Jump to content
FAS Goran
vilota032

GP Abarth - Crni dijamant

Recommended Posts

3 hours ago, nemanja84bg said:

Ma sve u fullu burazere, hteo sam reci da je lep, ustvari extra auto u odlicnom stanju, tako da moj neki stav je aftermarket, nemora neki sad preterani ali makar nesto pristojno ionako ne bi bila neka preterana doplata al ajde svako ima svoje misljenje ni ovo iznad nije losa varijanta bose. Detelina je simbol ne tako srednjeg prosecnog italijanskog auta vec auta u top verziji.

Ok ok :) dobro poznata detelina, QV :) 

3 hours ago, MiloshBg said:

Jeste ali da bi to uradio ima da se u*ere da poveze. Zajebano je povezati na 156/147, a kamo li na GP...

Plus Bose za alfu je 2 Ohm-a, a inace je svuda 4 ohm-a. Mislim da za te pare mozes uzeti nesto drugo. Kazes da vec imas JBL zvucnike, onda je mozda pametnije da uzmes dobar HU, neku Alpinu i da dodas neko pojacalo a zvucnike ne diraj, dobar je JBL. Tad mora svirati. Ja bih tako radio jer obicno fabricki HU je bulja. 

Ja sam na 156 ubacivao Bose i svirao je ok, ali tek kad sam ubacio Alpinu, e to je bilo bomba i Alpina se usijavala na 2 ohm-a ali hvala Bogu nikad nije izdala.

 

47 minutes ago, andreja.micovic said:

A nije toliko komplikovano. Neko iole elektronski pismen ume da poveže. Sad sam tražio u svojoj staroj temi da vidim imam li šemu, ali očigledno je negde na forumu. 

@vilota032 ja sam stavio od Alfe u mareu. Deluje da je to dosta žica ali nije, kao i za svako pojačalo. Imaš 4 ulaza/ 4 izlaza, izlaz za vufer (2 komada jer je tako vufer moram) stalno napajanje, zemlja i signal od radija da je upaljen. 

Oko izlazne snage ionako brine pojačalo koje je projektovano za 2 oma zvučnike na izlazu. 

 

Idem danas da vidim zvucnike pa cu da presecem, da l kupiti samo plejer i pojacalo ili komplet ici na BOSE pricu. To alfino ako je 2 Ohm to bi valjda znacilo da vuce vise struje (ako me secanje iz elektrotehnike dobro sluzi), tu bismo se verovatno morali pozabaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo se sa covekom koji ugradjuje zvucnike - na odmoru je tako da ce taj projekat sacekati neko vreme.

Probao sam da rezem muziku tako sto skinem preko torrenta, pa nabacim na usb - osetno bolji kvalitet. Znaci da ipak JBL nije toliko los.

 

Sredio sam u medjuvremenu kljuc - skakavac, kod kljuca je bio zamrsen. Sredjeno sve i radi super, takodje bravica vozacevih vrata nije radila tj recimo pri zakljucavanju, sva vrata osim vozacevih su se zakljucavala a vozaceva si morao ubacivanjem kljuca u bravu.

Sada sve to radi.

 

Pitanje - jer ne mogu da mirujem:

 

Pri kupovini automobila imao sam diskretnu, usku italijansku zastavu preko haube i gepek vrata. To sam u medjuvremenu skinuo i ispolirao jer se bila malo odlepila, a sada bih je napravio i ponovo zalepio.

Sta mislite o jos nekoj nalepnici a da bude odmereno i estetski lepo? Dajte neke predloge :D Pozdrav za sve 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, vilota032 said:

Sta mislite o jos nekoj nalepnici a da bude odmereno i estetski lepo? Dajte neke predloge :D

Mozda ovako neki diskretan Sun visor, u vrhu soferke?

 

Untitled.png.bbbabe7bda1dd86fbe3a9ed69757a99e.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Ivan said:

Mozda ovako neki diskretan Sun visor, u vrhu soferke?

 

Untitled.png.bbbabe7bda1dd86fbe3a9ed69757a99e.png

Hmmmm nije losa ideja, s tim da ne bih radio italijansku zastavu bas celom sirinom soferke bez obzira na visinu nalepnice... ali u lepom smeru idemo, jos neki predlog?

