Jump to content
FAS Goran
TinkyWinky

Zamena svetla registarske tablice

Recommended Posts

U uputstvu koje sam dobio uz auto (2013. godište) stoji da može samo da se skine sočivo i zameni sijalica.

U praksi, jedino mogu ceo deo da izvučem, skinem sa kabla i njega da zamenim (broj koji piše na tom delu je 51883585, sliku sam našao na netu, isto tako izgleda i moj).

Je l nešto radim pogrešno ili su mi dali neodgovarajuće uputstvo pa ni ne mogu da skinem sočivo nego moram ceo deo da menjam? 

3ad9f07755b9-1920x1080.jpg

image.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi li se kroz providnu plastiku koja je sijalica u pitanju?

Ovako kako je postavljeno na slikama iznad, obicno izgleda nosac ubodne T10 sijalice od 5W. Pri cemu se nosac odvrce suprotno od kazaljke na satu i sijalica iscupa iz nosaca.

A u upustvu koje je iznad (i jeste za 500L) vidi se da je sijalica totalno drugog tipa, tj. Festoon tubularna (obicno od 39 mm).

Isto to stoji i u specifikaciji sijalicnih mesta:

 

Untitled1.thumb.png.50b09db9583b0a35f2a73db6ca75f954.png

 

A u ePer (kome mnogo vise verujem), stoji SN naveden iznad, gde lici da je to ipak T10:

 

 Untitled.thumb.png.48ad3cbfcfc050c04f727b5f41a7510f.png

 

Ne bi me zacudilo da su brljivi Zabari zeznuli uputstvo i da je u pitanju T10 ubodna sijalica, a ne Festoon.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Youtube ima par videa gde se vidi da je obicna T10 ubodna u tablici. Jedino ako su nesto u restyle menjali ali i uputstvo zeznuli. 

 

Nista cudno, imam uputstvo za toster gde pritisnes dugme za spustanje a u uputstvu sluzi za izbacivanje... Nidje veze a uz to ti tostira hleb umesto da ga izbaci :D Taman da ih tuzim za hlebni dusevni bol... 

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, isto kao na Bravu, T10 ubodna od 5W kao sto smo i pretpostavili.

Stilo je imao pomenute Festoon (iz uputstva) u osvetljenju tablice.

1 hour ago, ISV_01 said:

Jedino ako su nesto u restyle menjali ali i uputstvo zeznuli. 

U uputstvu za restyle 500L je apsolutno ista prica. 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...