Jump to content
FAS Goran
vilota032

GP Abarth - Crni dijamant

Recommended Posts

Odlicno izgleda autic :thumbup: .

Ako te ne bude mrzelo, kad se setis slikaj ono sto je najvaznije - projekciju snopa na putu ili zidu.

Pa ako je roba za preporuku da ostavimo kontakt, posto masa ljudi muku muci sa boflom kod nas u prodaji.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko pratim, nisi nigde spomenuo koji motor/snagu, NM imas.

A i potrosnja bi me interesovala...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Ivan said:

Odlicno izgleda autic :thumbup: .

Ako te ne bude mrzelo, kad se setis slikaj ono sto je najvaznije - projekciju snopa na putu ili zidu.

Pa ako je roba za preporuku da ostavimo kontakt, posto masa ljudi muku muci sa boflom kod nas u prodaji.

 

Pre svega hvala :wub:

Naravno, taman cu posle do grada i slikam na nekom zidu. Sijalice sam uzeo 5000 K da se zna, nisam do kraja poslusao tvoj savet ali mislim da je ovako veoma dobro. Pa slikam i cujemo se i tad :)

3 minutes ago, shuxx said:

Koliko pratim, nisi nigde spomenuo koji motor/snagu, NM imas.

A i potrosnja bi me interesovala...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 

Fabricki 1.4 turbojet motor, Abarth 155 ks, ne znam koliko Nm.. potrosnja za sada 8-9 litara mesovito grad i magistrala. 
do Beograda autoputem trosi 7-7.5 L /100 km 

Edited by vilota032

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, vilota032 said:

Fabricki 1.4 turbojet motor, Abarth 155 ks, ne znam koliko Nm

GP Abarth je sa 230Nm@3000 rpm (i pomenutih 155KS@5500 rpm):

 

Untitled1.thumb.png.2e9a7c4335aa1e1eb95bab20bbdbfaf2.png 

 

Ta verzija je sa IHI turbom.

Postojala je i verzija GP Abarth Esseesse, sa Garrett GT1446 turbom, koja je bila nasvirana na 180 KS i 270 Njutna.

47 minutes ago, shuxx said:

Koliko pratim, nisi nigde spomenuo koji motor/snagu, NM imas.
A i potrosnja bi me interesovala...

Po katalogu je deklarisan na oko 7l kombinovane. Dodas onih standardnih cca 1.5l koliko obicno lazu i to bi otprilike trebalo ocekivati u praksi. Kao sto i kolega napisa.

Grad i magistrala nepunih 10 i 5.5 l, po fabrici. Dodas za "lagariju" :) i ono sto je kod benzinaca najbitnije - koliko ti je teska desna noga.

49 minutes ago, vilota032 said:

Sijalice sam uzeo 5000 K da se zna, nisam do kraja poslusao tvoj savet ali mislim da je ovako veoma dobro.

Gornja granica i ucinka i izgleda :) . U startu ce ti to malo vise vuci u zuci deo spektra, pa kada se sijalice lepo razrade posle par desetina radnih sati, imaces uvid kako to stvarno izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to, meni je prve sedmice kada sam kupio GP-a potrosnja bila 12 :D upravo zbog teze desne noge i sto mi je zvuk bio apsolutno fascinantan. I dalje je ali mirujem i cuvam ga maximalno 

 

Evo ako sta znace ovakve fotke.

prva - obicna svetla

druga - kratko i dugo svetlo zajedno 

 

C2CE36FA-2EA2-473E-ADC4-7464C578BB48.jpeg 78C9DE2D-4D17-4412-AFDA-1918FE69DD58.jpeg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/10/2022 at 11:37 PM, vilota032 said:

Evo ako sta znace ovakve fotke.

Projektori deluju odlicno, sta sve vidjam da prodaju u zadnje vreme. Posto sam zaludjenik za dobrim osvetljenjem, cisto drugarska sugestija (da se slucajno ne shvati drugacije) - i mislim da ces od solidnog dobiti odlicno.

