Jump to content
FAS Goran
mare011

Fiat Bravo 1.6 JTD Multijet

Recommended Posts

Pozdrav! Trazeci deo za auto naleteo sam na ovaj forum i prijatno sam iznenadjen kvalitetom sadrzaja i ljudima voljnim da pomognu :)

 

Preskocio sam ovaj deo predstavljanja, pa evo da nadoknadim..

 

Ja sam Marko, a ovo je moj Fiat Bravo 1.6 JTD Multijet - 105 HP, 16V.  Oznaka: 1.6JTD-16V-105CV-CF4+EOBD-EMOTION-GS.6M

 

Proizveden 2008. godine u Italiji, u mom vlasnistvu od septembra 2021. godine. Kada sam ga kupio imao je predjenih 165.000 km (sto verovatno nije prava kilometraza), a trenutno je na 171.000 km.

 

Auto ima prednju i zadnju panoramu (prednja se otvara) sto me je dodatno privuklo da ga kupim, ali tada jos nisam imao pojma da je potrebna dodatna briga i nega auta sa tim dodatkom. :D 

 

Super sam zadovoljan autom, isao sam vec nekoliko puta njime u Madjarsku i nisam imao nikakvih problema, osim sto pomenuta prednja panorama izgleda malo propusta vazduh, pa se pri vecim brzinama (preko 100 km/h) cuje sistanje sto moze malo da iritira. Sem toga, desavalo mi se da je auto gubio na snazi pa je ustanovljeno da je bilo napuklo crevo interkulera. Nakon zamene toga radi skroz korektno.

 

Nadam se da cu uz redovno odrzavanje moci bar nekoliko godina da uzivam u ovom autu bez mnogo briga :) 

 

90adced7565b-1920x1080.jpeg adc18f774b1d-1920x1080.jpeg f372babcaad7-1920x1080.jpeg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pratis na casu :P , upravo u toj temi se kolega prvi put i javio (pa sam mu pripomogao sa informacijama bas oko panorame na Bravu):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/74888-fiat-nuova-bravo-panorama-krov/&do=findComment&comment=1652277

 

On 6/28/2022 at 8:47 AM, mare011 said:

Auto ima prednju i zadnju panoramu (prednja se otvara) sto me je dodatno privuklo da ga kupim, ali tada jos nisam imao pojma da je potrebna dodatna briga i nega auta sa tim dodatkom.

Naravno, kao i drugi odvodi vode (ispod soferke i sl), potrebno je procistiti kanale i cevku od djubreta s vremena na vreme. S tim sto je ovde mnogo gore ako se zapusti, jer moze da se izlije u kabinu. Upucen sam u ovo jos od doba Stila, drugar je imao onu doduse segmentnu panoramu. Nije imao nadstresnicu/garazu, parkirao je ispod drveca kod zgrade i uvek je morao da "produvava" odvod. Secam se da je kod Stila crevo islo kroz A stub, pa smo ga tu presekli sa jednim nastavkom. Kako bi lako mogao da ga razdvoji i produva ako zacepi dole dalje, a lako i montira nazad. Kod Brava mislim da odvod ide ka zadnjem tocku.

Takodje i sam mehanizam otvaranja panorame (vodjice, klizace) treba s vremena na vreme ocistiti i podmazati, kako bi to sve lepo i besumno sluzilo godinama.

 

Dobrodoslica na forum i ovde. Kada si dokon nedeljom popodne, navrati i na forumsko druzenje. Javi pa mogu da ponesem dijagnostiku pa da malo pretresemo Bravo - ima li nekih grescica, da uporedimo i vidimo sta kazu kilometraze u Body i motornom kompu, kalibrisemo digitalnu klimu, sredimo nesto sitno... Moje saucesce sto se boje tice :D , imam takodje crni Sport.

PS: Je li nesto naknadno cackano oko gepeka - Emotion oprema, a ima kacketic ;) ?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...