Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Verujem, pošto sam i ja spuštao pritisak, a isto sam tako dobio kao i ti. Zvuk je definitivno od asfalta i guma, danas sam probao više puta. 

Uhvatila me je kiša i posle je zadnja kamera prestala da radi. Ne znam šta joj bi, pošto sam juče prao kola i ništa joj nije bilo. Obrisao sam je krpom i proradila je, ali ne razumem, nije mi auto nešto bio posebno prljav. Evo slike kad sam došao kući:

 

 

P20730-131943(1).jpg

Čudno mi je to. Turci su poznati po proizvodnji dronova čije kamere naravno moraju da izdrže sve i svašta. Zašto to može da bude dobro za ratovanje, a ne može za nas miroljubive vozače Fiata?

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, knezevic76 said:

Lično nisam za kemru, pre za senzore. Tamo gde ima kamera, trebalo bi da ima i pranje iste, upravo zbog česte zaprljanosti.

Tja, meni je tako ispalo. Znači i drugi su imali taj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam konkretno za problem da kamera neće da radi, pre za problem čestog čišćenja iste, ja sam hteo naknadno da uradim kameru u ovlašćenom ali odustao sam upravo iz razloga što bi me taj nedostatak brizgaljke strašno nervirao. Da ne pričamo kad dođe jesen i ono blatnjavo vreme.
Mislim da ni Compass nema brizgaljku za pranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, šta da radim, imam je i brisaću je kad bude trebalo. U međuvremenu slika unutrašnjosti:

 

 

P20730-071600(1).jpg

Jastuk preko celog sedalnog dela svakako preporučujem svima jer je osećaj mnogo udobniji. Gotovo potpuna eliminacija svih udaraca sa kolovoza. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volan će i ova navlaka verovatno oštetiti, tako da je možda bolje da je skineš i uživaš u novom volanu, a kasnije možeš da ga presvučeš kad god hoćeš (kad se izliže).

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Čestitke na kupovini! 
Inače čitao sam tvoj blog i za to čestitke!
O čemu se radi...blog... neki link...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, totti said:

Volan će i ova navlaka verovatno oštetiti, tako da je možda bolje da je skineš i uživaš u novom volanu, a kasnije možeš da ga presvučeš kad god hoćeš (kad se izliže).

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

Moguće je da si u pravu, mada ja ni na jednim kolima još nisam video da je obloga nešto smetala volanu, a stavljao sam je na svaki auto u poslednjih 20 godina. Međutim, ovako mi je lepši osećaj, deblji, više mi odgovara. U gradskoj vožnji se to mnogo vrti i ovako mi je prijatnije. 

Još ga nisam vozio van grada, mada je bilo večeras prilike, ali neke stvari su mi malo bile sumnjive kod putnika, pa sam prepustio kolegi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, nego migranti, vožnja do blizu granice ... neki drugi put možda. Ionako mi je već bio kraj radnog dana, a tu bi trebalo voziti jedno 5 sati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto dakle nigde prošle noći nisam išao danas sam se svež i odmoran bacio na novo bavljenje autom. Preko krova je nalepljena bezbojna folija kako ga ne bi table oštećivale. To radim odavno na svakom autu. U gepek sam stavio prekrivač kako bi u dnu mogao da držim i svoje neophodne sitnice, a da se to spolja ne vidi. To sad izgleda ovako:

 

 

P20801-093433.jpg

Na Pikasu sam imao tamniju, ali sad nisu imali pa će i ovo poslužiti. U stvarnosti je tamnije nego što izgleda na slici. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/27/2022 at 2:57 PM, nesa 169 said:

Biće TNG. 

 

 

Savet mali, čisto onako. Kod mojih na Limanu u zgradi živi tvoj kolega Mićević, mislim da ste iz istog udruženja.

 

Vozio je Mareu isto kao ti jedno vreme, i znam da je pre jedno 2 godine uzeo Tipa 1.4, ako se ne varam sa fabrički ugradjenim plinom, odnosno ako se sećam dobro Stojanov je ugradio plin (kako bi sačuvao garanciju) ili tako neka varijanta, nisam sad siguran, prošlo je dosta vremena kako sam pričao sa njime...

Na nekih 40-ak hiljada predjenih km (ako se i ovo dobro sećam) se pokrivio ventil i po*ebao sve što je mogao, auto je oteran kod Stojanova i oni su tu nešto krivili plinski uredjaj, a oni ga ugradili, pa nisu hteli da priznaju garanciju. Mićević spremao tužbu itd. itd. itd

Ne znam kako se završilo... ali eto ako se poznaješ sa kolegom, možeš ga možda ispitati malo pa dobiti neki savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivljenje ventila, i TNG... bas me interesuje kako sr mogu dovesti u vezu.

Kada se dugo vozi u visokim obrtajima, moze doci do pregorevanja ventila. Ali krivljenje ....

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Milutinac said:

 

 

Savet mali, čisto onako. Kod mojih na Limanu u zgradi živi tvoj kolega Mićević, mislim da ste iz istog udruženja.

