Jump to content
FAS Goran
vilota032

GP Abarth - Crni dijamant

Recommended Posts

Mali apdejt, na 9000 predjenih kilometara, Abarth je potrosio 1 L ulja.

 

Auto za vikend redovno pregledan, nema nikakvih zamerki.

Check engine koji je sijao, ispostaviće se da je stradala lambda sonda, poručena je i montirana nova.

 

Imam u planu još jednu novost za auto ali o tome čim krenem da radim na tome - trenutno imam manjak slobodnog vremena pa zato ne smem garantovati ništa 

Pozdrav za najjači forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mu je to mera na 10000k oko 1l ulja gore dole. Ipak je to T-Jet i ja prvi imam 2 komada i najbolji drugar jednog i uvek se to negde zavrsi na litri. Tako da nemas brige

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Branislav said:

Mislim da mu je to mera na 10000k oko 1l ulja gore dole. Ipak je to T-Jet i ja prvi imam 2 komada i najbolji drugar jednog i uvek se to negde zavrsi na litri. Tako da nemas brige

Jeste, to je mera za taj motor, sipao sam ponovo Castrol racing punu sintetiku kao i prosli put na malom servisu.

 

 

Koliko orjentaciono mogu da vrede OZ felne za Abartha? 4x100 promer rupa, koliko je realno da se plate takve felne u dobrom stanju?

Generalno naleteo sam na neke bele, pitanje mi je i kako bi stajale na ovu boju auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff auto crn kao noc prelep a ono strci bela felna , meni licno ne , dark steel  ona tamna siva metalik kao da bude nijansa svetlija od crne  da se vide crvena kociona klesta :thumbsup: to bi licilo onako na simpa sunjalicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam gledao za bmw-a i nasao sam lep oblik , verovatno fabricke one njihove style 12345 kako vec  uglavnom bukvalno ko nove (mozda su i remontovane krpljene kako god ,ne vidi se) cena je na oglasu bila 180e - 220e za 17inca mozda 18 nemogu da se setim uglavnom i ne bi trebalo dati vise od te cene jer treba izdvojiti i za nove gume, balansiranje , plus i ostalo sto treba na trapu jer kad se menja jedno menja se i sve ostalo sto treba i pravac na centriranje, sem ako neces da okrpis i prodas ceo auto , sve zavisi u koju svrhu i kako planiras - iskreno i ta cena je previsoka al ajde tolerantna je ako je lep dizajn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, vilota032 said:

Jeste, to je mera za taj motor, sipao sam ponovo Castrol racing punu sintetiku kao i prosli put na malom servisu.

 

 

 

i ja vozim Tjet na 10.000km bas sam skoro proveravao, bilo je blizu maksimuma kad je zamenjeno ulje sad je malo iznad polovine, cca 5mm svukao sa meraca ako je on min do max 1l onda je ovo u vrh glave 300g potrosio a mozda ni toliko...mozda Abarth trosi malo vise mada ne vidim sto bi, pritom ja svog uopste ne milkim, dosta cesto je gasiranje

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, nemanja84bg said:

Skoro sam gledao za bmw-a i nasao sam lep oblik , verovatno fabricke one njihove style 12345 kako vec  uglavnom bukvalno ko nove (mozda su i remontovane krpljene kako god ,ne vidi se) cena je na oglasu bila 180e - 220e za 17inca mozda 18 nemogu da se setim uglavnom i ne bi trebalo dati vise od te cene jer treba izdvojiti i za nove gume, balansiranje , plus i ostalo sto treba na trapu jer kad se menja jedno menja se i sve ostalo sto treba i pravac na centriranje, sem ako neces da okrpis i prodas ceo auto , sve zavisi u koju svrhu i kako planiras - iskreno i ta cena je previsoka al ajde tolerantna je ako je lep dizajn.

Zamisao mi je bila da malo "osvezim" izgled auta i da na prolece bude na novim felnama, bez obzira na to sto mi je auto na oglasu. Svakako ga sutra mogu prodati i sa i bez felni, sve uz dogovor sa daljim kupcem

 

Prema nekim forumima sto procitah a i par mehanicara cije misljenje gledam za bas relevantno, to je korektna potrosnja ulja, najbitnije u okvirima onoga sto je fabrika propisala - sto ukazuje na odlicnu ocuvanost motora.

