Jump to content
FAS Goran
vilota032

GP Abarth - Crni dijamant

Recommended Posts

Lepi su evo stopovi ja sam to hteo kod mene ali obzirom da ima prepravki vise ne razmisljam o tome, da je plug and play varijanta odma bi ih kupio.

Vizir na soferci je obavean detalj na svakom mom autu, skoro sam ga skidao zbog tehnickog i par dana vozio tako dok nisam kupio drugu foliju i bas mi smeta, nekako sam navikao na njega, sad kad sam se vracao sa mora sve vreme mi sunce bilo u soferku tako da je on vrsio odlicno posao posto one unutrasnje suncobrane ne volim da spustam i koristim.

Skadanje znakova sa kola, popularni shaving, ne volim uopste, mada ima nekih kola kojima dobro stoje one prepravljene maske bez znaka ali kod punta mi znakovi uopste ne smetaju sem sto sam ih malo izmenio jer je crvena pozaina standardno izbledela pa sam stavio karbon.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:
Kod Abarth GP i Eva, verzija sa 180 KS je bila Esseesse.
A od MY12 Abarth Punta to je bio SuperSport. Bar koliko se ja secam, ispravite me ako gresim.

Esseesse je skracenica na italijanskom od SuperSport, mislim da se radi o istom automobilu za razlicita trzista tj govorna podrucja.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao koliko bih ja trazio ili platio, imas mnogo lonaca takvih po netu i to su im neke cene, nebitno OEM ili ne. Bas sam skoro video neke po fb tako 40-60e se prodavali , remusi na kp su 50e a ti stavi koliko mislis da vredi, mozda dobijes vise.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, pa gde Tajger mož' da valja, ti nisi čit'o po forumima koliki je krš ta guma ? :laughing:

 

Inače i ja sam ih vozao na puntu godinama, prvih par godina kao zimski set, a nakon toga nekoliko i kao ol-sizon, i nisam imao zamerki ...

 

E, sad, moj punto je im'o šeset konja, a ovaj tvoj grande i više nego duplo. A takođe ni gume od 14" i 17" nisu baš za poređenje ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po raznim forumima mozes svasta cuti, konkretno ja sam na nekoliko auta, pa cak i na skupljim i tezim od Punta, vozio Tigra, bez ikakvih problema je ta guma.

Ako se normalno vozi mislim da moze biti totalno OK. Sa druge strane, ko manijaci po snegu i ledu, njemu ni Conti ne pomaze :D

trenutno imam totalno drugu filozofiju vezano za gume, u smislu da se mnogo placa samo ime gume, ali druga tema - mozemo i to da diskutujemo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela poenta auta / guma, je da se napravi osećaj šta vozač može sa tim autom. I toga se pridržavati. Vozio sam Tigar, vozim i sad, u svakodnevnoj vožnji nema problema. Dal bi neki Conti bio bolji, verovatno da. Ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledam gume po sari (dimenzija se podrazumeva kao i svrha za koju podlogu i tip voznje odnosno nizi visi profil) i da je V profil simetricna recimo i da sara lici na nesto iliti da izbacuje lepo vodu sa strane, ma mora to brutalno da izgleda tako ce i da radi , lakse se menjaju sa prednje na zadnje i kontra osovina kad se potrosi unutrasnji sloj onako delimicno samo ih stavis na kontra stranu , asimetricnu saru nikad u zivotu ne bih kupio jer bacaju vodu sneg sta god neravnomerno u jednom pravcu ili kako ih vec dobijes i sumnjam da mogu na kontra stranu mozda gresim al ajde svasta sam vidjao na onlajn ponudama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, nemanja84bg said:

asimetricnu saru nikad u zivotu ne bih kupio jer bacaju vodu sneg sta god neravnomerno u jednom pravcu ili kako ih vec dobijes i sumnjam da mogu na kontra stranu mozda gresim

Asimetricna guma kombinuje dve vrste sare. Spoljni deo je sa krupnijim blokovima i namenjen za dobro prianjanje na suvom. Dok je unutrasnji deo sa kanalima za odvod vode. Vrlo cesto imaju i centralno rebro, za bolju stabilnost. Karakteristicno je da imaju INSIDE/OUTSIDE stranu, tako da se inicijalno mogu postaviti na bilo koju poziciju, naravno ispravno okrenute. Sto se tice kasnije rotacije, ona je smanjena jer se mogu menjati napred/nazad, sa osovine na osovinu. U slucaju zamene strane, okretale bi se u kontra smeru od dotadasnjeg, sto nije preporucljivo (a i opet bi spoljna strana bila spoljna).

