Jump to content
FAS Goran
vilota032

GP Abarth - Crni dijamant

Recommended Posts

On 8/13/2022 at 9:30 PM, nemanja84bg said:

Ali neverujem da je covek sa bembare preresao na punta, sa bembare mogu samo da predjem u dodge viper-a

bas na amerikanca? :D Izaslo mi je nesto vrednije i pametnije od auta u svakom slucaju, tako da mi je ovo lepa zamena, uzivam u svakom km.

On 8/13/2022 at 12:45 AM, nemanja84bg said:

Vilota batali te krcavce na upaljac sto idu, ili na aux kabl mada i on baguje mada ako je pozlaceni mozda i ne ili bluetooth pleyer direktno vezan na eurodzek sony ili pioneer i nijedan drugi najbolja solucija. Oni kineski androidi iskreno ne znam kakav zvuk pruza ali kod mene mora da bude kristal cisto tako da bolji pleyer sa bluetooth podrskom nemora da ima interaktivni ekran.

Pa to si u pravu, napravio sam kartonski ulozak za upaljac i sad se on ne mrda, ali posle dva sata slusanja muzike ponovo susti. Naravno resi se izbacivanjem pa ubacivanjem u upaljac ali nije stalno resenje.

On 8/14/2022 at 12:07 AM, nidza said:


Baš A3 i Octavia odudaraju… :D 

 

Uzmi belo, ni panduri te ne diraju, nevidljiv auto. Dodatna pogodnost je što niko ne može da te stigne. 

Pa racunam u nekom S line-u, u VRS izdanju bogami nema ih puno :)

To mi dodje tako neka ideja kad se iznerviram, pusti me posle par sati.

Cinjenica je da ce bilo koji auto koji mi dodje posle BMW f30 tesko ispuniti sve kriterijume koje je on ispunjavao, kamoli vise puta jeftiniji auto. Ali za sada sve sto se desava i kako me sluzi, prezadovoljan sam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim amere mada i ostale samo da je dobra zapremina onda je ceo auto dobar, ona korveta zr1 mnogo dobar zvuk. Nisu stedeli. Najbolje sam ustedeo kad sam dobro platio otprilike. E tako ti je i za muziku, pozlaceni aux kabl ili bluetooth (mada ja ta zracenja ne gotivim a i oni mogu da se mesaju sa noise signalima) i da je dobar pleyer i zvucnici - kablovi do njih da su deblji srazmerno jacini koju vuku. To sto se desava krcanje je los uredjaj i/ili mesanje signala iz vazduha uredjaj se zove fm transmiter - i tu mozda nemas resenja - probaj da nadjes blanko frekvenciju udaljenu od radio stanica i neku koju drugi ne koriste - tipa da nije prva ili krajnja i tu podesi na transmiteru i rucno na radiju da budu iste ,  nadjes frekvenciju po nekoj tvojoj proceni koja je najslobodnija otprilike vidi dal ce to resiti problem, i vidi da se ne greje u upaljacu posle nekog vremena rada.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, nemanja84bg said:

Volim amere mada i ostale samo da je dobra zapremina onda je ceo auto dobar, ona korveta zr1 mnogo dobar zvuk. Nisu stedeli. Najbolje sam ustedeo kad sam dobro platio otprilike. E tako ti je i za muziku, pozlaceni aux kabl ili bluetooth (mada ja ta zracenja ne gotivim a i oni mogu da se mesaju sa noise signalima) i da je dobar pleyer i zvucnici - kablovi do njih da su deblji srazmerno jacini koju vuku. To sto se desava krcanje je los uredjaj i/ili mesanje signala iz vazduha uredjaj se zove fm transmiter - i tu mozda nemas resenja - probaj da nadjes blanko frekvenciju udaljenu od radio stanica i neku koju drugi ne koriste - tipa da nije prva ili krajnja i tu podesi na transmiteru i rucno na radiju da budu iste ,  nadjes frekvenciju po nekoj tvojoj proceni koja je najslobodnija otprilike vidi dal ce to resiti problem, i vidi da se ne greje u upaljacu posle nekog vremena rada.

ne podnosim americke automobile, za mene tesko smece, odvratna zavrsna izrada, neupravljivost, ogromno trosenje otprilike kao i sve sto rade - mnogo buke, mali ucinak.

ZR1 je jedan izuzetak i jedini izuzetak, auto napravljen kao da nije njihov. Oni ljudi ne znaju da naprave upravljiv, kvalitetan auto, 7000 kubika nabiju u auto i izvuku 200 konja:D

 

Sto se muzike tice, da, primenicu sve receno, mada sam vec nasao frekvenciju koja se ne koristi i ok je za sad. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani se tih FM, Bluetooth i ostalih krseva od transmittera. Ako vec ostavljas fabricki radio uredjaj, prava stvar je MicroLink (digitalni emulator CD Changera).

