Jump to content
FAS Goran
oktopod

500L Cross Pino Silvestre

Recommended Posts

Ostavio sam ženin grande kod limara, davno je još neko na parkingu zacepio zadnje levo krilo ko konzervu kad otvaraš, njenom ocu pozajmili lik je za jedan dan oljuštio i ulubio prednje levo krilo, branik na sred auta o stub kapije, pukla i mrežica plastična kod znaka i far, desno prednje krilo je bilo loše ofarbano još kad smo ga kupovali sam primetio, pa dodje vreme ne mogu da gledam i krenuće da rđa, sve zajedno plus da popika branika oba za 300 eur.

Pa ga pitah za moj otpao lak na haubi i na krovu gde se vidi i belo već kao i za očešan branik, ne da radi već šta ako ne uradim dal će da krene, kaže neće to belo je neka epoksi smola fazon i samo da pratim za svaki slučaj te sam odustao od farbanja jer će me neko isto veče zezne, bacanje para.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izduvao sam ga za produzenje garancije.

Danima me svi koji zovem izbegavaju sa "zovem vas odmah" i ne jave se.

Radi se o tome da se promenio uvoznik šta li i da sada moze da se produzi samo za auta ne starija od 6 meseci. Meni uskoro istice 2 godine.

Mozda budu napravili cenovnik i za starija od 6 meseci ali ce meni do tad isteci garancija te neću moci da produzim.

Bas glupa fora, kad sam kupovao auto receno mi je da cu moci da produzim bilo kad a pre nego istekne 2 godine, moze i poslednji dan, rekli pa porekli fazon, bas glupo.

Mada sa druge strane kad procitas sta garancija obuhvata i na koliko predjenih kilometara, pomogli su mi da "donesem odluku" dal uopste bacati pare na to, ta garancija njihova je cisto eto da ne budu jedini na trzistu bez garancije za tek kupljen auto.

Svodi se na motor i menjac 2 godine ili 40k km kao i farbu i lak ne racunajuci fizicka ostecenja. Aj doduse zamenise mi taj senzor prisutnosti suvozaca.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, baš je "blesavo" ispalo prema postojećim kupcima koji su u trenutku promene uvoznika bili u periodu fabričke garancije. Tj, blago rečeno, krajnje neprimereno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji neka pravna "caka" oko garancije? Da li ima negde na papiru da je moguće produženje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

@oktopod

Trebao si odmah na pocetku uzeti produzenu garanciju.

Ja sam dobio 5 godina ili 200 000 km i to kao poklon!

Srecom, nije mi trebala...:thumbup:

Za one koji misle da lazem:  

 

https://autoblog.rs/blog/auto/domace-trziste/2016/07/11/fiat-500l-akcija-garancija-5-godina-200.000-km

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao sam, ali sam u momentu iskesirao 16.100 za auto, pa registracija, pa kasko, pa ona daska gepeka dodatna i kadica patosnica gumena za gepek... Pomislih aj iskuliraj ima vremena.

Ne setih se da procitam ugovor nije mi kod kuce vec na placu, al kazem sto vise razmisljam sve vise se pitam sta ce mi to kad je to sto garancija pokriva bezveze.

Kilometraza mi je 25k za 2 godine, znaci za 2 bice oko 50k,ne bi trebalo do tad da nesto vrisne a da garancija to pokriva.
Tad su trazili nesto preko 400 eur za 2 godine produzenja, ako i vrisne dal ce biti skuplje od 400 eur mislim da se kockanje isplati.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...