Jump to content
FAS Goran
vilota032

GP Abarth - Crni dijamant

Recommended Posts

Ako ne nadjes na nekom otpadu, blizu ti je i Autogarant u Preljini.

Nov nosac ne bi trebao da bude vise od 5-6 EUR. Ako sam dobro iskopao, SN dela je 735411088.

Tj. bar ja uvek trazim po SN, da ne trosim reci bespotrebno :) :

 

Untitled.thumb.png.76ea7066f0b2c6ec0a4295b5f52155e2.png Untitled1.thumb.png.227a9fba41e14440b31804a1fc1fdb21.png 61OyfYZyc8L._AC_SY355_.thumb.jpg.fdc4399e3d58cd7939811bfbed344dc3.jpg

  

On 6/20/2022 at 7:19 PM, vilota032 said:

Stigli bixenoni, uzeo sam najkvalitetnije.

Sta je to, na ovom nasem nesrecnom trzistu, najkvalitetnije ;) ? Iz mog iskustva, dok sam ne proberes, mrka kapa.

Koje si projektore i koje xenone uzeo, koju boju, koliko repa...?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Ivan said:

Ako ne nadjes na nekom otpadu, blizu ti je i Autogarant u Preljini.

Nov nosac ne bi trebao da bude vise od 5-6 EUR. Ako sam dobro iskopao, SN dela je 735411088.

Tj. bar ja uvek trazim po SN, da ne trosim reci bespotrebno :) :

 

Untitled.thumb.png.76ea7066f0b2c6ec0a4295b5f52155e2.png Untitled1.thumb.png.227a9fba41e14440b31804a1fc1fdb21.png 61OyfYZyc8L._AC_SY355_.thumb.jpg.fdc4399e3d58cd7939811bfbed344dc3.jpg

  

Sta je to, na ovom nasem nesrecnom trzistu, najkvalitetnije ;) ? Iz mog iskustva, dok sam ne proberes, mrka kapa.

Koje si projektore i koje xenone uzeo, koju boju, koliko repa...?

 

Morimoto projektori, HID sijalice.. ne stizem da se posvetim ugradjivanju ali probacu za vikend.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, vilota032 said:

6000k

Sijalice menjaj odmah za 4300K, dok jos nisi uzeo. Vidljivost nocu neuporediva, pogotovo na mokrom asfaltu. Meni je licno i lepsa OEM bela boja od 4300K.

Morimoto projektore od 30-40 EUR kod nas :) , ako mozes obavezno proberi iz gomile i proveri snop. Tako i moze nekako da se nabode par projektora da vrsi posao. Prodaju gomilu bofla, imas i ovde po forumu primera kako znaju ocajno da "rade" na putu.

HID ti je jedino oznaka za High Intensity Discharge, ili izvor svetlosti formiranjem Voltinog luka ili ksenon sijalicu (tj. nije nikakav brand). Iz licnog iskustva od 2008., ako mozes juri "CN Light". Sijalice pozeljno sa metalnom, a ne plasticnom osnovom (kako u zadnje vreme sve vise prave zbog ustede). Kvalitetnije su, lakse se montiraju i bolje stoje u lezistu (sto je vrlo bitno za kvalitet i kasnije stelovanje snopa). Na H1 sijalicama sa plasticnim lezistem sam i kod sebe i kod par drugara morao da brusim postolje jer je debelo (tako nadoknadjuju cvrstinu metalnog), da cak kopca nije mogla da ih obuhvati i pricvrsti.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Sijalice menjaj odmah za 4300K, dok jos nisi uzeo. Vidljivost nocu neuporediva, pogotovo na mokrom asfaltu. Meni je licno i lepsa OEM bela boja od 4300K.

Morimoto projektore od 30-40 EUR kod nas :) , ako mozes obavezno proberi iz gomile i proveri snop. Tako i moze nekako da se nabode par projektora da vrsi posao. Prodaju gomilu bofla, imas i ovde po forumu primera kako znaju ocajno da "rade" na putu.