Kao sto mu i ime kaze - ubada se u Mini ISO konektor kao i CD Changer. Zicna veza, digitalni kvalitet zvuka, ostaju funkcije komandi na volanu, ispisa na boardu, itd... Mogucnost slusanja MP3 sa USB fleske, SD kartice, AUX. A ko vec voli bezicno, mogao je da se dokupi i dodatni BT modul za handsfree i muziku.

Uz forumski popust su ranije bili po 30-ak EUR.

 

Nagradna-igra_Microlink-magazinauto.com_.thumb.jpg.3c8317f42dd2be4bbfeac11c70f4a044.jpg 1239679026_download(1).thumb.jpg.c53ff587f58c77471bb78792cffff84d.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose ovo za auta sa komandama na volanu i simpa fabrickim pleyerom. Ali nema bolje od pioneer-a ili sondze , nema to mogu da potpisem. Kad se pusti audio disk original i usb mp3 dobra je razlika kod mene na 4 zvucnika (dve elipse pionir i dva standardna blaupunkt oba su 2,3 sistemski)  a tek na kvalitetnijem build-u ;) greota za tako lepog punta da ima klot muziku, to se ionako lako skine kad se bude prodavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, nemanja84bg said:

Nije lose ovo za auta sa komandama na volanu i simpa fabrickim pleyerom.

18 minutes ago, Ivan said:

Ako vec ostavljas fabricki radio uredjaj

Upravo sam to i napomenuo ;) .

Mada, za mene je u iole novijim kolima prilicna prednost fabrickih uredjaja (pogotovo ovih vecih ili 2 DIN) sto se ubedljivo najlepse uklapaju u enterijer, imaju vezu sa Body Compom vozila (za komandovanje ili prikaz podataka na boardu/samom uredjaju, dimming osvetljenja), itd.

Kada vidim pojedina resenja sa onim aftermarket blendama i adapterima, nije mi dobro :) . Ma koliko ugradjeni aftermarket uredjaji bili kvalitetni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se uvek pre dopada fabricki izgled narocito radio CD-a, multimedije; kada vidim na golfu cetvorci multimediju od 10 inca odmah mi odaje utisak jeftinoce i jednostavno nisam pobornik toga

 

Sto se zvucnika tice mi smo ubacili 4x JBL ali nisam nesto preterano srecan sa zvukom. Drugar je oran da mi ubaci druge zvucnike, ja sam oran da platim dobra 4 zvucnika recimo 100-150 eur, zanima me samo ovo: koja je optimalna jacina zvucnika koje moze da podrzi fabricki plejer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko se sećam iz škole, uvek se gleda da snaga zvučnika bude veća od izlazne snage pojačavača. Sad mi je nešto u glavi da je to nešto za trećinu više od deklarisane izlazne snage, što mu dođe zvučnik 50W RMS ako je izlazna snaga 40W. Previše ne valja jer će spržiti izlaz pojačala. 

 

I optimalna glasnoća je na 75% snage zvučnika.

 

To su neka pravila kojih se držim pri odabiru zvučnika. 

Isto sam zamenio fabričke sa 4xjbl, jedan set je bio neka njihova pro varijanta sa skretnicama i visokotoncima, drugi je bio regularan (čitaj dupli jeftiniji) i postoji evidentna razlika u kvalitetu zvuka ova 2 seta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces dobiti puno ako je fabricki cd pleyer - nema taj kodek ili kako vec za obradu zvuka kao aftermarket JBL su dobri ali ako su fabrika ume da bude losa najjeftinija serija, vidis nekome se ne svidja izgled onog bracketa budze kad strci (a i treba tu malo fizike truda) al nekome je to nebitno ili bi se potrudio da nadje simpaticno leziste i kvalitetan zvuk , mislim da ovako simpa auto zasluzuje ipak malo truda, i jedan elektricar da poveze sve kako treba ne izadje to puno a moze uvek da se skine ako ne ide u paketu kad se bude prodavao itd. Ne treba jacina da se gleda vec RMS snaga ona niza vrednost 10w da budu jaci i to je to  i time dobijas ono sto treba, kristalan zvuk na 100% volume a da ih ne probije , ima i raspon kolko hz izbacuju to je isto vazno pa za dva seta napred idu jedni pozadi drugaciji i preko plejera podesi se odnos zadnji prednji i to je to , tako da na manjim visokotoncima ce biti veci raspon od 75% a na zadnjim manji - ali opegla se to preko aftermarket pleyera.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, vilota032 said:

I meni se uvek pre dopada fabricki izgled narocito radio CD-a, multimedije; kada vidim na golfu cetvorci multimediju od 10 inca odmah mi odaje utisak jeftinoce i jednostavno nisam pobornik toga

Od toga mi se tek :sick: . Nemam nista protiv aftermarketa, naprotiv, ali ti sve veci touch ekrani stoje bukvalno smesno u vozilima za koja nisu projektovani. Da ne jurim slike, primera je gomila.

