Jump to content
FAS Goran
oktopod

500L Cross Pino Silvestre

Recommended Posts

On 6/15/2022 at 1:49 PM, oktopod said:

tako sam jednom liku kod zgrade podigao brisac na nekom Pezou jer parkira ko debil na ćoše raskrsnice uvek i ladno puče cela šipka a nisam nesto ni zapeo... Ostavih mu ga na haubi i paljba.

 

Vidi, imao sam 307 i 308 i "ruka brisača" je veoma jaka. Daleko jača nego kod 500L. I to je trebala baš jaka sila da bi se na taj način polomilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno sam krenuo da podizem puče ko keks pre nego sam i primetio da ce da zapne, ni na kraj pameti mi nije bilo da nekom nanesem štetu. Možda je pukla osovina ili nešto nisam obraćao pažnju, ispaničio sam šta uradih zatečen situacijom pa samo spustih na haubu i paljba.

 

Ovo je neki baš dugačak karavan ne znam tačno koji broj ako vidim javiću.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/18/2022 at 11:47 PM, oktopod said:

Bukvalno sam krenuo da podizem puče ko keks pre nego sam i primetio da ce da zapne, ni na kraj pameti mi nije bilo da nekom nanesem štetu. Možda je pukla osovina ili nešto nisam obraćao pažnju, ispaničio sam šta uradih zatečen situacijom pa samo spustih na haubu i paljba.

 

Ovo je neki baš dugačak karavan ne znam tačno koji broj ako vidim javiću.

neku zicu da si nasao onako deblji provodnik i samo vezi to sto je puklo najverovatnije onaj mali srafic sto ga drzi, a mozda mu je vec i bilo puklo pa je koristio superlepak, sledeci put mu ostavi simpaticnu ljubaznu poruku i poslusace, nemora da dizes brisac a na ljubaznost u vecini slucajeva i poslusaju (tipa da si mu rekao da pauk tu prolazi a verovatno i nosi,  jer nedaleko im je baza odatle) . A i sta ti je trebalo to na raskrsnici da ga cackas, verovatno ce djubretari ili kamion , kombi neki da ga ocese pre ili kasnije - pusti da karma odradi svoje :D zamisli da te je video kako bi se proveo zanimljivo neznas kakva je budala u pitanju i mozda je naoruzan, ne treba ti to u zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si nego mi je to pod terasom i po ceo dan il neko trubi il se zamalo sudare il dete natrci kad neko skrece a tom ulicom ne idu kamioni i slicno...

 

Tu je jedna kuća sa visokom ogradom pa nepregledno a do nje zgrada ispred koje parkira, ima svoje mesto sa stubićem, nego preko dana ga mrzi da spušta stubic pa najase trotoar paralelno sa ulicom al samo tockovima, dok skokne samo kuci a na kraju ceo dan ceo je na ulici bas na ćošku pa onda ko skreće u tu ulicu ne ocekuje tu auto a ne vidi od ograde, pa rikverc a neko se već zalete iza pa trubi, a ko izlazi iz ulice mora da ga obidje i izadje na upravnu levom trakom u raskrsnicu pa neko naidje, po ceo dan karambol zbog njega a stan mu je izgleda sa druge strane te "nije ni svestan".

 

Nisam neki da se kačim, ali svim tim likovima kao sto je taj komšija koji stavlja ciglu sam poceo da ih odjebavam, svestan da samo glume opasne frajere a zapravo lazna muda vataju na buku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma boli te uvo, natakni mp3 u uvce i 'ebe ti se, cak i on da te poslusa docice novi, i tako u krug, dzaba ces se nervirati , najbolje je simpaticnu poruku molbu ostaviti pa videti , tek onda ako ne poslusa onda reagovati , nije jedini to mogu da ti potvrdim i mnogo ih ima, borba je jednostavno uzaludna pa naviknes na to. Klasifikovao sam ih pod termin "gluvaci" dosta im je svega mrtvi iznutra pa nasli da remete mir drugima kojima je bolje obicno su to stariji ljudi namcori drkosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se buke tiče tu sam odavno odustao, sve je od betona i u stanu mi se čuje kao da sedim na ulici, nema trotoara parkinga igrališta, ne mogu svima objašnjavati da su ludaci jer si onda ti ludak. Deca vrište, psi laju sa terasa, jedan ima cirkular na terasi, kose trimerom 5 kvm 5 sati više vrti u prazno nego sto kosi, drugi u milimetar odrzava zivu ogradu 5 sati drnda neku testeru za par švića makazama, pored je Aman prodavnica dnevno dodje 20 vozila na istovar, cvile im vrata od radnje, čujem kasu kad su vrata otvorena, komšija stan do mene pere sudove noću tačno u 12:30 do 1:30 česma puna kamenca....

