Jump to content
FAS Goran
vilota032

GP Abarth - Crni dijamant

Recommended Posts

Privuklo me "originalni delovi", pa sam se zapitao koliko košta to zadovoljstvo.

Čudno mi je da većina piše šta je radila na automobilu, a ne kaže koliko to košta. Cena mnogima govori da li im je to pristupačno ili ne. Puno se i razlikuju cene, tj usluge širom srbije.

 

znam da će se mnogi nasmejati, jug, itd, ali meni je ta informacija na mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno slabo i pominjem koliko sta kosta u smislu koliko sam platio auto, ali za delove mogu naravno sve da navedem kako jeste. Tako da slobodno pitaj sta god te zanima, vazi naravno za sve na forumu, ja cu se potruditi da svima adekvatno odgovorim i pomognem koliko sam u mogucnosti :)

 

Kupio sam originalnu antenicu za radio, sa ovom kracom malo slabije hvata radio stanice, ali je dosta i lepsa. Tako da sam u nedoumici da li cu je uopste i montirati :D

Cena antene je bila 1500 din.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na autu mi, aj da kažem uslovno, smetaju halogeni farovi.

Imate li neke preporuke, neki xenoni sa projektorima recimo ili nešto drugo, šta raditi? Naravno pod uslovom da se ostane pri fabričkom izgledu, ne bih one ćuning verzije.

Može da se uradi led kratko i dugo i to je kako mi reče poznanik iz GM, 70eur.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=10479]totti[/mention]  [mention=7770]MS PK[/mention]

Neće se bace, za ne daj bože

@vilota032

Pretpostavljam da ti smeta samo zbog estetike?

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, iskljucivo zbog estetike. Farovi su odlicni, lepo sijaju, duga narocito. Ali mi nekako pristaje uz ovaj auto barem bixenon.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nemas nista a da moze da se registruje, tj da ne postoji GP sa fabrickim projektorom. 

Ima ih gomila prepravljanih sto su stavljali projektor u far, bojili u crno rozetne... ali sa takvima neces proci tehnicki, jedino da imas 2 kompleta farova pa samo za tehnicki stavis obicna, a inace vozis sredjena.
https://www.youtube.com/watch?v=1JxoJJX61dw

https://www.declite.com/headlights-fiat-punto-05-08-384359.html

image.thumb.png.9d16da7d9be093dc20abc6f1a0685a3c.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, shuxx said:

ma opušteno, pusti ti pojedince, vole da se našale

videćeš komentare kada se ovi prozvani jave :D

Zezamo se mi, ne zameri ;) . Posto Totti podje*ava Micu da ovi iz Prokuplja samo idu po forumu i pitaju koliko sta kosta :D .

 

On topic - redovno odrzavanje, mali, veliki servis ti je manje-vise kao i za svaki 1.4. Ako je pravi Abarth, ovde bi trebao da je T-Jet od 155 KS.

Kacio sam vise puta ponude od ovlascenih za veliki servis za svoj 1.4 MultiAir Turbo. Sve ti je to tu negde, 1.4 atmo, turbo, videces delove i za 500L, Stilo, Punto :) ...

Oko 500 evrica sa rukama kod ovlascenih, odradio za nepunih 200 EUR kod naseg Gorana. Ispod ti je ponuda iz Bogunovica (tada ovlasceni):

 

37c7938db3dbfc518210d260229869b2.thumb.jpg.f8811bc72a16aab7a348855f409c4f9f.jpg

 

2 hours ago, vilota032 said:

Kupio sam originalnu antenicu za radio, sa ovom kracom malo slabije hvata radio stanice, ali je dosta i lepsa. Tako da sam u nedoumici da li cu je uopste i montirati :D

Cena antene je bila 1500 din.

Slucajno natrcah u Istanbulu na skracenu antenu. Cena bila bagatela, kao i vecina u Yenikapi trgovackoj cetvrti, utrcao u kvart samo sa auto opremom, Sunce ti sta sve ima :D.