Ako se vec stavlja Android, mnogo bolja varijanta su mi tipski uredjaji, predvidjeni bas za konkretan model. Sa tipskim Canbus adapterom, tako da mogu da razmene informacije sa Body Compom, sa ponekim fizickim dugmencetom sa strane, a dizajnom se uklapaju vrlo lepo, maltene kao fabricki.

A kada umesto toga razvuku neki ravan ekran od 9 ili vise inch, koji onda opkrojavaju sa kojekakvim budzenim blendama, pa sve to stoji kao piletu sise :) , ne znam... Ukusi su razliciti.

Ako furas taj fabricki izgled, onda ti je MicroLink kao dodatak za muziku vrlo lepo resenje. Plus se zadrzavaju sve funkcionalnosti fabrickog uredjaja. Doduse, mjuza mora da bude nasnimljena na USB ili SD (ako se ne kupuje dodatni BT adapter), ali s druge strane imas digitalni kvalitet zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

@nemanja84bg

Ili da lepo nadjem na netu fabricke podatke mog plejera i onda na osnovu toga izaberem 4 zvucnika, do recimo 150eur?

A ove JBL cu da skinem i prodam, nisam bas impresioniran zvukom. To jest, neka pesma se fantasticno cuje, dok neka totalno lose, mozda zavisi i od toga kako sam skidao sa YT.

Da li onda juriti neki pioneer, kenwood? Sta kazete

Naravno, da batalim ulaze preko upaljaca itd i da se posvetim digitalnom kvalitetu zvuka :) .

 

Edited by Ivan
Skinuti nepotrebni citati, dodati tagovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo poslednje se apsolutno slazem :thumbup: .

A za sve prethodno (fabrika ili aftermarket uredjaji, zvucnici), to je vec stvar tvoje odluke i ukusa.

Svi smo razliciti, pa mozemo samo ovako drugarski da procaskamo i damo konstruktivna misljenja :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo @Ivan kaze , sve zavisi kakvi su ti planovi i ukusi , ako je ova bentli masina za duze staze ili ako je privremeno resenje zasto bi se cimao itd. Youtube si skidao , stavio na fles i to je to jel? meni dovoljno za nista ja tu ne bi dir'o :D Mozes da nadjes neki audio disk original ako ima neko pa da isprobas trenutno kako ti izgleda, sem ako taj punto ima fabricki kasetas :D :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

@nemanja84bg

Probao sam naravno i originalni nov cd (kupio cd posle x godina specijalno za priliku probe zvucnika haha)

Poenta je da mi kvalitet zvuka, kvalitet zvucnika, nije odgovarajuci i nije kako sam se nadao

Tako da nije da je samo do toga da l pustam sa radija, sa cd-a, usb-a ili transmitera

Poenta je da zelim kvalitetnije zvucnike i da cu ovaj put odvojiti jacu sumu novca nego prosli put, a to je cca 150 eur :D

 

Punto se istina nametnuo kao privremeno resenje, ali koliko sam se zaljubio - ostace on kod mene jos!

 

Edited by Ivan
Skinut nepotrebni citati, dodati tagovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma tesko ces dobiti kvalitetan zvuk sa bilo kojim zvucnicima bez pojacivaca.

Zvucnici su pasivna stvar i prakticno nemaju "snagu", oni trpe snagu koja je deklarisana na njima (u kontinuitetu ili u pikovima, to nazivaju RMS ili Music Power).

 

Na dva automobila sam menjao ozvucenje i bez pojacala jako tesko. Pogotovo na malo vecim glasnocama, gde se sve raspada i zvuci tanko, plitko i kao kanta :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno ces dobiti bolji zvuk.

Tu ima dosta stvari na koje bi trebalo obratiti paznju: sto su zvucnici osetljiviji, to ti je potrebno manje snage da dobijes iz njih maksimum kvaliteta.

 

Ali UVEK se dobija bolji zvuk kada imas pojacalo koje daje kvalitetnu i u dovoljnoj meri jaku struju koju isporucuje zvucnicima.

Onda ostaje zvucnicima da svojim kvalitetom prenesu tonove i ostalo... Ali si im bar obezbedio snagu koja im treba da to pokazu...

