Jump to content
FAS Goran
Veki

1.3 multijet crni dim

Recommended Posts

Auto predhodni nazalost stradao u udesu kupljen novi isti motor 1.3 multijet vidi se da je skinut katalizator,egr proveren skinut onaj deo sa strujom dole ona pecurka na oprugi radi ekstra,novi filteri ali dim je i u mestu i kod ubrzanja zna da ostavi dim 10 m iza sebe ne trosi vodu ulje ne pomera sta bi tu jos trebalo gledati creva ne pustaju.Jedino mi ostaju dizne da vidim ili negde na dijagnostiku da teram.

Ima li neko ideju neku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sumnjam na dizne jer gore kad otvorim cep ulja i sipku kao na novom autu nista nema ni dima ni da duva

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posebno su dizne problem kod novijeg Puta EVO (pošto ne znam koji je auto u pitanju, u avataru je punto mk2b). Kat sigurno utiče na dodatnu količinu crnog dima, tu budi siguran (tj to što ne postoji). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produvaj Brake Clinerom MAP senzor na deklu glave, moguće da je skroz zamašćen. Ne može da škodi a pomaže sigurno.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocistio  sam  MAP nista ne pomaze probacu danas da skidam dzekove sa Mapa,protokomera i egr i da vidim je li sta manje onda cu premeriti menzzurama prelive na diznama da vidim da nisu neke velike razlike.

E sad ne zna covek bez katalizatora da li bas toliko treba da cadi ili ne upitanju je punto mk2b 1.3 multijet 2004 godiste,nisam napomenuo da i teze pali tj sigurno 4 okretaja duplo nego prosli i malo nemirno radi prvih koji sekund kao da secka.

Ocistio malo safciferom ulaz u usisnu granu bilo je prljavo i ona plastika zapusena bila to krpom cistio vadio komade.

Kad sam ga nakon toga upalio dimna kao na tenku ne yna se ima li vise cisto belog ili crnog dima koji se od gustine i nakon 50 primeti mora da su komadi cadji upali u ventil ili negde pa dok nisu sagoreli jedan kilometar bilo je bruka :whistle:.I onda neko kaze dekorbanizacija ja jedva sa safcigera garez skinuo kaki komadi

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad otkacim map oseti se manje snage a dima bezmalo nema nista vrlo malo na bas punom gasu e sad  da li to znaci da je map mozda li on kako da se proveri sa necim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...