Moguce je i da abarti trose vise ulja, ko ce ga znati, svakako zanemarljiva kolicina na tu kilometrazu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro to mu dodje 100ml na 1000km sto je svakako ok nego onako uporedjujem

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja mislim tako :)

 

I nameravam da nađem dobro ozvučenje, da menjam ovaj JBL. Uzeo bih 4 dobra zvučnika i možda vufer. Dolazi u obzir i neko Alfino Bose ozvučenje pa ...Ako neko ima neku preporuku, ili zna da neko nešto prodaje... tu sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lepo, kontaktiracu ga! Vec sam kupovao neke stvari od njega, ako se dobro secam mislim da je u pitanju bio amortizer gepeka za Pandu Cross, dok je bila kod mene..super je za saradnju

 

Za dlaku jutros izbegoh sudar :sick:

 

Skrecem iz glavne ulice na parking firme, a sa parkinga u susret meni izlece kolega, malo je pozurio.

Bezao sam u desnu stranu koliko god sam mogao, a Brembo je zakocio u mestu. Prvi put da sam maksimalno iskoristio kocnice, do sada nisam imao potrebe za tako necim.

305 mm, cetvoroklipne... to je moje drugo ime danas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li ozvucenje sa Alfe GT, Bose, da ide u Fiata?

 

Malo mi treba pomoci oko sklapanja idealne konfiguracije ozvucenja, tj idealne za ono sto meni treba (jasan, cist lep zvuk, ako treba, da se napravi sistem i sa vuferom i pojacalom)

 imam na umu 2 opcije:

 

1) Bose ozvucenje iz Alfe GT, tu imaju 4 zvucnika, pojacalo i woofer, sa komplet instalacijom.

 

2) da kombinujem neki setup, od recimo 4 zvucnika (moze i u zadnja vrata 16.5 cm umesto 13, proverio sam; potom neke elipse na dasku gepeka i eventualno vufer i pojacalo da izgura to)

 tu mi malo teze ide jer ne znam kako da uklopim zvucnike sa pojacalom i vuferom a da to krsteno zvuci

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može ozvučenje od Alfe ali je problem woofer. Nemaš ga gde sem da napraviš novu kutiju koja će biti u gepeku. Ili neku kombinaciju da nađeš kutiju od woofera koji ide ispod suvozačkog sedišta.

 

A ovo drugo, najbolje da odeš kod nekog ko prodaje ozvučenja i da ti da predlog kako da sve to ukomponuješ. Može se desiti da pukneš pare i da tebi ne bude to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Lufti said:

Jel imas ti fabricki vufer u gepeku?

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 

Malopre sam isao da pogledam. Imam, i to ako ne gresim, kada otvorim gepek cujem vufer i sa leve i sa desne strane? Je l moguce to?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki se nalazi sa desne strane kad otvoris gepek. Pitao sam te zato sto je fabricki dizajniran tako da se ceo gepek ponasa kao rezonatorska kutija i kada je uparen sa fabrickim pojacalom koje se nalazi ispod suvozacevih nogu ali ne pod sedistem vec ispod nogostopa, daje sasvim zadovoljavajuci zvuk, iznenadio bi se. Ne bi bilo lose da kod nekoga cujes kako to zvuci. Ja sam kod sebe ugradio naknadno taj fabricki vufer ali bez pojacala i zadovoljan sam postignutim efektom. Mozda ce se javiti neko od kolega koji ima sve to spakovano fabricki pa da cujes i uzivo. Ja sam imao to na evu kojeg vise ne posedujem, stavljeni su i aftermarket zvucnici u vrata i stvarno je bilo odlicno ozvucenje u kolima.

Evo kako izgleda taj fabricki, ponavljam, isprojektovan je tako da mu gepek amplifikuje snagu...

 

c706637a76aef95ecbe1f880f82c34d3.thumb.jpg.85299cc55c0766e3005f328345947357.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjen format, prebacena slika, skinuti visestruki TT potpisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lufti Dakle, ja vufer imam, poenta je samo da kupim kvalitetnije zvucnike. Moram proveriti da li se u autu nalazi i pojacalo, ako postoji, onda je do mene samo da kupim 4 bolja zvucnika.

Ako pojacalo ne postoji (sto cu znati vec za vikend), kupicu fabricko pojacalo i 4 zvucnika koje mi preporuci majstor (bavi se time 25 godina, zaista je pedantan i nemam problem da mu ostavim auto da sve to upari kako treba)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...