 

Fabricki radio ili aftermarket uredjaji imaju cesto deklarisanih 4x50 W. Ali to nije ono sto oni mogu dati u kontinuitetu i sa malo izoblicenja. Tu je mozda 1/3 ok, a ostalo je onako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe citirati ceo prethodni post.

Apropo ovoga, slažem se da samo prosta zamena zvučnika ne donosi ništa, ili donosi nešto zanemarljivo. Džaba i zvučnici od 500€ ako HU nema kvalitet da isporuči "dobar" zvuk.
Snimci skidani sa YT nisu nikakvo merilo, mogu biti od ok do katastrofalnih za slušanje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče skidanja sa YT, uvek skidajte bar na 256 kb/s, pa ako je original dobar, bar će se izvući neki maksimum iz tog snimka konkretno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, vilota032 said:

To jest, neka pesma se fantasticno cuje, dok neka totalno lose, mozda zavisi i od toga kako sam skidao sa YT.

Mislim da je ovo glavni problem kod tebe. Kvalitetne snimke nikad ne skidam sa yt, ima toliko sajtova za skidanje MP3 muzike + torrenti gde možeš naći kvalitetne snimke od 192kbps pa naviše. 

 

E sad, jeftin pionir i jeftin jbl ti je isto, nisu pravljeni da budu kvalitetni. Kao što sam i pisao gore, razlika se oseti ako se uzmu neki gde je par zvučnika od 80 eur pa naviše. Kada sam za sebe kupovao pogledao sam desetinu snimaka poređenja zvučnika i na osnovu toga odlučio šta ću uzeti spram para koje sam voljan da izdvojim. 

 

Po mom mišljenju, najisplativija varijanta je da nađeš sa neke Alfe ili Lancie bose ozvučenje komplet (pojačalo, 4 zvučnika, 2 visokotonca i vufer) i to ugradiš. Ti kompleti se kreću od nekih 70 eur pa do 150 eur u zavisnosti sa kog su modela (147, 156, thesis, lybra...)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@nemanja84bg

Burazeru ja tebe 90% stvari koje napises ne kontam, ako bi mogao malo vise znakova interpunkcije, nekako ociglednije da pises… evo npr ne znam ni na sta si sad mislio? 

 

@andreja.micovic

Poslao upit coveku koji ima Alfine delove, javljam. Hvala na angazovanju :) 
 

Edited by Ivan
Skinuti nepotrebni citati, dodati tagovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve u fullu burazere, hteo sam reci da je lep, ustvari extra auto u odlicnom stanju, tako da moj neki stav je aftermarket, nemora neki sad preterani ali makar nesto pristojno ionako ne bi bila neka preterana doplata al ajde svako ima svoje misljenje ni ovo iznad nije losa varijanta bose. Detelina je simbol ne tako srednjeg prosecnog italijanskog auta vec auta u top verziji.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/17/2022 at 9:51 AM, andreja.micovic said:

Po mom mišljenju, najisplativija varijanta je da nađeš sa neke Alfe ili Lancie bose ozvučenje komplet (pojačalo, 4 zvučnika, 2 visokotonca i vufer) i to ugradiš. Ti kompleti se kreću od nekih 70 eur pa do 150 eur u zavisnosti sa kog su modela (147, 156, thesis, lybra...)

Jeste ali da bi to uradio ima da se u*ere da poveze. Zajebano je povezati na 156/147, a kamo li na GP...

Plus Bose za alfu je 2 Ohm-a, a inace je svuda 4 ohm-a. Mislim da za te pare mozes uzeti nesto drugo. Kazes da vec imas JBL zvucnike, onda je mozda pametnije da uzmes dobar HU, neku Alpinu i da dodas neko pojacalo a zvucnike ne diraj, dobar je JBL. Tad mora svirati. Ja bih tako radio jer obicno fabricki HU je bulja. 

Ja sam na 156 ubacivao Bose i svirao je ok, ali tek kad sam ubacio Alpinu, e to je bilo bomba i Alpina se usijavala na 2 ohm-a ali hvala Bogu nikad nije izdala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nije toliko komplikovano. Neko iole elektronski pismen ume da poveže. Sad sam tražio u svojoj staroj temi da vidim imam li šemu, ali očigledno je negde na forumu. 

@vilota032 ja sam stavio od Alfe u mareu. Deluje da je to dosta žica ali nije, kao i za svako pojačalo. Imaš 4 ulaza/ 4 izlaza, izlaz za vufer (2 komada jer je tako vufer moram) stalno napajanje, zemlja i signal od radija da je upaljen. 

Oko izlazne snage ionako brine pojačalo koje je projektovano za 2 oma zvučnike na izlazu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...