisam uspeo resenje za moj problem pa sam odlucio da postavim temu. Povezujem se iphone 12 na blue& me normalno ali kada pokusavam da nekoga zovem sagovornika ne cujem dobro krci pa onda uspem da cujem nesto pa opet krci.....Desilo mi se samo da je zakucao i krenuo da zuji i tu sam morao da ugasim auto da bi prestalo. Da li je resenje u update-u softvera s obzirom da nikada nije radjen ili je nesto drugo? Da li postoji mogucnost da pustam sa youtube muziku sa telefona kada se povezem preko blue&me. Prethodni vlasnik nije ni znao da moze da se konektuje sa telefonom pa kapiram da je softvrer star bar 10god. I sto zanima me gde moze da se uzme dobar touch screen(apple carplay) po merama za mito? Hvala unapred svima na odgovorima i izdvojenom vremenu.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nemos

 

Davno je rekao @Ivan da uvek treba imati u vidu da je sistem projektovan u partnerstvu Fiata i Microsofta u drugoj polovini pretprosle decenije kada Android/iOS nije ni postojao. Bluetooth funkcionalnost predviđena je prvenstveno za handsfree razgovore, a ne za puštanje muzike.

''Blue&Me je ime kompletnog sistema koji je Fiat razvijao sa Microsoft-om (handsfree preko BT, Media Player, Voice Recognition,...). BT veza se koristi isključivo za handsfree pozive.

USB slot se koristi za slušanje MP3 sa FAT 32 formatiranih stikova. Poželjno da budu manji, od 8 ili 16GB, mada su ljudi koristili i 32GB, proverenih proizvođača. ''

 

Baci pogled na ovu temu: Fiat Grande Punto - Blue&Me.

Nemoj da te zbuni naslov, tvoj auto je isti kao taj Grande, samo sa drugim limom preko i plastikama unutra. Neki aftermarket uređaj pre svega pogledaj na aliexpress-u, tamo je svakako najveći izbor po pitanju funkcija/cena. Trebaće ti i blenda da se uklopi taj uređaj. Trebalo bi i videti kako ide sa povezivanjem... da se ne dogodi da kupiš nešto što ne može da se poveže ni sa sve adapterima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo loše ni apdejtuješ,blue and me se dugo zadržao ,moguće je da su nešto popravili,prelaskom na USA tržište i u saradnje Mopar grupom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nemos

Licno bih prvo banalno probao da uparim Blue&Me sa jos nekim telefonom, cisto da vidim da li ce se javiti to krcanje i bagovanje koje pominjes.

Kod mene verzija 5.5 perfektno radi sve ono sto treba, sa godinu i kusur starim Android telefonom.

Sledece sto bih proverio je verzija firmware, secam se da su bas sa 5.5 i 5.6 cackali nesto upravo za iPhone koji se u to vreme omasovio.

Davno sam radio zadnji put, znam da ti treba Blue&Me Configurator, koji ce na USB u slotu na autu kreirati "BMConf" fajl. A onda preko njega, kroz kreirane tagove gledas trenutnu verziju Blue&Me firmware koju imas na autu. Mozda mi je negde po instalaciji dzidza-bidza za Stilo i Bravo ostala instalacija i za firmware i za Voice Recognition jezike za Blue&Me. Pa mogu da ti pustim negde.

Problem mislim da je ostao sto je oficijalni Blue&Me sajt trcao na nekom starom Flash Playeru, pa je pitanje sta vise i moze da se dobije od podrske.

Pogledaj detaljno ovaj moj post i ove oko njega:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61292-fiat-nuova-bravo-update-blueme-greška-no-english/&do=findComment&comment=1477026

 

PS: Kao sto ti Nesa citira iznad - Blue&Me ne podrzava A2DP protokol. Tako da se Bluetooth koristi samo za handsfree telefoniranje. Za MP3 mjuzu se koristi USB port.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene Blue&Me radi dobro sa Iphone , primetio sam da se dogadja ovo gore navedeno kada pricam na telefonu i startujem auto u toku razgovora e onda dogodi taj bag jer na Iphone Wi-fi i bluetooth nije moguce iskljuciti kao na androidu i on posle nekog vremena se sam ukljuci ja to zaboravim i dogodi se sta se dogodi,Na iphone Wi-fi i bluetooth se automatski povezuju kada prepoznaju uredjaj na kojem su pre bili povezani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. E ovako, javlja mi se sledeci problem. Skinuo sam update saoftware-a stavio na usb koji sam preko virtuala smanjio na 256mb fat32 kako sam procitao da treba. U sred instalacije izlazi mi error 10. Probao sam i sa regularnim usb 32gb, nije hteo pa sam ga smanjio na 256mb i opet nece. Da li neko zna kako da resim ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, nemos said:

U sred instalacije izlazi mi error 10.