Odavno već gleduckam druge lokacije i starije zgrade tipa Cerak, al ne samo što su cene sad lude nego normalni ni ne zažive na oglasu, na oglasima su samo prizemlja i tavani, mahom veće kvadrature nego uknjižene, al kad skupim opet malo više novaca ozbiljnije ću se pozabaviti, sad mi deo te ušteđevine ode na kupovinu kola, tako sam odlučio svesno i vec mi je lakse jer ni jedan vikend nisam kuci a i tokom nedelje odem do devojke kod nje je mirno okruženje gleda na šumu, odem do placa u Vinči kad moji nisu tamo pa mi lakše padne tih par dana nedeljno u haosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi uvek mozes da ga ispratis, maskica i stangla i da ga izbubecas kad se najmanje nada. Meni su tako nesto doduse uradili bez ikakvog razloga , izasao sam na njih 5oricu sa stanglom da vidis kako su se razbezali , vikend bio valjda pijani poceli da skandiraju psuju a ja jos pijaniji , kad sam izleteo ko furija da vidis kako su zamaglili u obliznji parkic u tom trenutku besa mislim da husain bolt trcao sporije od mene ... poenta je da se izbegne to maksimalno nikom to ne treba u zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prevodu svako svojim obavezama pa se kosi svako sa svakim... jbga to ti je zbijeno naseljeno mesto, kod mene u kraju su poceli neki dosljaci da sprovode svoje decije igre po ulici dok nisu napali moju sestru jer su zatvorili ulicu sa zardinjerama, ja is 12casovne smene idem kuci samo tuda moze da se prodje i ova jedna "e kao ajde idi ti okolo" , samo sam im dosao "znate kome ste skocili na kola ?" to je bilo dovoljno eno ih sad ulica cista , mirno lepo komotno tisina. Ali me mrze svaki put kad prodjem ali me bas briga mi smo ovde prvi osnivaci a ne "oni" ima da se zna red i disciplina.  I tako da je sad bas kako treba mirno lepo bas top top.  I lopove smo izbacili jos davno sto su krali cd pleyere u ono vreme to trebaju ti novonaseljeni da postuju a ako neznaju da pitaju zasto je to tako. Poenta je sto neznas dok ne probas a da bi probao moras da odresis kesu i to lepo... cuti makar imas gde da odes da nemas borio bi se jer ti novi dosljaci neznaju za red i disciplinu oni znaju citiram kako mi je rekla ta babetina "kako mi kod nas" reko "gospodjo kod vas u selu moze tako, ovo je grad i ovde se zakoni ne krse ima za buku, za propise na ulici a igralista su za decu izvolite sidjite sa istom u skolsko dvoriste i to je to" na kraju baba iskukala neki deciji park , zbog toga ce pauk poceti da nosi kola sa ulice jer bezbednost bla bla truc

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam ti došljaci bez uvrede nikom to je dno dna. Nemam ništa protiv i sam sam sa sela al ovo je strašno kako se ponašaju i ne smeš ni da im se obratiš to ego do neba.

 

Zamolim jednog da deca ne voze rolere na stepeništu i ravnim delovima ispred zgrade jer smo skoro menjali pločice, odma napad "šta imaš ti protiv moje dece", za vreme korone u prodavnici oće da se bije što si mu rekao da nosi masku ili se odalji metar u redu na kasi a ne da mi se nabija za vrat, svako ima kuče kopi pejst beli maltezer niko kese ne nosi vrše nuždu uz automobile, strašno su bučni dok pričaju kao da se svađaju itd, a tek koji su to naglasci ne veruješ.

