Jump to content
FAS Goran
Ivan

F1: Monako 2022

Recommended Posts

Leclerc i Sainz: Osećaj u bolidu je bio odličan

 

ferrari_monaco_gp_2022_q.jpg.webp

 

Ferrarijevi vozači su opravdali ulogu favorita i osvojili su prve dve startne pozicije na kvalifikacijama za VN Monaka.


„Poseban osećaj ponovo i veoma sam srećan. Vikend je do sada bio bez problema. Osećali smo da je brzina u bolidu i na kraju je sve bilo savršeno. Moj pokušaj koji je prekinut crvenom zastavom je bio jako dobar, ali gubitak tog kruga nije promenio ništa za nas. Imao sam malo problema da pripremim taj krug i zadnji kraj je bežao, ali sam do prekida bio oko 4 desetinke brži od svog prethodnog pokušaja. Osećaj u bolidu je zaista bio sjajan i lepo je biti zajedno sa Carlosom u prvom startnom redu. Što se vremena sutra tiče, mislim daćemo biti konkurentni bez obzira na uslove“, izjavio je Leclerc.

„Perez se slupao ispred mene, a ja sam bio na brzom krugu. Video sam žute zastave tek kada sam prilazio skretanju ka tunelu, morao sam da kočim i pokušam da ga izbegnem. Šteta je pošto je ovo druga godina zaredom gde nismo mogli da se borimo do samog kraja zbog crvene zastave, ali to nije ništa neuobičajeno za Monako. Mislim da je tempo za pol-poziciju bio tu. Polako sam se ubrzavao i sada je nemoguće reći da li bi to bilo dovoljno.  Ali osećaj u bolidu je bio odličan. Sutra smo u dobroj poziciji da ostvarimo dobar rezultat za tim“, izjavio je Sainz.

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kisa ako padne to jedino moze uneti neku neizvesnost i zanimljivost na ovoj stazi inace cu verovatno prespavati trku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je pocela korona, okacili su na F1 YT kanal celu trku iz '96 u Monaku. Bas sam sa uzivanjem pogledao, pravi cirkus, isto bilo nesto polu-kisno. Pobedio Olivier Panis, sa 14. pozicije, svi moguci i nemoguci favoriti su ispali... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tokom kvalifikacija bacih pogled sta kaze "ilmeteo.it" za Monaco sutra. Vrlo moguce je mesanje karata, kisa taman u vreme trke:

 

Untitled.thumb.png.36f89fab352014721f00139c0f099bc4.png

 

14 minutes ago, horvat said:

okacili su na F1 YT kanal celu trku iz '96 u Monaku. Bas sam sa uzivanjem pogledao, pravi cirkus, isto bilo nesto polu-kisno. Pobedio Olivier Panis, sa 14. pozicije

Najpoznatija kisna trka u Monacu, a mozda i u celokupnoj F1 istoriji. Uz onu u Donningtonu 1993. (najbolji krug u istoriji F1), u glavnoj ulozi je svakako bio isti covek.

1984. i Rain Man, nenadmasni, veliki Senna, tada jos u nejakom Toleman-Hartu. Inace, njegov prvi najbrzi krug u F1, upravo po kisi.

Samo prekid trke ga je sprecio da sa 13. mesta dodje do pobede, zavrsio je na 2. mestu iza Prosta u McLaren-TAGu:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova staza ima istoriju al što se mene tiče, mogu slobodno da je izbace iz kalendara.
Da spomenem Norisa, dečko je nepravedno zapostavljen, pogotovo od strane komentatora na SK a vala i od režija trka.
Russel i Perez će napraviti razdore u ekipama, al bukvalno a pritom voze odlično.
I još Sainz da konačno da pokaže da zaslužuje mesto u fiatu, pardon, ferrariju. Jer ako sutra na onako uskoj stazi zabrlja, bolje da se odmah baci u more pored.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro se secam one trke kad je Panis pobedio, poispadali su svi redom, bas luda trka, neka glupa izletanja i cukanja, mnogi ni krivi ni duzni zavrsise trku pre kraja, Hil imao sigurnu pobedu kad mu crkao motor... cini mi se 4 bolida zavrsila trku