Pricas o update B&M firmware (zadnje verzije za vozila tih godista su 5.5 i 5.6 sa izmenama za iPhone).

Ili o update jezika (za Voice Recognition), sa onim .CAB fajlovima?

To su dve razlicite stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Ivan said:

Pricas o update B&M firmware (zadnje verzije za vozila tih godista su 5.5 i 5.6 sa izmenama za iPhone).

Ili o update jezika (za Voice Recognition), sa onim .CAB fajlovima?

To su dve razlicite stvari.

Firmware, jezik nisam dirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa kojom verzijom Firmware pokusavas i odakle si je skinuo? Da li su ti fajlovi u Root USB fleske? Kapacitet je pozeljno da je sto manji, a svakako ne preko 8 GB.

Ispravan postupak je ranije bio da se sa BM Configuratorom prvo sa samog uredjaja na USB fles kreira i skine BM Conf fajl.

On je skup tagova, sa modelom auta i trenutnom konfiguracijom Blue&Me centrale. Cisto da imas predstavu, ovo sam npr. ja dobio:

 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<BlueAndMeInfo>
  <CarType>Bravo</CarType>
  <Configuration>6BF80</Configuration>
</BlueAndMeInfo>

 

Taj BM Conf fajl bi se ranije ucitao na zvanicni Blue&Me sajt, na osnovu cega bi se dobila povratna informacija koja je maksimalna verzija koju taj hardver podrzava. I onda se samo preporucena verzija skine i instalira (nakon cega ide i update Voice Recognition jezika, ali to je vec druga stvar).

Problem je, kao sto rekoh, sto je Blue&Me sajt trcao na nekom starom Flash Playeru i pitanje je kako tome sada moze da se pristupi. Pgledacu i ja po svojim starim instalacijama i nekim fleskama za Stilo i Bravo, da li mi je ostalo nesto za BM, ako mogu da pomognem. Uspesno sam instalirao sve to gomilu puta i kod sebe i kod drugara i kod forumasa, ali zadnji put pre neku godinu.

 

PS: Samo da ne zaboravim. Verzija 5.6 je samo NADOGRADNJA na verziju 5.5 - znaci ova starija mora da bude prethodno instalirana. Vidi se i po velicini instalacije: verzija 5.6 je oko 5 MB, a verzija 5.5 oko 59 MB. Tako da i to moze da bude "Error 10", ako se napamet "nabada" sa verzijama (ne gledajuci sta je trenutno na autu i sta je podrzano).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče pristupa sajtu Blue&Me, Flash format je izbačen iz upotrebe ali ima dosta browsera koji podržavaju Flash i radi sajt. Ja sam pristupio sa Brave browserom i sve radi bez problema, skinuo u updateovao B&Me u Giulietti bez problema. Sve preko fleša od 512 Mb koji sam namenski za to ostavio

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada si to pristupao, jesi li podesavao nesto detaljnije? Ja nisam uspeo ni sa par browsera, ni sa nekim Flash emulatorima za browsere. Otvore oni pojedine Flash sajtove, ali kada pokusam B&M sajt uglavnom emulatori kazu da nemaju podrzan potreban ActionScript 3.

Nisam se dalje udubljivao u tematiku, jer mi nista od te instalacije nije trebalo odavno. A i kada je tada trebalo, imao sam je u lokalu na kompu.

 

Ako je izvodljivo, to je odlicna vest - u tom slucaju ne bi bilo lose sto pre poskidati sve potrebno, tj. ovih par instalacija za najcesce verzije firmware 5.5, 5.6, Voice Recognition za engleski, BM Configurator... Ne znam da li bi to uopste smelo da se okaci i na forum, da ljudi ubuduce imaju ako im zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pristupao sam relativno skoro, tipa pre par meseci. Flash podrska je ugašena krajem 2020., kupio sam Giu u junu 2021., a ovo sam skidao negde pocetkom 2022. Radilo je sve, baš zato sam poskidao sve što mi treba za Giuliettu da budem miran dok je imam.
Evo sad proveravam, neće iz Brave browsera ali iz Flash browsera radi.
cfe74a6ea189b2aac1a78993222215e6.jpg

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...