Jump to content
FAS Goran
oktopod

500L Cross Pino Silvestre

Recommended Posts

zavisi od vozila do vozila….

pola z10 je uveženo gotovo iz italije a pola ih je pravljeno u kg.Punto Classic je dobro urađen auto što dakazuje i to da se još voze po državnim službama i u policiji

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20066903/fiat-punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link iz druge teme ... review video od pre par dana za 500L 1.4 95KS. ali nije CROSS

Mada i nije neki review, ali ajde, model je još uvek aktuelan... barem dok ne stignu čipovi u svih 5 miliona automobila koji su na čekanju :-)

 

 

P.S. i dalje ne verujem koliko su loši tasteri ispod infotainmenta ...

 

P.S. Zemenio sam prednje i zadnje migavce, oborena H7, zadnje pozicije i stop,  i u  kabini napred sa LED svetlima. (nema greške na bordu)

Ostali su mi je još migavci bočni (samo montaža),  pozicija napred,  duga, i maglenke napred. a maglenka i rikverc nazad.

 

A ladno LED za tablicu prijavljuje grešku :) pa sam ostavio ove obične ... buuuu

 

Ako nekome bude potreban savet oko montaže i to ... slobodno neka me pinguje...

 

 

Edited by Radnik2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druzja jel ovo na govnetu vec pukao lak, primetih malopre kad sam ga puskirao?

 

Tu je na haubi pre neko veče bilo poveće ptičje g koje pomenuh da je od orla krstaša, jedno je bilo na krovu. Skinuo sam oba natapanjem vodom iz flase pa lagano vlaznom maramicom, ne znam sta sam mogao tu da zeznem osim izgrebem.

Kruznog je oblika i kad capkas noktom iz kruga ka spolja tacno zapinje nokat a ne skida nist tj nije neka naslaga.

 

Ne kapiram sta sad, idem na reklamaciju da farbaju 3 meseca staro vozilo?

 

bud 02.jpg bud01.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi deluje kao farba a ne lak. A realno, ovako nešto na novom automobilu prvi put vidim. Da, hoće lak od ptičijeg izmeta , ali samo malo da matira, al ovo mi deluje kao farba da je ispucala.
Auto ti je u garanciji, to podleže garanciji tako da ti ne gine ovlašćeni.
Nego, jel ti auto kasko osiguran?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste kasko osiguran i naravno u garanciji. Ne znam dal prijava mora odmah il kad se vratim sa puta idem u petak vracam se sledeci vikend, il da sacekam da jos negde ispuca kad ce vec da farbaju

 

Koje govno od auta.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj 500L je u istoj boji, ptice se po njemu redovno "istresaju" (pa i u količinama kao da je to "lopatom" naneto), ali, evo, posle 7 godina (sutra mu ističe sedma registracija), nigde nema ni najmanjeg oštećenja laka ili bilo čega što bi ukazalo na nekvalitet boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem kao sto rekoh skinuh jos jedno isto na isti nacin sa krova i ne vidi se nista.

 

Dan pre nego me komsa video kod pokvarenog kamiona sam prao auto sundjerom i krpom sigurno nije bilo. Taj dan se pojavise govna, to vece ih skinuh, nakon skidanja nisam primetio nista. Evo par dana kasnije bas na tom mestu sam ovo primetio pri puskiranju. Ostaje mi samo da pomislim da me neki zajedljivi komsija sabotira jer su mi vec krilo udarili vratima na parkingu al ne znam cime je mogao ovo da uradi i to u prolazu da ga ne vide jer je auto 2 dana parkiran ispod terase na prolaznom mestu i nikom ne smeta.

 

Od kad sam kupio ovaj auto nisam imao momenat uzivanja, samo neke trzavice i nervoze a kupio sam nov.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno moj novcanik ne zasluzuje nov 500l ili bilo koji drugi da dajem komsijama i balkanskom duhu da se igraju s mojim nervima i mogucnostima , mogao je neko sredstvo da iskoristi da nagrize , mada i pticiji izmet plus sunce ako odstoji lepo , ti operes uz isto skines i deo farbe laka,  ne znam kolko vosak drzi preventivu u toj varijanti ali, da ume lepo da sprzi pa i nov nov auto siguran sam dovoljno da ti odstoji smenu od 8 sati i jace na 35 stepeni spoljne , lim sigurno primi i jace na direktnom zracenju a to lepo upekne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce iz obesti da prospu ulje za kocnice, to kroz jako kratko vreme, ako ne skines, smezura farbu pa ne gine komplet farbanje. Bas ako zelis nekome da zagorcas zivot.

 

One fore sa kljucem do lima su i dalje aktuelne kao najjednostavnija varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam bio skoro odmah, nesto tripujem da je najverovatnije fizicko ostecenje al ko ce znati, sta god da je kociono ulje nije videlo bi se drugačije a meni je polako vise muka, jer sta god da je to nisam video ni na svim polovnim koje sam do sad vozio, bilo je tu ostecenja ali ociglednih, ovako krug da pukne to nisam nikad video

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, oktopod said:

Skinuo sam bio skoro odmah, nesto tripujem da je najverovatnije fizicko ostecenje al ko ce znati, sta god da je kociono ulje nije videlo bi se drugačije a meni je polako vise muka, jer sta god da je to nisam video ni na svim polovnim koje sam do sad vozio, bilo je tu ostecenja ali ociglednih, ovako krug da pukne to nisam nikad video

Moguće da si najpre dobio neko sitno mehaničko oštećenje laka, pa da je onda „puška“ iz blizine napravila zlo. Maksimalno izbegavam pranje puškom baš zbog tog rizika. I dobio sam nervni slom kada mi je sin rekao da je sa drugom prao fiata puškom. Znam da su imali najbolje pobude (bili su u SLO i želeli su da vrate čista kola), ali, nema on pojma o rizicima.