Desni projektor je super postavljen, ravan. A ono sto mi se bas svidja je sto, za razliku od vecine koju vidjam u zadnje vreme - ima odlican hotspot:

 

1.thumb.jpeg.35359c5ccfa85addec2accf60a9e871f.jpeg

 

Tj. glavna koncentracija svetla je odmah ispod zize (ove "Z" tacke prelamanja, kako je zovemo na forumu). A to omogucava da je najveci deo svetla fokusiran upravo tamo gde treba, ravno ispred vozila. To omogucava i jacinu i daljinu i ravnomeran raspored snopa. Vidi se i kako je u tom delu jaka cut-off linija snopa. Kod dobrog dela projektora koje danas prodaju, to je totalno rastrkano (kao LED) ili na pogresnom mestu, pa moraju da se rade korekcije lezista sijalice (ako je uopste i izvodljivo).

Levi projektor takodje ima lep hotspot - malo je nize nastelovan sam far pa ga desni poklapa ali se vidi da je OK.

 

E sad, tu za levi far idu moje dve dobronamerne sugestije:

1. sam levi projektor je pri montazi, gledajuci iz kabine, greskom malo zarotiran u desno (u smeru kazaljke na satu). Oznacio sam zelenim linijama i spojio slike jednu ispod druge da lepo vidis o cemu pricam:

 

3.thumb.jpeg.ccdd3a0c7cb7c78787459ac1afc18ed9.jpeg

 

2. treba nastelovati same farove - snop levog projektora je primetno ispod desnog (ili obrnuto) pa treba proveriti pre svega pad snopa kod oba, koji treba da bude 1% (10 cm na 10m).

I takodje mi deluje da su ti zize na tako maloj daljini od garaze previse blizu jedna drugoj (poredeci npr. sa sirinom ovih vrata pored). Tj. da je neki od farova (ili oba) koka-zraka, pa ce ti se na vecoj daljini snopovi projektora preklopiti, cime gubis na sirini i kvalitetu snopa. Sve pod 2. se lako resava stelovanjem farova, imas ovde i nasu DIY temu sa sve grafikonima, ako slucajno bude od pomoci:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41139-štelovanje-farova/&do=findComment&comment=1523532

 

Sve ovo o cemu pricam, najlakse mozes da vidis ako stanes ispred auta i npr. patosnicom naizmenicno pokrivas jedan pa drugi far. Tj. pratis projekciju levog, desnog i kombinacije oba fara.

On 7/10/2022 at 8:07 PM, vilota032 said:

Sijalice sam uzeo 5000 K da se zna, nisam do kraja poslusao tvoj savet ali mislim da je ovako veoma dobro.

Kao sto rekoh, to je neka gornja granica - sa snopom koji vuce u plavo najveci problem je (ne)vidljivost :) nocu na mokrom. Tu nema sanse da parira OEM 4300K varijantama, ne bi ih i fabrike ugradjivale da nema debelog razloga za to.

Za razliku od vecine uglavnom kineskih prikaza na netu, koji nemaju veze sa bojama - evo ti ovde jedna bas lepa i realna simulacija Kelvinaze. Naravno, nikada se ne gleda u sijalicu direktno (najsmesnije mi je kada to krenu da slikaju i komentarisu, a ne ono najbitnije, tj. sta je na putu) - nego gledaj u okvir svake kutije i svetlost koju emituje. Imas boju u Kelvinima i otprilike sta mozes da ocekujes u praksi na putu:

 

HID20kelvin.thumb.jpg.c51e1df6757e1ec16ab680286b5f12e0.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/11/2022 at 10:26 AM, Ivan said:

Projektori deluju odlicno, sta sve vidjam da prodaju u zadnje vreme. Posto sam zaludjenik za dobrim osvetljenjem, cisto drugarska sugestija (da se slucajno ne shvati drugacije) - i mislim da ces od solidnog dobiti odlicno.

Desni projektor je super postavljen, ravan. A ono sto mi se bas svidja je sto, za razliku od vecine koju vidjam u zadnje vreme - ima odlican hotspot:

 

1.thumb.jpeg.35359c5ccfa85addec2accf60a9e871f.jpeg

 

Tj. glavna koncentracija svetla je odmah ispod zize (ove "Z" tacke prelamanja, kako je zovemo na forumu). A to omogucava da je najveci deo svetla fokusiran upravo tamo gde treba, ravno ispred vozila. To omogucava i jacinu i daljinu i ravnomeran raspored snopa. Vidi se i kako je u tom delu jaka cut-off linija snopa. Kod dobrog dela projektora koje danas prodaju, to je totalno rastrkano (kao LED) ili na pogresnom mestu, pa moraju da se rade korekcije lezista sijalice (ako je uopste i izvodljivo).

