Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dennnis

Alfa Romeo MiTo - može li novija multimedija?

Recommended Posts

Pozdrav svima :-)

 

Ima li neko iskustva da li moze novija multimedija (od 2013. godine pa na dalje) u starog Alfa Romeo Mito iz 2008-2012?

Danima trazim po netu, ali ne mogu da nadjem nista!

 

Novi uredjaj ima oznaku FIAT 955 VP2 ECE, dok stari ALFA 955 SB08...

 

:-)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dennnis

Glavno pitanje je (ako fizicki staje) je da li ce se novi uredjaj preko CAN magistrala upariti sa BodyCompom. Ja sam (restyle Bravo je u pitanju) za smesne pare slucajno natrcao na InstantNav sa sve kavezom i Code karticom. Pa sam uzeo "na rizik" da se poigram i probam. Uz malo znanja oko elektronike, seme, dijagnostiku i dobru volju, povezao sam sve sam, bukvalno kao da je izaslo iz fabrike.

 

Noviji uredjaj koji te zanima ima QuadLock konektor pozadi, a stariji standardne ISO.

Kod sebe sam uspeo da ubacim InstantNav sa QuadLock, na standardnu instalaciju auta sa ISO (umesto fabrickog CD playera).

Bilo je potrebno da kupim QuadLock konektor, uz dodatno igranje sa prevezivanjem zica (imas i konvertere ISO->QuadLock, ali i kod njih za Fiat uglavnom mora da se prepakuje raspored), to je 700 din.

Trebao mi je konverter za radio antenu, sa fabricke ISO na FAKRA, oko 500 din.

Zatim dodatni ulozak za QuadLock konektor, sa Blue&Me uredjaja (handsfree telefon i MP3 muzika sa fleske), oko 800 din.

I kupio sam za 1500 kinti GPS antenu sa FAKRA konektorom. Znaci sve ukupno, nekih cca 30 EUR za materijal i delove.

Na kraju sam dijagnostikom morao da se poigram sa konfiguracijom Body Compa (kako bi omogucio sve funkcionalnosti, uz dodatni prikaz navigacije i na Matrix ekranu izmedju cajgera).

Kada sam sve montirao, "provalio" sam i poslednje mape iz 2017. za taj uredjaj (inace to kod nas naplacuju oko 50 EUR). Tako da me, kada sam prodao svoj CD, sve izaslo bukvalno smesno, da me je sramota da napisem :) . Androide uopste nisam ni razmatrao, jer za mene funkcionalno/vizuelno nista ne pase bolje od fabrickog uredjaja.

 

Ako jos imas mogucnost da probas i imas Code uredjaja - zasto ne pokusati, ako vec ne nadjes nista po netu. Bio sam u istoj situaciji i sve sam provalio, polako jedno po jedno ;) . Bitno je samo da uredjaj moze da se upari sa BodyCompom i unese Code - ako moze, ostalo sve posle ide lako.

Nisam pravio detaljan DIY kao svojevremeno za Stilo i njegov ConnectNav+ retrofit, posto je ovde sve manje ljudi koji vole "da srafe". Ali evo ispod ponesto od navedenog, mozda te usmeri i pomogne:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79540-fiat-nuova-tipo-uconnect-iskustva-unapređenja/&do=findComment&comment=1644056

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64656-fiat-nuova-bravo-promena-jezika/&do=findComment&comment=1616605

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Abarth

 

Auh! Informacije koje si dao su zlata vredne :-)

Navigacija mi nije ni vazna, ali bih voleo da koristim sve mogucnosti multimedije.

Bacam se na proucavanje!

 

A takodje sam pobornik fabrickih multimedija. Kada vidim kvalitet tih Android ekrana, sam interfejs... Nije to to...

 

Hvala jos jednom!

Edited by dennnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dennnis

Nema na cemu, naravno. Pokusaj da izguglas samo da li te novije navigacije mogu da se upare sa tvojim BodyCompom.

Ako moze, slobodno se baci u akciju. Ili ako mozes da probas uredjaj, slobodno...

 

Da, sad mi pade i ovo na pamet. Mozda pozovi i ove partnere kluba, pa ih pitaj cisto teoretski da li su upuceni:

1. Zeca, Filmski grad, radi bas te novije VP uredjaje na 500L, Tipu i sl.:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76786-naknadno-ugrađivanje-navigacije-ili-multimedije-za-fiat-500500l500x-blue-me-moduli-za-fca-grupaciju-vozila/

2. Koya, u Peristerskoj:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64923-koya-elektronic-doo/

 

Ako nisi u tematici, vidi za koliko bi ti ugradili ako moze, kod njih imamo i forumski i dodatni klupski popust. Ali ako imas iole volje i znanja oko elektronike, mozes sve i sam. Licno sam istrazivao bez icije pomoci, iskljucivo iz entuzijazma i napravio bukvalno kao fabricki. Ako zatreba neka konsultacija, tu sam ako mogu da pomognem ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vidim da je pre 4 godine bas to isto na istom automobilu uradjeno jednom clanu foruma!

Znaci jedan deo odgovora sam dobio. Idemo dalje, videcu da li mogu nesto sam, a ako ne, znam sta dalje :-)

 

A Tebi veliko hvala! :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...