Usmerena sara ima oznaku obaveznog smera (strelica na boku) i ima vecu mogucnost rotacije, i po osovini i po strani (ali sa felne na felnu).

U zadnje vreme, sta god da sam birao po karakteristikama, uglavnom su bile asimetricne gume. A posto ni sa jednim licnim autom nisam imao problem sa neravnomernim trosenjem unutrasnjeg/spoljnjeg sloja, samim tim nisam ni imao potrebu da me tangira rotacija sa strane na stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se ljutite kolega ja sam to onako laicki napisao , okvirno ,da ne bude da sam neki ovakav onakav itd.  Ovo je odlicna dopuna perfektno objasnjena, ja nisam zalazio nesto u to vec cim sam video lepu simetricnu saru hocu takvu i to je to mora da puca, index brzine naravno a ono za nosivost me bas briga kad je tu dobra debljina velicina dizajn itd. (naravno da je brend), a ove druge sam zaboravio da postoje, ja to onako ... logicki perfektno bez komplikacija i premisljanja, nekako na osecaj za rejsing filing jel? :stuart: a video sam skoro covek na oglasima stavio pogresno u kontra smer :D Sto se tice trosenja unutrasnje strane, na centriranju mi covek rekao da je kod mog modela negativni taj ugao fabrika i onda mora iznutra pa da ga j..... :( al dobro je za krivine, ima dobru kontrolu na pun gas

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada na autima nisam koristio asimetricne gume, to je sto se tice odgovora na prethodnih par postova :)

 

dalje... vozio sam gume dosta proizvodjaca, opsti utisak mi je da, ako je guma nova ili stara svega par sezona, nisam nailazio ni na kakve probleme prilikom voznje...

 

Uvek sam pre pobornik novog tigra nego 5 godina starog kontija, mislim da imam ispravno razmisljanje, sigurno je da ima pobornika i prve i druge opcije ali ja biram novo pa makar bila i klasa ispod...

 

 

 

 

 

 

 

Kad smo kod toga, mislim da sam prejeftino oglasio ove dve Conti koje prodajem, 215/45 17, stavio sam cenu 50e za obe, kad videh da ljudi prodaju 2011. godiste gume za 50e KOMAD???? :D da korigujem ja tu cenu ipak malo? Tipa, na 80eur obe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam novu novcijatu iskidao o neku kao viljusku sa strane i na takve situacije da se vodi racuna. Nova sa sve bodljicama ode u smece jer kao ne mogu da se krpe kad je takvo ostecenje e to je ono nezgodno u tom slucaju polovne imaju smisla tako da ni one nisu lose ako se nadju dobre kod vulkanizera ako ima u ponudi. Polovne sam stavio bfgoodrich isto v profil lepa rejsing sara, dobra guma skroz iako je polovna imala je 5,6 mm dubinu iste, dobar dot i 30e komad bio (najverovatnije balansiranje i montaza su bili u ceni) ispalo na kraju dobra varijanta , sve zavisi na kakvu ponudu naletis i kako ti se zalomi , meni se dobro zalomilo na 4 nove novcijate jedna pokvari ceo sklop :( Kontam da veca dimenzija gume i klasa auta zasticenija od takvih stvari, a imaju i one sa zastitnim prstenom kao na delu do felne i to stiti od struganja i cepanja donekle e sad ne znam kakav je tigar sa time.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo guma, brat ( @Nikola-Ns ) je pre par dana skinuo tigar UHP i stavio zimske gume.
2 gume su ostale kod vulkanizera i idu u kantu jer su imale bas veliko jaje.
Prosle godine su kupljene nove, sve 4, znaci ovo im je bila druga sezona.

A prosle godine, skoro odmah po kupovini je jedna guma isto tako zbog jajeta bacena i kupljena jedna nova. Znaci od 5 guma, 2 nemaju jaje, iako ga ocekujemo vec sledece godine.

 

Tigar UHP - neka hvala...nemoguce je da je slucajnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu to ko koliko ima, može i želi da ulaže novca u automobil ali nikada mi neće biti jasni ljudi koji kupe polovne gume za automobil a sad druge strane rade razne tjuninge, stajlinge, ksenone, filtere itd. Pre bih vozio R13 felnu sa novom gumom, nego R18 sa 7 godina starom i raubovanom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam bas lose iskustvo sa navedenom gumom "tigar UHP".

