Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

1 hour ago, Ivan-Topola said:

a pre svega @Sedla koji je izdvojio dosta svog vremena i pomogao mi u konacnom izboru, i bar za sad ne mogu da ga krivim ni za sta :D

Mogao je Sedlic jos malo da se potrudi i da ti sugerise da se uzme auto sa motorom :P . Salu na stranu, gledao sam za sebe tamo krajem 2017. (takodje beli) Sport 1.6, samo standardni 120 - za razliku od tebe, nije mi nikako legao posle 1.9 JTD. Prednost tog 1.6 od 66kW je svakako niska potrosnja, grad i magistrala je njegov teren.

Lepa je oprema, rekao bih Emotion. Ima potencijala za sredjivanje. Sa srecom i da te lepo sluzi  :cheers: .

 

PS: Prolazio sam ti par puta kroz kraj, uvek mi padne na pamet da te cimnem kada blejim na onim nesinhronizovanim semaforima u Topoli :) . Ali sam stalno ili u nekoj zurbi ili sa nekim.

Kako sestru sluzi onaj MultiAir 135 Puntic sto smo pretresali?

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

Mogao je Sedlic jos malo da se potrudi i da ti sugerise da se uzme auto sa motorom :P . Salu na stranu, gledao sam za sebe tamo krajem 2017. (takodje beli) Sport 1.6, samo standardni 120 - za razliku od tebe, nije mi nikako legao posle 1.9 JTD. Prednost tog 1.6 od 66kW je svakako niska potrosnja, grad i magistrala je njegov teren.

Lepa je oprema, rekao bih Emotion. Ima potencijala za sredjivanje. Sa srecom i da te lepo sluzi  :cheers: .

 

PS: Prolazio sam ti par puta kroz kraj, uvek mi padne na pamet da te cimnem kada blejim na onim nesinhronizovanim semaforima u Topoli :) . Ali sam stalno ili u nekoj zurbi ili sa nekim.

Kako sestru sluzi onaj MultiAir 135 Puntic sto smo 

Predlagao je, ali sam se ipak odlucio za ovo :D

Sto se tice sredjivanja, ima potencijala i bice nekih novina i hvala na lepim recima imenjace. 

 

Pazi se tih semafora, da ne dobijes cestitku od 20.000din, slikaju kamere jos uvek. 

Sestrin T-Jet puntic je trenutno na oglasima i to od prosle nedelje. Videla je da to nije auto za nju, prilicno dosta prelazi + Bg guzva, potrosnja ume da skoci fino i definitivno ce da nekom dizela da joj bude ekonomicnije i to je razlog prodaje. Okacicu kasnije link u prodaju vozila na forumu

 

I sledeci put zovi kad budes u prolazu kroz Topolu :thumbup:

Edited by Ivan-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan-Topola said:

Pazi se tih semafora, da ne dobijes cestitku od 20.000din, slikaju kamere jos uvek. 

Videla je da to nije auto za nju, prilicno dosta prelazi + Bg guzva, potrosnja ume da skoci fino i definitivno ce da nekom dizela da joj bude ekonomicnije i to je razlog prodaje.

Za mene su crveno svetlo i preticanje preko pune linije uvek bili kao da je tu zid :) . Videh da imaju okacene neke budze, svakako hvala za info.

Zna benzinac u B klasi da bije i preko 9l opusteno. Teske kreni-stani BG voznje i vise. Ali nemojte ni da se nadate da ce dizelas na takvim rutama da bude stedisa ;) , naprotiv. Imao sam licno oba, vozim sluzbene i vrlo lako poredim. Trenutno je i benzin skoro 10% jeftiniji, mada to je vrlo varijabilno. Bice jeftinije naravno (pogotovo ako se planira neki malolitrazni i slabiji, tipa HDi), ali ne nesto drasticno, prava BG guzva satire auto. Srecom pa je imam minimalno, verujem da bi mi u suprotnom najpre stradali zivci :D .

3 hours ago, Ivan-Topola said:

I sledeci put zovi kad budes u prolazu kroz Topolu :thumbup:

Je li ti aktuelan onaj stari 069 broj koji imam? Mogao bih bar da napravim predah i da prozborimo koju uzivo :) . Bani i ti na neko klupsko druzenje, samo javi da navratim i ja, posto ne mogu da se pohvalim da sam cest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije jos uvek doneta odluka sta ce biti sledece, ali verovatno neki Tdi, kao najrealnija opcija, al da ne pricam nista unapred, prvo puntica treba prodati. 