Levi projektor takodje ima lep hotspot - malo je nize nastelovan sam far pa ga desni poklapa ali se vidi da je OK.

 

E sad, tu za levi far idu moje dve dobronamerne sugestije:

1. sam levi projektor je pri montazi, gledajuci iz kabine, greskom malo zarotiran u desno (u smeru kazaljke na satu). Oznacio sam zelenim linijama i spojio slike jednu ispod druge da lepo vidis o cemu pricam:

 

3.thumb.jpeg.ccdd3a0c7cb7c78787459ac1afc18ed9.jpeg

 

2. treba nastelovati same farove - snop levog projektora je primetno ispod desnog (ili obrnuto) pa treba proveriti pre svega pad snopa kod oba, koji treba da bude 1% (10 cm na 10m).

I takodje mi deluje da su ti zize na tako maloj daljini od garaze previse blizu jedna drugoj (poredeci npr. sa sirinom ovih vrata pored). Tj. da je neki od farova (ili oba) koka-zraka, pa ce ti se na vecoj daljini snopovi projektora preklopiti, cime gubis na sirini i kvalitetu snopa. Sve pod 2. se lako resava stelovanjem farova, imas ovde i nasu DIY temu sa sve grafikonima, ako slucajno bude od pomoci:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41139-štelovanje-farova/&do=findComment&comment=1523532

 

Sve ovo o cemu pricam, najlakse mozes da vidis ako stanes ispred auta i npr. patosnicom naizmenicno pokrivas jedan pa drugi far. Tj. pratis projekciju levog, desnog i kombinacije oba fara.

Kao sto rekoh, to je neka gornja granica - sa snopom koji vuce u plavo najveci problem je (ne)vidljivost :) nocu na mokrom. Tu nema sanse da parira OEM 4300K varijantama, ne bi ih i fabrike ugradjivale da nema debelog razloga za to.

Za razliku od vecine uglavnom kineskih prikaza na netu, koji nemaju veze sa bojama - evo ti ovde jedna bas lepa i realna simulacija Kelvinaze. Naravno, nikada se ne gleda u sijalicu direktno (najsmesnije mi je kada to krenu da slikaju i komentarisu, a ne ono najbitnije, tj. sta je na putu) - nego gledaj u okvir svake kutije i svetlost koju emituje. Imas boju u Kelvinima i otprilike sta mozes da ocekujes u praksi na putu:

 

HID20kelvin.thumb.jpg.c51e1df6757e1ec16ab680286b5f12e0.jpg

 

Sjajno objasnjeno, imacu u vidu sugestije i popravicemo u narednom periodu.

Mnogo ti hvala na uvek detaljnom i dobronamernom pojasnjenju!

Ja sam sa farovima zadovoljan, boja mi odgovara, ne umaram se pri voznji, lepo mi je osvetljen put. Verujem da ce biti jos bolje.

 

Danas sam napravio prvi veci "krug" s punticem, 600 km. Isao do Subotice i nazad, sa kratkim stajanjem od 15ak minuta u gradu. Put nisam osetio, sedista bas doprinose tome. 

IMG_9271.JPEG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre Punta, imao sam (negde sam i pomenuo) BMW F30 LCI 320d xDrive.

To je naravno, visa klasa auta, shodno tome je i skuplji, elegantniji, kvalitetniji.

Ipak, zbog nekih ulaganja presao sam na Abartha iz zabave, prilikom izbora auta imao sam dve opcije:

ili cu kupiti nesto tipa Insignije 2011-2012 godiste i umreti od dosade, ili cu uzeti gradsku zujalicu.

 

Prvi na listi zelja je bio Fiat 500 abarth, medjutim dve stvari su me odvukle od njega - malo prostora i 5 brzina menjac. 

 

Poredim svoj prethodni auto sa sadasnjim - Puntom; iako jeftiniji i bucniji, privlaci mnogo pogleda.

Dosta ljudi me zaustavlja i pita me o autu, neki i ne znaju, kako kazu, "sta ti je ta skorpija, gde je fiatov znak" i "da nije lupan cim ne pise FIAT",... 