Nije bas ni tako mala kao kod tebe, koliko se secam 16 cm (te krace su ovde kod nas uglavnom 18 cm), odlicno hvata a lepse izgleda od fabricke. Ako ti znaci iskustvo oko prijema signala.

Za farove ti vec ljudi rekose - zavisi od tehnickog, a svakako najbolja opcija projektor+4300K ksenon. LED batali, vrlo lose osvetljenje i raspored svetla - samo zestoko sljasti, sa cim se neupuceni uglavnom i odusevljavaju :D . Rezultat na putu vrlo tanak.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

Slazem se, on ima fabricki zatamnjene farove ali mi bedak da na Abarthu budu halogenke. Sve na stranu fabricki je to izgled, ali mislim da cu promeniti... 

 

@Ivan

Pre svega hvala na opsirnoj i detaljnoj poruci, radujem se ovakvim objavama i pozivam sve clanove kad god imaju nesto da pisu, pitaju, da se ne ustrucavaju. 

Odustao sam od te LED price, najpre jer znam da nikad nisu isli fabricki, jednostavno mi nije to to, pre bih vozio zute farove. pitao sam istog momka kod koga bih radio i LED, bixenoni ispadaju duplo skuplji ali posto radim auto za svoje uzivanje, mislim da cu na kraju uzeti tu opciju. I po netu pogledah nekoliko klipova, sve mi se dopada, i na zatamnjeni far ce bas lepo da legne.

 

Edited by Ivan
Skinuti nepotrebni citati, dodati tagovi

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, vilota032 said:

Pre svega hvala na opsirnoj i detaljnoj poruci, radujem se ovakvim objavama i pozivam sve clanove kad god imaju nesto da pisu, pitaju, da se ne ustrucavaju.

Nema na cemu naravno, tu smo da se druzimo, pomognemo, konsultujemo... Licno sam uvek voleo dobro osvetljenje na autu, a pre svega funkcionalnost.

Imas ovde i opstu temu o ksenonima i projektorima, pisemo od kako su se kod nas masovnije pojavili tamo od 2008. Ima preko 100 strana, a ako te zanima prelistaj bar noviji sadrzaj. Ako si u materiji, verujem da ces naci dosta korisnih stvari i podatka:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43708-xenoni-projektori-iskustva

 

Licno nisam ljubitelj LED (ovih aftermarket varijanti) - sve sto sam vidjao do sada, na putu nije ni blizu dobrom projektoru + 4300K AC ksenonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na kupovini abarth-a!
Sto se ugradnje projektora i xenona tice, bane yuhica je tu neprikosnoven. Imas njegovu temu na forumu pa pogledaj i sam, sve je receno. Relativno skoro sam nabavio sabelt sedista, sad mi fali jos ostatak abarth-a da bi dosla do punog izrazaja...
Pusti i slike enterijera kad uzmognes...
Imao sam prilike da vozim abarth verziju gp-a. Drugi auto u odnosu na obicne verzije, cak i na 1.4 t-jet sa 160 ks (drug ga je cipovao). Na fb postoji grupa za gp/evo, jedan cenjeni clan ima abarth-a sa 290 ks, mogu da zamislim kako se to cudo vozi...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/13/2022 at 11:27 PM, Ivan said:

Nema na cemu naravno, tu smo da se druzimo, pomognemo, konsultujemo... Licno sam uvek voleo dobro osvetljenje na autu, a pre svega funkcionalnost.

Imas ovde i opstu temu o ksenonima i projektorima, pisemo od kako su se kod nas masovnije pojavili tamo od 2008. Ima preko 100 strana, a ako te zanima prelistaj bar noviji sadrzaj. Ako si u materiji, verujem da ces naci dosta korisnih stvari i podatka:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43708-xenoni-projektori-iskustva

 

Licno nisam ljubitelj LED (ovih aftermarket varijanti) - sve sto sam vidjao do sada, na putu nije ni blizu dobrom projektoru + 4300K AC ksenonu.