HID ti je jedino oznaka za High Intensity Discharge, ili izvor svetlosti formiranjem Voltinog luka ili ksenon sijalicu (tj. nije nikakav brand). Iz licnog iskustva od 2008., ako mozes juri "CN Light". Sijalice pozeljno sa metalnom, a ne plasticnom osnovom (kako u zadnje vreme sve vise prave zbog ustede). Kvalitetnije su, lakse se montiraju i bolje stoje u lezistu (sto je vrlo bitno za kvalitet i kasnije stelovanje snopa). Na H1 sijalicama sa plasticnim lezistem sam kod par drugara morao da brusim postolje jer je debelo (tako nadoknadjuju cvrstinu metalnog), da cak kopca nije mogla da ih obuhvati i pricvrsti.

Smorio sam se kada sam sve ovo procitao. Da l onda da prodam sve ovo sto sam kupio, moracu izgleda da porucim sve drugo :o

ili da se samo javim liku da mi zameni sve ovo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto moje iskustvo. Oko projektora imas dosta po forumu, videces kakvog sve bofla ima i kakve modifikacije ljudi moraju da rade da bi izvukli lep snop. Ako ikako ima mogucnosti, najbolje je probati tamo gde se uzima. Ili ako vec znas coveka i garantuje za to sto prodaje (ili da bar mozes da zamenis dok ne zatvoris far), to je vec druga prica. Masa ljudi kupuje sve sto im padne pod ruku i uziva kako sljasti :) - ali kada treba da im nastelujes, muka ziva. Nagledao sam se svacega.

Sto se xenona tice, licno sam uzeo "CN Light" H1 za Sporta - ali sa pomenutom plasticnom osnovom sijalice. I znam koliko je bilo zezancije da to lepo ubudzim, cak ni kopca sijalice nije mogla da se fiksira dok nisam "izdeljao" plastiku. Isti covek sada ima H1 sa metalnom osnovom (tada nije bilo), malo su skuplje ali svakako cu ih uzeti na prvoj zameni (ako auto ostane kod mene). Za svaki tehnicki je malo cimanje sa tim plasticnim.

A boju svakako menjaj, 4300K pod obavezno ako hoces najbolju funkcionalnost. 6000K im nisu ni blizu, tek na mokrom ni prineti. AC set se danas podrazumeva (ne stari DC).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle 2-3 sedmice otkako je auto kod mene, da iznesem prve utiske.

Auto je savrseno utegnut, prelepo se vozi, ima odlicna ubrzanja, pritom moze da se vozi lagano i da ne bruji, kao i neki auto sa slabijim motorom.

Ako ne racunamo motocikle - Do sada sam vozio dizele sa jednim kratkim izletom na benzinca, ali uprkos tome, perioda privikavanja nije bilo. Veoma elastican motor tj tepeni prenosa gde mozete 90 kmh da idete i 2. i 5. brzinom zavisno kako volite, potrosnja...

Ona je, mereno metodom pun - predjem 200-300 km pa opet punim, cca 7 litara otvoren put, a 8-9L u gradu. Ne prelazim neke velike kilometraze sa licnim autom (sa bmw sam presao oko 24.000 km za godinu ipo), a poredjenja radi bmw mi je trosio na otvorenom 5-5.5L, a po gradu oko 7L.

Auto privlaci veliku paznju najpre bih rekao zbog zvuka, zanimljiv je jer je redak, rekao bih dosta redji nego 500 abarth, svakako za sada jedini Abarth u Milanovcu :D

Vec su me 3 poznanika pitala da li je auto na prodaju... ne jos uvek. Pustite me malo da uzivam u emociji na italijanski nacin :alien:

 

On 6/24/2022 at 4:49 PM, Ivan said:

Cisto moje iskustvo. Oko projektora imas dosta po forumu, videces kakvog sve bofla ima i kakve modifikacije ljudi moraju da rade da bi izvukli lep snop. Ako ikako ima mogucnosti, najbolje je probati tamo gde se uzima. Ili ako vec znas coveka i garantuje za to sto prodaje (ili da bar mozes da zamenis dok ne zatvoris far), to je vec druga prica. Masa ljudi kupuje sve sto im padne pod ruku i uziva kako sljasti :) - ali kada treba da im nastelujes, muka ziva. Nagledao sam se svacega.

