Jump to content
FAS Goran
Boki Bugiboy

Fiat Nuova Bravo - štelovanje klime?

Recommended Posts

Pozdrav,negde sam citao da na Bravu treba ponekad da se radi stelovanje klima uredjaja,sad pitanje kada se to radi i ko to moze kvalitetno da odradi?Da napomenem da je 2007 godiste digitalna klima

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni majstor za Punta rekao da dođem kada temperatura bude preko 20 stepeni...

A što se učestalosti radi kada posumnjala da ti ne radi kako treba ili ako ti je bilo šta sumnjivo.Uvek je bolje češće jer ceo sklop kod tebe kompleksniji...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Boki Bugiboy said:
Pozdrav,negde sam citao da na Bravu treba ponekad da se radi stelovanje klima uredjaja,sad pitanje kada se to radi i ko to moze kvalitetno da odradi?Da napomenem da je 2007 godiste digitalna klima

Mislis da odradis restart ili kalibraciju kao?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Boki Bugiboy

 

Povremeno se radi čišćenje sistema da se ne stvori neprijatan miris... Tada se i proveri ceo sistem, vidi se kako stoji sa freonom. Obično pred svako drugo leto odeš do klima servisa da to provere/urade. Suštinski, sve isto kao i za kućnu klimu što se radi.

Mogao si tako nešto da pročitaš, jer za ''štelovanje'' klime nisam čuo niti je ikada radio na autu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se dobro izrazio,izvinjavam se,mislio sam na kalibraciju klapni ,pitam iz razloga što kad upalim klimu čuje se kao neko krčanje u tabli i nakon toga ona radi,pa da li možda mogu kalibracijom da eliminišem taj zvuk ili restartom kako je momak gore napisao

Edited by Boki Bugiboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem ali nista te ne kosta da probas :) Kalibraciju radis sam, ne treba ti servis za to.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Boki Bugiboy said:

Nisam se dobro izrazio,izvinjavam se,mislio sam na kalibraciju klapni ,pitam iz razloga što kad upalim klimu čuje se kao neko krčanje u tabli i nakon toga ona radi,pa da li možda mogu kalibracijom da eliminišem taj zvuk ili restartom

Ako je neki potenciometar u kvaru ili je pukla veza izmedju motorica i klapne, kalibracijom sistema naravno neces moci da uradis nista. Zujanje motorica je normalno u kratkom periodu, dok se ne postave u inicijalni polozaj za rad. Sve duze od toga, ukazuje na neki problem.

Vrlo lako mozes da proveris dijagnostikom, da ne bi gledao u pasulj. Ako si u BG, navrati na skup nedeljom, najavi se pa da neko ponese laptop.

10 hours ago, Boki Bugiboy said:

malo sam gledao na forumu ali nisam uspeo da nadjem proces kalibracije,pa da li neko može da opiše proces ili restartovanje

Dijagnostikom, klikom na Climate->Marelli Climate control->Adjustments->Flap Actuators learning.

Ili sa kontrolnog panela klime iz kabine, istovremenim pritiskom dugmica Auto+Mono.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...