Jednostavno ne drzi lepo,pogotovu na zadnjoj vuci.Zimske nisam vozio.Uvek bih pre dodao par hiljada dinara za savu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno razumem svaciju stranu price i neizmerno hvala na iskustvima..

 

Pazite, sto se mene licno tice nisam imao problema sa Tigrom nikada, dok je auto iz nase kuce (licno doziveo ove godine) bio opremljen letnjim Dunlop gumama, kupljene nove u prodavnici ove godine, desilo se da je pukla guma na predjenih manje od 1000 km. 

Igrom slucaja poznajem linijsku proizvodnju u nekoj meri... smatram da uvek moze doci do propusta... ne bih nikad rekao da je Tigar bolji od Contija...ALI

Za zimske uslove voznje koji podrazumeva hladnije vreme, gde je to voznja po snegu, ledu, smanjenim gasom, povecanom opreznoscu, Tigar sasvim dovoljan i optimalan kao pneumatik....

Zimi nikada u zivotu nisam vozio nekom brzinom kojom sam vozio leti... :) e sad mozda malo patriotizam, Tigar biram pre nego neku drugu gumu mozda istog kvaliteta, a tipa iz Poljske... 

Ali primer dajem vozio sam pandu 4x4 cross na yokohami, pa potom na tigru, posle na vikingu, taj auto me nikada nije osramotio niti sam negde stao ili se zaglavio... :) 

4 hours ago, Milutinac said:

Apropo guma, brat ( @Nikola-Ns ) je pre par dana skinuo tigar UHP i stavio zimske gume.
2 gume su ostale kod vulkanizera i idu u kantu jer su imale bas veliko jaje.
Prosle godine su kupljene nove, sve 4, znaci ovo im je bila druga sezona.

A prosle godine, skoro odmah po kupovini je jedna guma isto tako zbog jajeta bacena i kupljena jedna nova. Znaci od 5 guma, 2 nemaju jaje, iako ga ocekujemo vec sledece godine.

 

Tigar UHP - neka hvala...nemoguce je da je slucajnost...

Moje su Tigar Winter, totalno druga sara u odnosu na UHP...obod gume je slazem se ruzniji, ne moze se porediti kad legne moja letnja Uniroyal RS5 na felnu, i kad legne tigar... ali ok je za zimu, sto se estetike tice 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vilota032 said:

Za zimske uslove voznje koji podrazumeva hladnije vreme, gde je to voznja po snegu, ledu

Samo sto takvih uslova, kako se klima menja, imas sve manje i manje. A i ako ih bude par dana, nisu ni blizu tako ekstremni kao nekada.

Najveci deo voznje ce, za najveci procenat ljudi, to biti suva ili mokra podloga. A kako se ponasaju u tim uslovima, davno smo apsolvirali.

Mislim, sve je vec bukvalno stotinama puta za ovih skoro deceniju i po, pisano u odgovarajucoj temi o pneumaticima. Verovatno najkomentarisaniji model gume kod nas ikada :D .

4 hours ago, Šajbi said:

ali nikada mi neće biti jasni ljudi koji kupe polovne gume za automobil

Meni su jos manje jasni oni koji voze skupocene automobile (da vidi selo), a na tockovima premium celestonke (sa kojima je obicno uvezen i koje se voze do zice) ili se kupuju polovne ili neka najjeftinija nova furda (furda, ne Fulda :D).

16 hours ago, nemanja84bg said:

a imaju i one sa zastitnim prstenom kao na delu do felne i to stiti od struganja i cepanja donekle

Ako mislis na Rim Protector na gumi - kako mu i ime kaze, sluzi da zastiti felnu od grebana o ivicnjake i sl.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas to, to na tigru ne postoji :D A ima dosta simpaticnih skupih onako gospodskih kola sa domacim proizvodjacem , odmah znam da je taj stedeo na svemu i da bih kupio prirodnu katastrofu, neznas kad ce da klekne na pola puta i ostavi ...

evo ga jedan simpatican primer na oglasima, kakva mu je cena a kleknuo do poda :D

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20353747/bmw-320?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

bmwoglas.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u više navrata izneo svoj stav povodom Tigrovih zimskih guma.

Tamo su gde im je i mesto, cenovno.

Samo, malo me ova forumska amnezijan zabrinjava kada su neki brendovi u pitanju i njihov upitni a toliko hvaljeni kvalitet.

Koliko se samo ljudi žalilo na Savu i činjenicu na njene nedostatke i nesaobraznost a sada se ćuti.

Ne znam. Izgleda da važi i ovde ona... "Bolja trava preko ograde...".

Eto, bilo je jače... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...