Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
mitros

Fiat Grande Punto - skidanje ukrasne lajsne na dnu kože menjača?

Recommended Posts

Izvinjavam se unapred,ali nisam znao gde da postavim ova pitanja?

- kako se skida ova lajsna na dnu kozice menjaca

 

molim admina da prebaci gde misli da treba.

 

20220507_152441.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredicemo, bez brige. Ali gledajuci prethodne postove, ova tema ima tendenciju da postaje kao ona za kupovinu Tipa - da se pise i pita o svemu sto vlasnicima padne na pamet :) . I time potencijalno pravi "kupusara", koja nema nikakve veze konkretno sa savetima oko kupovine modela (da ne pricam da bi bila nepregledna i teska i za citanje i za pretrage, za kasnije citaoce).

Kao da su to jedine teme koje postoje na forumu - a imamo blizu 37.000 topica, pri cemu se trudimo da sve bude pedantno izdeljeno po kategorijama, problematici, modelima, motorizacijama...

Dodatno, ako se i ne zna gde da se postaviti pitanje, a da bi svima olaksali - bukvalno prvi link na forumu je topic "Ako ne znate gde da otvorite svoju temu" ;) .

 

On 5/15/2022 at 12:01 PM, mitros said:

2. kako se skida ova lajsna na dnu kozice menjaca

Isti princip kao na Nuova Bravu - ta lajsna je na zabice i skida se zajedno sa kozicom rucice menjaca (pa se nakon skidanja razdvajaju).

Imas ovde moj banalni DIY za podmazivanje mehanizma za biranje na zvonu menjaca i jabucice u kabini. U ovom kasnijem postu, na prve 2 slike mozes da vidis ono sto te zanima iz prve ruke, slicna je prica:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83883-fiat-nuova-bravo-podmazivanje-sajli-i-mehanizma-za-biranje-na-zvonu-menjaca/&do=findComment&comment=1643232

 

Nije me mrzelo, evo za pola minuta sam ti nasao i u eLearn bas za Puntica. Imas neke starije verzije online, mozes i sam da nadjes bukvalno bilo sta vezano za auto sto te zanima (tehnicki podaci, procedure, testovi, elektricne seme, pronalazenje i eliminacija kvarova, procedure "kupusanja" svake komponente do najsitnijeg srafa...):

 

Untitled.thumb.png.71a7e70554fafd27d39fe97552b6ed10.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo ja kazem da ova tema definitivno ima tendenciju da postane "kupusara", kao ona za kupovinu Tipa :D .

@Elra

Prica oko velikog servisa, prebacena je u postojecu temu o velikom servisu na GP/Evu, u tehnickom podforumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43458-fiat-grande-puntopunto-evo-veliki-servis/&do=findComment&comment=1647835

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mišljenja sam da sam naslov "saveti,iskustva...  povuče ljude da raznorodne teme ovde otvaraju  jer ne obrate pažnju na drugi deo "...pri kupovini".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi se bar na sekund pogledalo, videlo bi se da se nalazimo u podforumu "Saveti za kupovinu Fiat/Lancia/Alfa automobila" ;) . Samo jednom od gomile tematskih.

Stvar je u tome da se forumu sve vise pristupa preko mobilnih telefona - manje prikazanih informacija na ekranu, teze za pisanje, sve vise šturih pitanja i istih takvih odgovora, uglavnom se teme "sacnu" letimicnim pregledom novog sadrzaja.... O nekim kvalitetnim postovima, postavljanju sema ili procedura tek da ne govorimo (sto je ranije bilo kao dobar dan). A i generalno je deo ljudi zainteresovan samo da sto pre resi svoj problem i da nestanu do svoje sledece glavolomke, bez ikakvog doprinosa zajednici ili druzenja. Ili znaju da postoji jedna tema za model na koju su navikli, za koju imaju sacuvanu precicu u telefonu i onda tu pisu sve sto im padne na pamet. 

S druge strane, od samog starta foruma, vec 13-14 godina, trudimo se da sve to bude lepo organizovano po podforumima, za svaki model. Tehnicka pitanja, kvarovi, styling, ICE, predstavljanja, saveti za kupovinu... Upravo da bi se svaki postojeci ili novi clan sto lakse snasao, da putem pretrage brzo dodje do tacno onoga sto ga zanima, sa sabranim visegodisnjim iskustvima na jednom mestu o jednom pitanju, itd. A ne da sve za jedan model bude u jednoj "kupusari", u kojoj svi vlasnici pisu sve sto im padne na pamet. I u kojoj se posle par godina niko zivi nece snaci, na stotinama strana svog moguceg sadrzaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...