 

Mislio sam recimo na vratima da "popisem" ono kao opremu auta, pa da uradim nalepnice (naravno, samo ono sto auto poseduje): brembo, k&n, abarth, jbl, pirke - dajem primer samo)

Nego se bojim da ne bude previse. Auto je ceo clean, imace samo tu italijansku zastavu usku preko gepeka i haube.

11 minutes ago, Milutinac said:

#pungas nalepnica OBA-VE-ZNO! -_-

ahahahahaha da da vec porucena!!!!! Nikad u rizik samo pun gas :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, nemanja84bg said:

To ako ne stavis nisi baja , i nista dok nije u kompletu sa "ides pod mac bato" :D

:D da stavim ono "unfuckable" hahahahahaha

Mozda moze i umesto italijanske zastave, tamno siva i crvena strafta preko haube i gepeka. Tamno siva u boji felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas ti onaj fazon, za Muja u svemiru: "Na'rani svinje i ne cackaj nista" :) ?

Mislim da ce ti vecina ovde to reci kao poentu, pogotovo za tako lep autic.

Bar sto se tice estetike, volim da kazem da je Abarth vec fabricki dovrsen, sa svim tim dzidzama koje ga isticu od obicnog GP - branici, maglenke, pragovi, rubovi, izduv, difuzor, felne, tamna stakla, kacket... Sa prekomernim kicenjem tako necega, vrlo lako se ode na "onu" stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se apsolutno slazem, nema lepseg izgleda od fabrike. 

Vlasnik iz AR je imao na zadnjim staklima onu foru kao na reliju - ispisano prvo slovo imena i prezime, pa pored zastava i krvna grupa, to mi je bilo bas simpaticno. Pomisljao sam i na tako nesto ali sve razmisljam da mi ne bude previse.

Zastavicu cu da vratim to je odluceno.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donji desni ugao stakla...

 

ffg01.jpg

Evo par primera mada ja vise volim clean look...

 

eeg02.jpg eeg003.jpg

eeg004.jpg eeg005.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/25/2022 at 12:59 PM, vilota032 said:

...

Mislio sam recimo na vratima da "popisem" ono kao opremu auta, pa da uradim nalepnice (naravno, samo ono sto auto poseduje): brembo, k&n, abarth, jbl, pirke...

 

Off, ignore, gasi internet, motaj kablove...

 

2022god. a ti bi da popisuješ kaJen, breNbo i pirketa na vratima   :rolleyes:   :unworthy:   Davno prošlo vreme, drugarsko mišljenje - nemoj to da radiš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se potpuno, to je bio fazon pre 20god kad se pojavio F&F i tad mi je to bilo ruzno jer su mnogi preterivali i pisali svasta a sad tek bez veze tako nesto lepiti.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Rado" cemo se sigurno svi setiti i montaze neonki ispod auta :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan to bi leglo na abarta... 
Koliko je sad napredovala tehnika, trebalo bi staviti one sto mozes preko bt da menjas boju ili u zavisnosti od muzike da sam menja boju i intenzitet. 
To bi bilo vrhunski... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, andreja.micovic said:

trebalo bi staviti one sto mozes preko bt da menjas boju

Srecom pa se sad LED prodaju na metar... Nisi vise ogranicen, pa da se skrtari na pojavi i oku milom ugodjaju :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

napraviste me na ricer-a a ja sam sasvim normalno pitao za misljenje, ne vidim potrebu bas izvrgavanja podsmehu ovo o cemu pisemo ovde.. pritom prvi sam ljubitelj OEM izgleda, ali ovaj autic moze da iznese neki blagi licni pecat. 
To sam i hteo da postignem i sad ispade nesto sasvim drugo :D

Nema veze, hvala svima na ucestvovanju svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko bilo da je "izvrgavanje podsmehu", a to ces videti ako/kada na nekom skupu upoznas ljude sa kojima se kuckas ;) .

Koliko su forumasi spremni za druzenje ili da pripomognu i izadju u susret i u teoriji i u praksi - video si valjda vec do sada, po svakom tvom pitanju ovde.

Nego se cisto dobronamerno i ironicno zezamo jer su neke od pomenutih stvari odavno "passe" i sa danasnje tacke gledista neke cak deluju smesno.