A što se tiče ptica, ja u gepeku, u onom levom boksu, držim flašicu vode od litar (sa „cuclom“ ) i zubnu četkicu. I čim negde vidim ptičiji izmet na kolima, odmah to perem. Naravno, nekada se to zalepi kao da je superlepak i to maltene „Sveti Petar“ ne može da opere. Imam tako neki komad zaostalog ptičijeg izmeta na zadnjoj šoferci koji mi se nije očistio ni nakon poslednjeg pranja kola. Ono kao da samo žilet može da skine.

Naravno, moguće je i da je uzrok tvog problema zaista neki nekvalitet farbe ili samog farbanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ISV_01 said:

Hoce iz obesti da prospu ulje za kocnice, to kroz jako kratko vreme, ako ne skines, smezura farbu pa ne gine komplet farbanje. Bas ako zelis nekome da zagorcas zivot.

 

One fore sa kljucem do lima su i dalje aktuelne kao najjednostavnija varijanta.

Eh da je samo to, skidaju gume, farove, migavce , sta oces kako oces .... i sad kupi ti novo pa nek je i 500L kojih opet ima i u prometu su , iskreno i taj 500l mi je kao kutija neka pokretna ne vidim svrhu auta sem nastavka multiple. To za ulje , lepo oni radnici sto dodju kamionicem ti lepo isprskaju nitro i ostane kao kapljice , valjda otresaju cetke i ne interesuje ih parkiran auto pored

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste, dobro je funkcionalan moze svasta da prenese cak je i meni u nekom trenutku trebao transport vecih ne tako teskih stvari, mada vidjao sam neke u boljoj varijanti opremi oni su simpa ali kad je klot ili one prve serije onako sta znam nastavak multiple definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih bez problema uzeo auto tipa Multipla, zato i jesam uzeo 500L, takav fazon me zanima ne tripujem vise na izgled vec na komfor i prostranost i preglednost. 

 

Malocas sam pakovao kutiju za alat za put u petak i malo bolje pogledao, izgleda je ipak od ptice jer okolo ima blagih ogrebotina od vlazne maramice a krug gde nema laka je tacno u sredini znaci gde je bio tovar. 

 

Obrni okreni sledi farbanje ako me ne prefarbaju za garanciju, ako se to desi videcu da li cu da farbam preko kasko, bojim se iskreno na sta ce to da liči tj da ce da se primeti da je farbano, ne znam ni sam samo se nesto nerviram oko kola

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, oktopod said:

Ja bih bez problema uzeo auto tipa Multipla, zato i jesam uzeo 500L, takav fazon me zanima ne tripujem vise na izgled vec na komfor i prostranost i preglednost. 

 

Malocas sam pakovao kutiju za alat za put u petak i malo bolje pogledao, izgleda je ipak od ptice jer okolo ima blagih ogrebotina od vlazne maramice a krug gde nema laka je tacno u sredini znaci gde je bio tovar. 

 

Obrni okreni sledi farbanje ako me ne prefarbaju za garanciju, ako se to desi videcu da li cu da farbam preko kasko, bojim se iskreno na sta ce to da liči tj da ce da se primeti da je farbano, ne znam ni sam samo se nesto nerviram oko kola

Ne znam koliko ti je učešće u kasku ( za slučaj da garancija ne prizna ), ali, verujem da svaki (dobar) farbar može za manje pare da ti „uflekuje“ to oštećenje i ako je zaista dobar majstor, šanse nema da se primeti da nije farban celi taj deo karoserije i da je uopšte nešto farbano.
Ono što malo jeste zlo (za cenu sanacije), jeste minimalna količina boje (i svih ostalih elemenata za lakiranje) koja može da se kupi (mislim da te radnje „ne prave“ (neće da „mešaju“) količine na ispod 200 ml, a malo ko će da ti „umeša“ po 100 ml ). 
U smislu količine boje koja se kupuje, bilo bi isplativije da imaš da „flekuješ“ 2-3 mesta.

 

Meni je na vozilu (od strane trećih lica) ogreban svaki ćošak branika, kao i pr. levo krilo i to na branicima je već veoma isplativo za „flekovanje“.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koji crni dobar majstor, to ne postoji, zato i kupih novi auto. 

Cena ne bi trebala da je velika, mala je to hauba i samo sa jedne strane treba, nek umesaju i pola kile nece da se baci ocigledno hehe

 

Imam neko ucesce u kasku dal 10 posto a minimun 150eur ispade da cu sam i platiti ako ne priznaju garanciju. Nisu pare problem vec briga za kvalitet rada i stalna sekiracija oko neceg

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta masine ? Nasao sam elektro skuterice na reklami im pise 260 kinte , kakav crni auto to je hit odma daj 10 komada da vidis kad odu na mesecnu rentu :rtfm: hehe

Oktopod - Oni kazu nismo odgovorni za pticije *ranje :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...