Da da, aktuelan je taj br jos uvek. Od kad sam se rodio je taj br :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pridodam i ja koju sličicu...ovo je čini mi se onda kad je stigao Bravo,kad sam dolazio na čast?

IMG20211104184228.jpg

IMG20211104184248.jpg

IMG20211104184256.jpgIMG20211104184311.jpg

Stvarno reeetko dobar i utegnut Bravo. Prethodni vlasnik ga je baš dobro održavao,čak je išao dotle da kad mu je crkao jedan od motorića automatske klime,platio zamenu svih motorića odjednom. 

A mislio sam da smo mi neki ovde ludaci što se tiče održavanja vozila... :D

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu bajo, zaboravio sam za ove slike skroz :D Jeste, to je bilo ono vece kad si dolazio na cast i kad je uzet auto. 

 

Sto se prethodnog vlasnika tice, bar kad je u pitanju odrzavanje, ne treba trositi reci. Ostali smo u kontaktu i cujemo se povremeno i kao sto on kaze, sve kao sto sam ti rekao, uverio si se da je tako, a zaista jeste, auto je maksimalno utegnut :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocetkom meseca, malo sam se provozao do Novog Pazara, a kad se vec ide, onda da se ispostuju svi protokoli. 

Kao sto je moj imenjak spomenuo, magistrala i otvoren put je definitivno teren za ovaj auto

 

20220508_193127.thumb.jpg.3d22bb8efca0955a28a39ca9d3f506bc.jpg 20220508_193138.thumb.jpg.f25e267fb504da30f98ea947e770b024.jpg 20220508_193147.thumb.jpg.a27cc043c5781440827033981488ec9d.jpg

 

Iako sam prethodno imao Stila sa 80ks i navikao na malu potrosnju na otvorenom, ovde sam se prijatno iznenadio, ipak sam ocekivao vise od ovoga, ali opravdao je sve price o potrosnji 

U par navrata se malo i odmaralo, pa evo i par slika (turistickih) iz Doline Ibra (jorgovana) i jedna iz Pazara, gde sam iskoristio priliku i da se vidim sa nasim forumasem @Emir :thumbup:

 

20220508_162813.thumb.jpg.065bedcdaae71e52f424ab7d8b29bfc9.jpg 20220508_162730.thumb.jpg.90e39f3f4dc4fbd37fbdfc3d4dfeef8f.jpg 20220508_164452.thumb.jpg.6a45d6bd28b508cbf778b437812eaab9.jpg 20220508_151551.thumb.jpg.52bebca84ed868bb29efac387042f87d.jpg

 

Na red je dosao i mali servis, pa sam juce iskoristio slobodno vreme da odradim sve to. Kao sto kazu, dobrog majstora ne treba menjati, tako da je Bravo bio prepusten majstor Buretu :D 

 

- Jedna sa lica mesta

 

20220530_191301.thumb.jpg.28d9010b828e3714a7a64112ad5be5a0.jpg

 

Malo je vise prljav, ali to je zbog vremenskih (ne)prilika, bice nov nov za vikend :lol:

 

Pored malog servisa, odradjeno je i jos par stavki: 

- Selenia 5w30 sa svim filterima

- Ulje u menjacu

- Sajle rucne

- Zadnji diskovi Trw

- Zadnje plocice Trw 

 

20220530_180455.thumb.jpg.08f8ff5987d462530ec9750bce5116fc.jpg 20220530_194443.thumb.jpg.e0151d412944e561bce178d07022441f.jpg 20220530_194837.thumb.jpg.c82d2f6655dbab07687acbc37a06b7eb.jpg

 

Ima i neko sitno lupkanje napred u trapu, pa je ostalo da se vidi sta je u pitanju, ali nista strasno, vise su to "decije bolesti" koje cemo ipak resiti skorije :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh u prethodnoj objavi da sam imao neko lupkanje napred u trapu, a i jos jedan jako cudan zvuk, koji se povremeno cuo samo, pa sam resio da se pozabavim sa tim i resim problem. 