Ma naravno @Ivan, funkcionalnost mi je najbitnija, tek onda estetika, mada eto kazem vozim i nocu, nemam zamerke na halogenke ali vozio sam i bixenon, vozio sam i full LED, jasno mi je sta je bolje.. 

Uzeo sam da citam temu o xenonima i projektorima, imam slabije slobodnog vremena u ovom periodu ali cu nastojati da se sto bolje upoznam sa terminima, hvala na deljenju linka :)

 

On 6/14/2022 at 8:40 AM, Lufti said:

Cestitam na kupovini abarth-a!
Sto se ugradnje projektora i xenona tice, bane yuhica je tu neprikosnoven. Imas njegovu temu na forumu pa pogledaj i sam, sve je receno. Relativno skoro sam nabavio sabelt sedista, sad mi fali jos ostatak abarth-a da bi dosla do punog izrazaja...emoji1.png
Pusti i slike enterijera kad uzmognes...
Imao sam prilike da vozim abarth verziju gp-a. Drugi auto u odnosu na obicne verzije, cak i na 1.4 t-jet sa 160 ks (drug ga je cipovao). Na fb postoji grupa za gp/evo, jedan cenjeni clan ima abarth-a sa 290 ks, mogu da zamislim kako se to cudo vozi...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 

Hvala puno! 

Da, ja sam veliki fan fabrickog tuninga. Volim to sto fabrika napravi, sve to cini jednu sjajnu celinu, osecaj u voznji je neverovatan.

Volim kada italijani spakuju gradsku jurilicu. 

I ono sto mi je posebno drago, sto mi je auto u zaista fantasticnom stanju, i onda svaki kilometar predstavlja zadovoljstvo. Hocu, photosession nadam se za vikend, gde ce biti i detaljnijih slika :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocno kupanje :)

 

Volim da sam operem auto, to mi je praksa vec vise od 10 godina. Nekad i nekad se desi da ostavim auto u perionici, ali to je toliko retko da jedva i pamtim. Nekako mi najvise odgovara da ja sve to natenane uradim, malo me i smiruje. :D

Mazanje guma, table, usisavanje, sve redno i onda ujutru sedam uvek u cist i spreman auto

IMG_8453.JPEG

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Sedla said:

Čestitam, u zdravlju ga vozio! :thumbup:

Reci mi,jesi ovo od Gligora kupio auto? Što radi detailing automobila?

Hvala ti!

Da, kod Gligora je bio 2 godine, i onda sam ga ja kupio od njega. Pre toga, jedna jedina vlasnica iz CH

Imate li preporuku za neke dobre, kvalitetne auto zvucnike? 
Ovi fabricki, iako su dosta bolji nego u standardnom GP, cujem zadnji desni da malo “probija”, a posto sam bas ljubitelj dobrog zvuka… ajde i to da zamenimo. Pioneer, Kenwood, JBL?

Mislim da su zvucnici 16-ice ako se ne varam. Hteo sam za vikend da poskidam tapacire ali ne verujem da cu stici :ermm:

Edited by vilota032

Share this post


Link to post
Share on other sites

16.5 cm su napred, a pozadi 13cm koliko se secamm. Moras celu zadnju klupu da vadis napolje. Nista komplikovano:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban levi suncobran za, sto bi rekao moj kolega sa posla, mog Arbajta :D ima li neko da ima na stanju?

Jedna od ove dve zakacke se polomila, tako je i kupljen nego sam prvo hteo da resim servise i sve to pa tek onda ove trivijalnosti. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti tacno treba? Obicno strada nosac suncobrana ali onda ne menjas ceo suncobran. Na ovo mislim:78d4834ddc2db3bff8703c0749669c63.jpg

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...