Sto se xenona tice, licno sam uzeo "CN Light" H1 za Sporta - ali sa pomenutom plasticnom osnovom sijalice. I znam koliko je bilo zezancije da to lepo ubudzim, cak ni kopca sijalice nije mogla da se fiksira dok nisam "izdeljao" plastiku. Isti covek sada ima H1 sa metalnom osnovom (tada nije bilo), malo su skuplje ali svakako cu ih uzeti na prvoj zameni (ako auto ostane kod mene). Za svaki tehnicki je malo cimanje sa tim plasticnim.

A boju svakako menjaj, 4300K pod obavezno ako hoces najbolju funkcionalnost. 6000K im nisu ni blizu, tek na mokrom ni prineti. AC set se danas podrazumeva (ne stari DC).

 

Ako mi verujes, od posla nisam stigao da se pozabavim ovom temom, niti da menjam nista. Plan mi je da ili zamenim u narednim danima kupljeno, ili da probam da "instaliram" ovo sto sam kupio tako kako jeste, pa cemo videti rezultate. 

Prosle sedmice stigle 13-ice zvucnici za zadnju klupu, sad cekam 16.5 za napred pa onda se nadam za vikend montiranje svega toga.  Hvala ti svakako na angazovanju na temi

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, vilota032 said:

Plan mi je da ili zamenim u narednim danima kupljeno, ili da probam da "instaliram" ovo sto sam kupio tako kako jeste, pa cemo videti rezultate. 

Mozda se i to potrefi da radi kako treba. Nije mi namera da mracim naravno, samo skrecem paznju da ima puno bofla i da treba proveriti.

Kao uostalom i za sve ostalo sto kupujemo kod nas, nevezano za automobile.

Kakvo crno zahvaljivanje ;) , tu smo da se druzimo.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Ivan said:

Mozda se i to potrefi da radi kako treba. Nije mi namera da mracim naravno, samo skrecem paznju da ima puno bofla i da treba proveriti.

Kao uostalom i za sve ostalo sto kupujemo kod nas, nevezano za automobile.

Kakvo crno zahvaljivanje ;) , tu smo da se druzimo.

 

Ma naravno, provera je pola posla... nadamo se da ce ispasti kako sam zamislio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tiče muzike mislim da su italijani tu nešto skarabudzili bas se loše čuje i loše hvata stanice,bar je tako kod men,dok kod ćaleta u lanciji ypsilon se čuje kao u mnogo boljim i skupljim automobilima

verovatno da bi zamenom kompletnog hi-fi sistema u autu dobio nešto 

malo odustanes od ugradjivanja xenoma samo kupi dobre H4 sijalice,ja sam konkretno kupio philips +100% za motocikle i sija bolje od tih xenona sa projektorima koje sam imao na prethodnim    automobilima

Edited by Bule
Dodatak

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Bule said:

Sto se tiče muzike mislim da su italijani tu nešto skarabudzili bas se loše čuje i loše hvata stanice,bar je tako kod men,dok kod ćaleta u lanciji ypsilon se čuje kao u mnogo boljim i skupljim automobilima

verovatno da bi zamenom kompletnog hi-fi sistema u autu dobio nešto 

malo odustanes od ugradjivanja xenoma samo kupi dobre H4 sijalice,ja sam konkretno kupio philips +100% za motocikle i sija bolje od tih xenona sa projektorima koje sam imao na prethodnim    automobilima

Imao sam obicnog GP, ogromna razlika u ozvucenju fabrickom u odnosu na ovaj. Samo je problem sto su verovatno te kartonske membrane vremenom nestale, jer se cuje da pozadi zvucnici krce i to nije to, videcemo kako bude sa JBL-om. Inace treba i duzu antenu da montiram, pa javljam je l se sta promenilo - za sad hvatam samo dve stanice :D

 

:D

Inace imam vec 3 ponude da prodam auto, stanite ljudi tek sam kupio :D

Edited by vilota032

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da te zeza i pojacavac signala, ako ne resis problem sa duzim stapom antene.

Bas sam juce negde pisao, kod Fiata je pojacavac u bazi antene na krovu. Koaksijalac vodi i radio signal, ali kroz svoj unutrasnji vod i +12V sa radio uredjaja, za napajanje pojacavaca, to je tzv. "phantom power". Takodje proveriti i masu, koju obezbedjuje nazubljeni sraf baze antene sa donje strane krova. U eLearn je cak naveden i moment za njegovo zatezanje, kako bi se obezbedila dobra masa, a da se opet ne ureze u krov. 