 

Otisao sam na pregled kod naseg poznatog majstora u Topolu, tzv "Cole-miler" 

Pregledom auta, ustanovljeno je da je prednja leva opruga pukla, tacnije parce i ostala je u tom polozaju i to je bio uzrok tog cudnog zvuka, uglavnom preko nekih lezecih se cuo, ali ne uvek. Iskreno mislim da je to jos tako od prethodnog vlasnika, ali ko ce ga znati. Lupkanje koje se culo je takodje reseno, problem je bio u soljama amortizera. 

 

Zamenjene opruge, solje amortizera i odradjena reglaza trapa, a i sve ostalo je pregledano i u dobrom je stanju, tako da odlazak na odmor moze mirno da se planira uskoro :thumbup:

Edited by Ivan-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je sada visi, ali nije neka ekstremno velika promena, ali ce znaciti. 

Generalno su niski napred, tako da je po meni sada taman kako treba da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema od toga nista, em nije sport ( fabricki nizi) em je sad jos vislji, ne biva.. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Ivan-Topola said:

Generalno su niski napred, tako da je po meni sada taman kako treba da bude

Sta bre niski :D , kod mene je od asfalta do ivice ruba prednjeg krila 64.8 cm. Uporedjivali smo fabricki setup kod mene, sa onim sto je radio Milutin, pa mi je ostalo u glavi.

Najniza tacka na 9 cm (bez suspleha), sve to sa standardnim 225/45/17.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Ivan said:

Sta bre niski :D , kod mene je od asfalta do ivice ruba prednjeg krila 64.8 cm. Uporedjivali smo fabricki setup kod mene, sa onim sto je radio Milutin, pa mi je ostalo u glavi.

Najniza tacka na 9 cm (bez suspleha), sve to sa standardnim 225/45/17.

Bre svi kukaju kako je Punto 2 visok, a ja kada zamenih prednje amortizere dobih oko 66cm asfalt / rub prednjeg krila......WTF što bi rekli neki :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx

Koja je razlika u poluprecniku izmedju 225/45/17 i gume na Puntu? Verovatno je tu kvaka.

Jos je po eLearn i bojama na oprugama ovo najnizi fabricki setup za Bravo kao model generalno (u pitanju su Sport 140 i 150 benzinci).

Najniza tacka, bez suspleha - izmereno 9 cm, kao sto rekoh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx

Da ne offujem kolegi temu - evo ovde sam bio prozvan da je Bravo nizi od super-sportskih automobila :D . A posto nista ne forumu ne pisem "rekla-kazala", nego se trudim da bude inzenjerski i iz prve ruke - morao sam da za kolege ponovim rezultate. Pa pogledaj, mozda ti bude interesantno za poredjenje:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/82235-fiat-nuova-bravo-14-tjet-sport-da-li-je-nestabilan-u-vožnji/&do=findComment&comment=1590879

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na red je dosao i godisnji odmor, vise paznje sam posvetio sebi, al ipak se naslo malo vremena i za brava, da i on malo bude uslikan u toku puta :)

20220712_104328.thumb.jpg.32ab3e404b1a71f6563d8e9961fd505e.jpg20220712_104217.thumb.jpg.3303d55ed502e37d989806cb5a4e30ea.jpg

20220712_104204.thumb.jpg.b276baff6dd89b141b5d0b7e423f05d4.jpg

20220711_191549.thumb.jpg.0013824b60c5cd1e724a4fd1d34d39c2.jpg

20220712_173017.thumb.jpg.cedc3b52afb94103dd195bd49dc7958c.jpg

 

Da se malo osvezi tema sa slikama, a kod Bravise sve po starom za sad, samo se sipa corba i vozi se :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i 3v Stilo - golja bez tamnih stakala i kacketa :D.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sladak bravac, do duse fali mu kacket, pragovi, to mu daje na ozbiljnosti ovako mi je sav okrugao. Inace svidja mi se bela boja iako sam ja uvek za crnu. Bela mi nekako kao frizider :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali fali, apsolutno se slazem. Razmotrice se to i jos neke stvari u naredom periodu :D

Sto se boje tice, ovo mi je prvi auto u ovoj boji i mogu ti reci da mi se bas svideo, posebno sa ovim hrom detaljima i sto je zatamnjen pozadi, inace da nije toga, bio bi bas kao frizider :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...