Jump to content
FAS Goran
cybstrela

Brzinomer laze, ostale kazaljke su ok...

Recommended Posts

Od skoro sam primetio da mi brzinomer laze. Ne bi bilo strasno da pokazuje da idem brze nego sto realno idem, nego laze pokazujuci da ~10km/h idem sporije od realne brzine. Pocevsi od 0km/h do ~155km/h, koliko sam proverio. Najmanje laze na ~120km/h, gde laze 6-7km/h. Svugde ostalo laze 9-12km/h. (kad pokazuje 0 idem vec 10km/h.

Problem mi je zbog radara.

 

Inace sam umesto originalnih 165/70 R14 guma stavio 175/65 R14 i trebalo bi zbog manjeg precnika da mi pokazuje da idem brze za 0.6% (da idem 100 a pokazuje 100.6)

 

Hvala za ideje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/14/2022 at 7:08 PM, andreja.micovic said:

@cybstrela Što ti radari prave problem?

image.thumb.png.3f195bfeab20765397a6447ef983dc8d.png

 

 

ovako bi trebalo da bude

Manja je razlika. Stavio sam 175/65R14. Brzinomer bi trebalo po tome da pokazuje da idem brze. Kod mene pokazuje ~10km/h sporije. Sto ce reci, pokazuje mi da idem 50 a ja idem 61km/h. To je problem.

 

Kazaljka ne krece od nule nego ~1cm ispod nule i kad dodje do nule, ja vec idem ~10km/h. Kao sto rekoh ta razlika se ~odrzava u celom opsegu brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je otvarao cajger i nije posle vratio dobro kazaljku.

Jedino da otvoris, obelezis gde je sada, skines i vratis kazaljku da bude malo manje od tog jednog cm ispod nule pa da probas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nebojsa

 

Skoro pa nemoguce. Auto je kod mene poslednjih 6 godina, i kod istog majstora poslednjih 160.000km. Niko kilometar satu nije prilazio

 

Ranije kad dam kontakt, kazaljka dodje do 0. Sad kad dam kontakt, nista se ne desava. Mrtva ~1cm ispod nule

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se meni desilo kad sam otvarao cajger pa zato kazem.

Pa ne znam onda, ja bih svakako otvorio i malo pomerio kazalju pa ispratio da li je bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cybstrela za punta možeš nabaviti sad reda 10-15 eur, zameniti za 20 minuta i videti dal je do sata ili nečeg drugog. 

moguće da su oni motorići ili sami kontakti između motorića i sata oksidirali

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, cybstrela said:

Imam utisak da sam jednom ranije primetio da je kazaljka ispod 0 ali se nije ponavljalo. Sad kad ga upalim izgleda ovako kao na slici.

1652728293740.jpg

Pre davanja kontakta, i kazaljka obrtomera i kazaljka brzinomera su 'u minusu' (ispod 0). Kad dam kontakt, kazaljka obrtaja se postavi na nulu, a brzinomera ostane 'u minusu'. Tako ostane (kazaljka brzinomera) i kad ga upalim (na slici)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešenje prvo:

Skineš sat, otvoriš ga, i prešmirglaš kontakte između table i motorića kazaljke. Kad skineš, reći će ti se samo šta je šta. Ako ne pomaže pređeš na drugo rešenje

 

Rešenje drugo:

Skineš sat, otvoriš sat, skineš ovu prednju plastiku da dodješ do kazaljki, viljuškom (ili nekin sličnim alatom) skineš kazaljku, vratiš kazaljku na željeno mesto. vratiš sve i probaš kako radi

 

 

Sat se skida za 5 minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...