PS: Da bilo kakva pojacana sijalica bude i blizu projektoru+xenonu (i intenzitetom i rasporedom svetla), moguce je samo ako je ovi drugo neki zesci bofl. A to upravo prethodno i pominjem je da je najbolje ako je moguce proveriti pre montaze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/1/2022 at 5:18 PM, Ivan said:

Moguce da te zeza i pojacavac signala, ako ne resis problem sa duzim stapom antene.

Bas sam juce negde pisao, kod Fiata je pojacavac u bazi antene na krovu. Koaksijalac vodi i radio signal, ali kroz svoj unutrasnji vod i +12V sa radio uredjaja, za napajanje pojacavaca, to je tzv. "phantom power". Takodje proveriti i masu, koju obezbedjuje nazubljeni sraf baze antene sa donje strane krova. U eLearn je cak naveden i moment za njegovo zatezanje, kako bi se obezbedila dobra masa, a da se opet ne ureze u krov. 

PS: Da bilo kakva pojacana sijalica bude i blizu projektoru+xenonu (i intenzitetom i rasporedom svetla), moguce je samo ako je ovi drugo neki zesci bofl. A to upravo prethodno i pominjem je da je najbolje ako je moguce proveriti pre montaze. 

Skidanjem antene uvideli smo da pojacavac nije bio vezan za antenu, kabal je bio direktno vezan za antenu, tako da smo to resili.

 Ozvucenje je postavljeno, javljam utiske sutra - prekosutra, a sutra ujutru se montiraju i bixenoni pa se javljam sa utiscima. Ako ne bude valjalo menjamo dok ne pogodimo zeljeni efekat 

75DE1C08-E17E-409C-960A-879F852C222F.jpg

ABA3CCC0-C1D2-4408-980E-6EB99A740D96.jpg

E1C9EF53-F5C8-40F8-AB0B-544361D3802A.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozvucenje je TOP.

Snimicu neki klip, sumnjam da ce moci da prenese dozivljaj ali..

 

Problemi sa sijalicama.... odakle da krenem... covek mi poslao H7 umesto H1, pa sam morao da dokupim, sad imam H7 viska. Nije mi poslao releje, to moram sutra da porucim pa u sredu da stignu, oduzilo se u pm a sve zbog nekoliko propusta koje zbog posla nisam stigao da ispratim. Vise o temi u narednim danima.. nadam se do vikenda da sve bude ok pa da se uziva u dijamantu :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, andreja.micovic said:

Koje si h7 uzeo?

To bih vec morao da pitam drugara koji mi ugradjuje. Porucio sam kablove sa relejem, da vidimo da l ce to da resi problem. Nece da ga registruje kao potrosaca, zbog tog BSI sistema, koji koliko ja znam sluzi kad je sijalica losa da prijavi gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam imao problema sa greskama sijalice sa ksenonima na oba fiata :) zato pitam. 
Sta si uzeo, 6000K?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, vilota032 said:

Porucio sam kablove sa relejem, da vidimo da l ce to da resi problem. Nece da ga registruje kao potrosaca, zbog tog BSI sistema, koji koliko ja znam sluzi kad je sijalica losa da prijavi gresku

Ako mislis na Canbus balaste, ne trebaju ti. Kod Fiata, Body Comp nema registraciju pregorele sijalice oborenog svetla. Za razliku od gluposti tipa pozicija ili sijalica tablice. Tako da klasicni (i jeftiniji) AC set apsolutno zavrsava posao. Imam ga i na restyle Bravu, imao i na Stilu koji je tata ove novije elektronike (sve je manje-vise Copy/Paste sa njega). 

Sto se boje tice, iskljucivo 4300K, nemo' se zaje*avas :D

U koji to projektor gurate H7? Posto fabricki u reflektor ide H4, a projektori su obicno iz aftermarketa sa H1. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne kazem da nema, nego pitam koji je ;). Posto najcesce ugradjuju Morimoto Mini, sa H1.

D2S i H7 redje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao mi je covek greskom H7, trebalo je H1… sve sto moze da podje po zlu, poslo je. Fali ovo, fali ono.. popizdeo sam. Mislis da mi ne trebaju ovi kablovi sa relejem? Ja jutros porucio 

kako se povezuje h1 sijalica i projektor  na h4 instalaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...