 

Vozio je Mareu isto kao ti jedno vreme, i znam da je pre jedno 2 godine uzeo Tipa 1.4, ako se ne varam sa fabrički ugradjenim plinom, odnosno ako se sećam dobro Stojanov je ugradio plin (kako bi sačuvao garanciju) ili tako neka varijanta, nisam sad siguran, prošlo je dosta vremena kako sam pričao sa njime...

Na nekih 40-ak hiljada predjenih km (ako se i ovo dobro sećam) se pokrivio ventil i po*ebao sve što je mogao, auto je oteran kod Stojanova i oni su tu nešto krivili plinski uredjaj, a oni ga ugradili, pa nisu hteli da priznaju garanciju. Mićović spremao tužbu itd. itd. itd

Ne znam kako se završilo... ali eto ako se poznaješ sa kolegom, možeš ga možda ispitati malo pa dobiti neki savet...

Poznajem ga odlično sve ove godine koliko radim. Znam, pričali smo, još se sudi s njima. Ja ću plin ugraditi o svom trošku i to je to. Nema posle garancije za motor, ali ima moje pažljive vožnje i održavanja. Kolega je dobar čovek, veoma mi je drag, ali među nama rečeno auto ne održava baš ... 

Inače nije vozio Mareu nego Stila karavana, posle onaj koreanski Ševrolet karavan, zaboravih kako se tačno zove taj model. Posle njega ovaj sad Tipo karavan kojeg ima. 

5 hours ago, shuxx said:

Krivljenje ventila, i TNG... bas me interesuje kako sr mogu dovesti u vezu.

Kada se dugo vozi u visokim obrtajima, moze doci do pregorevanja ventila. Ali krivljenje ....

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 

Da, ja sam na Marei imao taj incident s pregorevanjem. Žurio sam u Beograd nešto za sina, vozio sam brzo i to je to. Znači moja greška. Ja se trudim da tu uvek budem realan. Nikad pre toga ni posle nisam imao takav slučaj, a prešao sam više od 800 hiljada kolima na plin. S tom Mareom ( a toje ta koja mi je u avataru) posle sam prešao još 170 hiljada. 

Znači duga brza vožnja može napraviti štetu i zato ko to mora bolje da prebaci na benzin. Mada ni to nije garancija. Kolegi je na 500L izgoreo ventil na autoputu iako je vozio na benzin. Nije mu ni ugrađen plin. Dobro, prešao je više od 200.000 pre toga. 

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta smo još radili u međuvremenu? Ovde na forumu sam na drugoj temi o nečijem Tipu (čini mi se @djole81ar) našao broj od lika iz Subotice koji ima bočne vetrobrane te sam ga zvao i na kola mi je postavio. 

 

P20803-144350(1).thumb.jpg.056bb7f61e5403ae174c989a18af3ceb.jpg

 

Inače do sada sam prešao preko 1700 km, sve po gradu, većinom sa uključenim klima uređajem. Kompjuter pokazuje prosečnu potrošnju 9 litara, a stara metoda punog sipanja više puta i podela s kilometrima kaže 9,5. Ja sam zadovoljan jer s obzirom na uslove očekivao sam više.

Što se čuvene priče o trošenju ulja tiče od toga za sada nema ništa, odnosno ja još ne vidim da je bilo šta izgubio od početka. Toliko za sada, a za posle ćemo da vidimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5000. 

Inače videh sad pre par sati da mi prskalice za vetrobran slabo rade. Kanda su veoma malo sipali u fabrici. Ja sam onda po običaju sipao pun. Stalo je 3 litre. Znači verovatno je oko 3,5 ukupno za sedan. HB i karavan sigurno više. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno krajem ovog meseca ili početkom sledećeg. Budući da me je prijatno iznenadio potrošnjom jer sam očekivao da će s klimom ići preko 10 ne žurim previše. 

Sledeće nedelje ću ići na jedan mali sedmodnevni odmor pa ću videti posle. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/10/2022 at 10:29 PM, shuxx said:

Kad ubacujes TNG...
 

Ubacio sam u petak. Prešao sam pre toga 4300 km na benzin, nije bilo nikakvih problema. Plin mi je osim uštede doneo i malo manje udaraca od zadnjih točkova. Inače u vožnji ne osećam nikakvu razliku.

Na odmoru je bilo lepo, malo smo išli po brdima i dolinama i sasvim je lepo vukao i uzbrdo. Naravno morali su biti i veći obrtaji, ali mogu reći da ni pri njima nije nešto bučan. Evo malo i slika s odmora:

 

 

 

IMG_20220818_093433.jpg

IMG_20220819_150829.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice sve ok. Samo pazljiva instalacija. Sam mozes da menjas filtere. Ako je STAG kompjuter. Skini sa njihovog sajta,ima aplijacija, kupi kabal interfejs, i sam svoj štimung majstor

Daj malo detalje, koji sistem. Kolika je boca, cenim da je Toro boca. Koja ti je autonomija.... s obzirom na strogo gradsku voznju...



Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...