 

Ono sto je definitivno, prelaskom na jeftiniji auto dobio sam neku novu vrstu zabave, atrakcije na svakom koraku, i kao nekadasnji okoreli alfista, produzio sam tu italijansku ljubav na Abarthov nacin.

Uzdravlje i laku noc vam zelim do narednog pisanja 

IMG_0610.JPEG

IMG_0625.jpeg

IMG_0736.JPEG

IMG_0845.JPEG

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, nemanja84bg said:

Dobra je bembara, mada mi je naj verzija te, ona 2.0 245 konja ;)

Pretpostavljam da mislis na 28i motore, ja sam par puta bio u prilici da pazarim bmw sa tim motorom ali se ipak nisam usudio na kraju. Taj motor je kako sam informisan imao dosta problema i ne bih ga razmatrao kao realnu opciju 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije taj bas za prodaju a i na oglasima kakav moze da bude nego krntija sa skrivenom srcanom manom , obicno standardni lepo idu ako vec neces za sebe, tipa klotare oni su cesci ima delova i lakse i jeftinije se remontuju. Inace u dobrom stanju taj auto nece biti na oglasu. Moze top da izgleda i radi ako je bio u poplavi to je to pre ili kasnije ima da sagori ko licna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/29/2022 at 10:23 AM, nemanja84bg said:

Nije taj bas za prodaju a i na oglasima kakav moze da bude nego krntija sa skrivenom srcanom manom , obicno standardni lepo idu ako vec neces za sebe, tipa klotare oni su cesci ima delova i lakse i jeftinije se remontuju. Inace u dobrom stanju taj auto nece biti na oglasu. Moze top da izgleda i radi ako je bio u poplavi to je to pre ili kasnije ima da sagori ko licna.

Verovatno da je tako… ali sto bi moralo da znaci da ako je na oglasu, nesto mu fali? Desi se dosadi ti auto, trebaju ti pare, milion faktora …

Stigao je puntic i do zlatibora…. Kontrole su pojacane tako da ako neko ide u ovom pravcu, oprez 

 

F108337D-E3FA-43B9-BBA6-B36EF98ED399.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar puntic,  skroz vidi se da je top top ali nizak  to mi se kod italijana ne svidja mada i ostali su sad tu u koraku s vremenom, sto se nemoze reci za nase ulice.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, nemanja84bg said:

Dobar puntic,  skroz vidi se da je top top ali nizak  to mi se kod italijana ne svidja mada i ostali su sad tu u koraku s vremenom, sto se nemoze reci za nase ulice.

U voznji ne predstavlja nikakav problem, naravno, ne penjem se na ivicnjake kao sto bih sa Pandom Cross.. A i kako da kazem, kupovinom Abartha ti si vec izabrao da si nizi od vecine auta na putu :D

Edited by vilota032

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ima fabricki izlaz za usb, ima i 2x izlaz 12v (jedan na upaljac i drugi u gepeku)

Kada ubacim onaj auto punjac (imam onu verziju sa bluetooth-om) u upaljac, mogu da koristim bluetooth, handsfree i da slusam muziku preko telefona ali se vidi da je auto punjac labav, posle par neravnina na putu muzika krene da krci i nije vise to to.

Zanima me vasa preporuka za najadekvatnije povezivanje sa telefonom, konkretno muziku pustam preko Spotify-a..

Mozda neki kraci auto punjac? Ili neki sa dzekom koji perfektno pasuje na upaljac?

Edited by vilota032

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi ti punjaci su manje vise labavi i kod svih kola ja jos nisam imao neki auto da je to stajalo kako treba a probao sam dosta tih verzija punjaca.

koji je taj koji ti imas, posto i meni treba neki sa tom opcijom da mogu da pustim sa telefona muziku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod većine italijanskih vozila taj slot za upaljač je nekako labav, kao da je sama rupa par mm šira nego što treba. Pošto svoj punjač seljakam često iz auto u auto ( specifičan punjač, brzi ) primetio sam npr da u Fordu ne mrda, u Audiju ne mrda, u Mazdi ne mrda, dok u Alfi, Fiatu mrda i brzo ispadne, kao kod tebe.
Ja sam od parčeta kartona napravio podmetač, i ugurao ga tamo gde nisu pipci za minus. Jednom pričvršćen, ne mrda više. Bukvalno od kartona od pakle cigara možeš da napraviš.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/2/2022 at 11:29 AM, OMP said:

svi ti punjaci su manje vise labavi i kod svih kola ja jos nisam imao neki auto da je to stajalo kako treba a probao sam dosta tih verzija punjaca.

koji je taj koji ti imas, posto i meni treba neki sa tom opcijom da mogu da pustim sa telefona muziku?