A ja ti vec u startu rekoh da vecina ljudi ovde preferira Clean look, pogotovo na tako fabricki vec sredjenim i napucanim auticima. Samim tim mozes da ocekujes da bar neces dobiti neke "savete" za sredjivanjem u smeru kićenja nalepnicama. Naravno, svako od nas ima svoj ukus, sredjuje svoj auto po svom misljenju i treba da uziva u onome sto ga cini zadovoljnim :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim detalje na autu koji ce ga izdvojiti od ostalih takvih ali da budu diskretni i u okvirima onog sto fabrika nudi u nekim verzijama a opet dovoljno da se da neki svoj pecat i to sam radio na svakom svom autu

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Daleko bilo da je "izvrgavanje podsmehu", a to ces videti ako/kada na nekom skupu upoznas ljude sa kojima se kuckas ;) .

Koliko su forumasi spremni za druzenje ili da pripomognu i izadju u susret i u teoriji i u praksi - video si valjda vec do sada, po svakom tvom pitanju ovde.

Nego se cisto dobronamerno i ironicno zezamo jer su neke od pomenutih stvari odavno "passe" i sa danasnje tacke gledista neke cak deluju smesno.

A ja ti vec u startu rekoh da vecina ljudi ovde preferira Clean look, pogotovo na tako fabricki vec sredjenim i napucanim auticima. Samim tim mozes da ocekujes da bar neces dobiti neke "savete" za sredjivanjem u smeru kićenja nalepnicama. Naravno, svako od nas ima svoj ukus, sredjuje svoj auto po svom misljenju i treba da uziva u onome sto ga cini zadovoljnim :) .

 

Okej, kada pogledas ovu temu unazad tacno je, za sve prepravke ili pitanja forum je bio tu, slazem se. 

 

Svakako da nisam hteo da idem u ekstreme po pitanju "stajlinga", hteo sam nesto diskretno, na jednom belom GP mi se dopao potpis "supersprint" na vratima i bilo mi simpaticno, kod mene u tamno sivoj boji ta nalepnica bi bila brutalna uz felne, ali sam odlucio da ipak to ne radim,

 

26 minutes ago, OMP said:

Ja volim detalje na autu koji ce ga izdvojiti od ostalih takvih ali da budu diskretni i u okvirima onog sto fabrika nudi u nekim verzijama a opet dovoljno da se da neki svoj pecat i to sam radio na svakom svom autu

E bas to, i ja tragam za nekim lepim detaljem, imam nesto na umu pa ako odradim, bice okacene fotke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vilota032 iskreno, sta bi dirao na ovakvom autu sto se tice izgleda?!

 

licno bih cak zatamnio stakla, iako su zadnja tamna/tonirana, tu bih stavio da je 100% a ovo ispred da bude do zakonskih granica, skinuo pozadi znak sa vrata i brisac, promenio stop svetla da budu sa evo verzije i eto stavio napred vizir kao sto si zamislio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde za stakla i nekako, ali sto da skidam znak sa vrata? Meni se bas bas dopada tu gde jeste. Vizir je u igri i dalje, stopove necu da menjam jer su mu fabricki blago zatamnjeni i lepo mu stoje.. sa stopovima od Eva vec bih pravio od auta da je nesto sto nije 

Edited by vilota032

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom skromnom misljenju, stopovi od eva podmladjuju auto za jedno 10 godina vizuelno a i bolje se vide u mraku sto se funkcije tice. Kapiram da ljudi vole fabricki izgled ali ti stopovi su nesto najbolje sto je fabrika naknadno uradila pa samim tim prakticno i ne predstavljaju neko skrnavljenje dizajna.

Sto se supersport nalepnice tice, samo da kazem, ako smem, da se radi o fabricki pojacanoj verziji abarth-a, nekih 180 ks ako se dobro secam, tako da moras onda da dodas tih 30 konjica, u tom slucaju moze nalepnica...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Lufti said:

Sto se supersport nalepnice tice, samo da kazem, ako smem, da se radi o fabricki pojacanoj verziji abarth-a, nekih 180 ks ako se dobro secam

Kod Abarth GP i Eva, verzija sa 180 KS je bila Esseesse.

A od MY12 Abarth Punta to je bio SuperSport. Bar koliko se ja secam, ispravite me ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam par primera prepravke stopova, ne lezi mi izgled, mozda legne nekad pa zamenim

 

Nismo se razumeli, ja sam napisao supersprint misleci na auspuh...Pa u tom fazonu uraditi i nalepnice ali onoga i samo onoga sto ja posedujem. 

ne na Essesse ili supersport verziju :) Svakako ne bih pisao da je auto nesto sto nije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...