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, horvat said:

Kad je pocela korona, okacili su na F1 YT kanal celu trku iz '96 u Monaku. Bas sam sa uzivanjem pogledao, pravi cirkus, isto bilo nesto polu-kisno. Pobedio Olivier Panis, sa 14. pozicije, svi moguci i nemoguci favoriti su ispali... 

mislim da mi je to jedna od prvih trka koje sam gledao i poceo da pratim F1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi izbacili Monako iz kalendara prestao bih da gledam F1. Najbolje da sve budu ove hibridne odvratne staze koje se voze po pustinjama i kojekakvim Majamijima samo zbog love. 

Ova staza ima istoriju i dusu, mora ostati u F1 kalendaru dokle god postoji Formula 1. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja očekujem kišu i totalni cirkus...i krajnji rezultat van svih očekivanja

Share this post


Link to post
Share on other sites



Kada bi izbacili Monako iz kalendara prestao bih da gledam F1. Najbolje da sve budu ove hibridne odvratne staze koje se voze po pustinjama i kojekakvim Majamijima samo zbog love. 
Ova staza ima istoriju i dusu, mora ostati u F1 kalendaru dokle god postoji Formula 1. 


Najdosadnija i najgluplja staza koja se vozi u Evropi a bogami i šire. Nije ni staza već ulična trka.
Bukvalno nakon kvalifikacija mogu da podele bodove :)
Jedna trka u 20 godina na toj stazi bude zanimljiva i onda se prenose priče sa kolena na koleno.


Sent from my DN2103 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino je ambijent lep za gledanje a jos bolji uzivo, bio sam jednom prilikom tamo 10ak dana pre trke, nekih 90% staze i oko staze je bilo vec postavljeno, skroz drugacije sve to izgleda uzivo kad se prodje autom ili pesaka, na nekim mestima prosto neverovatno izgleda da tu prodje bolid da 150, 200 na sat i sl. neka mesta deluju kao da tu uospte i ne prolazi staze posto ih na ekranima vidimo skroz drugacije iz drugih uglova itd. tako da je lepo prosetati ili provozati se stazom i steci pravi utisak zapravo kakva je. Moj utisak je bio da za formulu nije, za neke slabije serije trkanja ima smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

F2 danas u Monaku vožena po suvom,trka je počela oko 10. Porsche super kup vožen od 12-13h sunčano. Ali daleko je 15h sve može da se promeni

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako glupo potrosena 3 sata uz TV..... kao sto rekoh nema vajde od Lec da razbije maler.... nego ne videh da ce Max biti kaznjen za gazenje linije na izlasku iz pit-a, ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, OMP said:

nego ne videh da ce Max biti kaznjen za gazenje linije na izlasku iz pit-a, ccc

Ovo se i ja pitam bas... Bilo prikazano kako je gazio i nista.... zanimljivo.

 

Lekler realno nije mogao bolje da prodje od ovog :D Znam da to glupo zvuci spram situacije, tempa, kvalifikacija i svega, ali jinx je veoma jak u njemu a i u Ferrariju, tako da je ovo super :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trka rezultat

Nekoga kazne kad gazi žutu na izlasku a nekog ne. Prvi put sada u toku trke čujem da su promenili za dužinu trke,uvek je bilo 4 sata. Sreća za Pereza da je Sainc bio drugi

FT8F1ddXsAUBZh4.jpeg

FT8AK7eWIAMkRaz.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisalo je da je Perez pod istragom umesto Max :)  do sad se kaznjavalo za ovo ne znam sto bi sad bio izuzetak...trku je mogla samo kisa da ucini zamiljivijom da je pala opet ali staza je takva kakva je da mozes i sa wiliamsom sa pocepanim gumama da se branis bez problema

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...