Zaboravih da slikam, u gepeku mi stoji u onom izlazu 12v. Sutra cu 

 

On 8/2/2022 at 4:01 PM, TheWickerMan said:

Kod većine italijanskih vozila taj slot za upaljač je nekako labav, kao da je sama rupa par mm šira nego što treba. Pošto svoj punjač seljakam često iz auto u auto ( specifičan punjač, brzi ) primetio sam npr da u Fordu ne mrda, u Audiju ne mrda, u Mazdi ne mrda, dok u Alfi, Fiatu mrda i brzo ispadne, kao kod tebe.
Ja sam od parčeta kartona napravio podmetač, i ugurao ga tamo gde nisu pipci za minus. Jednom pričvršćen, ne mrda više. Bukvalno od kartona od pakle cigara možeš da napraviš.

Bravo za ideju! Tako i ja napravih od parceta kartona i sada zaista ne ispada, iako kvalitet zvuka nije kao sa cd-a ili flesa.. 

 

E1051C5F-D037-44D1-A188-99F394CD8355.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana, palim auto, klima ne radi. Rekoh ajde 45 stepeni, krenuce za pola minuta kao i obicno, medjutim nista.

Konstatujemo da je puklo crevo od klime i treba novo, trazim, nema novo da se kupi, a polovno je bilo 70 eur plus ugradnja.

Trazim novo ali ne vredi kad nema, volim da mi sve to bude u fulu.

Sta cu uzmem kupim, ponovo radi - ledi kako bi rekli trgovci.

Medjutim da l je ta autosugestija zajebana stvar, jer ja sam se bio spremio na 30-40eur troska, ucinilo mi se to mnogo i bas sam bio iznenadjen kad sam cuo cenu.

I poludim sinoc, zove me drug i kaze - e crko ti stop :lol: :lol:

Odmah me pukne fles dok sam imao Fiat Dobla, sve uvek uredno servisirano i sredjivano, ali malo malo pa crkne stop, crkne sijalica od tablice, podizac stakla :lol:

 

Tako da cu najverovatnije, ako me ne prodje ludilo, okaciti auto na oglas.

 

Neki A3 S line, Octavia VRS, nesto sto ipak malo odudara od konkurencije... otvoren sam za predloge ako neko ima dobar primerak :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, vilota032 said:

Trazim novo ali ne vredi kad nema, volim da mi sve to bude u fulu.

Uvek sve novo za svoj auto imaš kod ovlašćenih. Nekada je cena skroz ok, nekada bude skupo, ali uvek vredi proveriti kad već nema nigde aftermarket. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, neshaoct said:

Uvek sve novo za svoj auto imaš kod ovlašćenih. Nekada je cena skroz ok, nekada bude skupo, ali uvek vredi proveriti kad već nema nigde aftermarket. :thumbup: 

Bas sam se zainatio i zvacu Autogarant bas da vidim koliko je novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vilota batali te krcavce na upaljac sto idu, ili na aux kabl mada i on baguje mada ako je pozlaceni mozda i ne ili bluetooth pleyer direktno vezan na eurodzek sony ili pioneer i nijedan drugi najbolja solucija. Oni kineski androidi iskreno ne znam kakav zvuk pruza ali kod mene mora da bude kristal cisto tako da bolji pleyer sa bluetooth podrskom nemora da ima interaktivni ekran.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/10/2022 at 2:08 PM, vilota032 said:

 

Neki A3 S line, Octavia VRS, nesto sto ipak malo odudara od konkurencije... otvoren sam za predloge ako neko ima dobar primerak :lol: :lol:


Baš A3 i Octavia odudaraju… :D 

 

Uzmi belo, ni panduri te ne diraju, nevidljiv auto. Dodatna pogodnost je što niko ne može da te stigne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...