 

Priveo bio ja onomad jednu milfaču komšinicu iz susedne zgrade dobra baš na "ručak kod mene", prvo što je batak (bez kostiju) jela prstima jer joj tako slađe, drugo na noktima na nogama žuto raspadaju se od gljivica bila u sandalama fensi, treće kad reče pusti rts1 sad se obraća citiram "Vuč'č" samo rekoh izvini zabole me glava i pokazah vrata, nisam teo iz principa da padnem tako nisko, posle par dana slala poruku dal sam nešto ljut izignorisah

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha ova ti je dobra sa milfacom hahaha , jbg naleteo si na klasu prazilukovicka :D Vidi se to odma , mnogo misle da su serifi tako sto su kupili ili rentirali nekretninu , ima dosta juznjaka koji su imali 3x platu znaci ti imas platu za svoj posao oni za isti imaju isto to x3 plus dodatak. I eto ih zato oni to tako olako sve djubre smrde smetaju 'ebe im se , ali neznaju oni sta je "pravi" beograd  i ko su "pravi"beogradjani.  Ja licno nisam beogradjanin ali zivim od 1 godine u istom fakticki odrastao u bgu znaci i za vreme inflacije, benzina u kanticama sve se to vidi i zna onako u nekom subliminarnom nivou ili frekvenciji jednostavno zna se sta je covek a sta majmun. Zato lepo odes u inostranstvo i tamo ti je kultura nemas ama bas nikakvog problema a ove pustis da se podave u djubretu i 'ovnima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i te momente i ponude najviše za Amsterdam, al kako sam neoženjen bez dece nije mi bilo nešto sam da sam tamo, plus ispadoh budala pomagao mojima na placu a sad odbačen jer "nisam pružio unuče" a priča ide na sestrinu stranu koju niko nije video 40 godina al je pružila unuče i tako...

 

Sad imam "slatke muke", plata koju imam ovde je 1.5 do 2 puta veća nego ona koju mi nude za Frankfurt, Helsinki, Amsterdam mozda 1.3 puta, za isti posao isto zvanje ziveo sam u zabludi da je tamo 10k neto u mojoj struci dobar dan, i to pricam o samoj cifri, ne o onome sta ostane kad sve odbijes a ovde odbijem znacajno manje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/19/2022 at 2:53 PM, oktopod said:

Imao sam i te momente i ponude najviše za Amsterdam, al kako sam neoženjen bez dece nije mi bilo nešto sam da sam tamo, plus ispadoh budala pomagao mojima na placu a sad odbačen jer "nisam pružio unuče" a priča ide na sestrinu stranu koju niko nije video 40 godina al je pružila unuče i tako...

 

Sad imam "slatke muke", plata koju imam ovde je 1.5 do 2 puta veća nego ona koju mi nude za Frankfurt, Helsinki, Amsterdam mozda 1.3 puta, za isti posao isto zvanje ziveo sam u zabludi da je tamo 10k neto u mojoj struci dobar dan, i to pricam o samoj cifri, ne o onome sta ostane kad sve odbijes a ovde odbijem znacajno manje.

Amen burazere kao da pricas moju pricu ja imam 12 god iskustva rastrkanog ali raznog i 12tice i vikendi a sto kazes druga jedva primetna polovina ni 2 god iskustva ali user i dobra plata jbg zato dobije trofej na to sam rekao "neka neka moze i tako" videces na kraju da bog vidi sve tako i sudi.  Desilo se to da unuce samo ja mogu obezbediti i to je to ako ga obezbedim potrudicu se da ni neznaju da postoji.  To nek im bude zahvalnica. Surovo ali posteno i casno kao sto je to i prema meni bilo mogao sam i ja da dignem sve 4 u vis pa da upadnem u brno u ibm ali nisam ostao sam da se batrgam ovde u govnariji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Večeras napravili radarom i kontrolama kolaps kod Ade iz smera Obrenovca, zaustavili silna kola na skretanju za novi most kad se prodje Ada, ne moze da se skrene na novi most od njih a istrcavaju sa rumenkom zaustavljaju jos, stvarno ga preterase...

A i ovi semafori kod Ade kao da su skraceni na 15 sekundi zeleno da se troši gorivo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to je ono, ja sam prodao juga sa plinom imao i cb i pleyer sve simpa koji nije bio moj vec od tadasnje, i ta devojka ga gledala isto sa bratom i imao je dobru cenu ali malu kilometrazu bio je usran od ptica neugledan, ja ga ispolirao bio ko casa, na keca oce da ga kupi i spuste mi cenu za nekih 150e , ja spustim , hoce i cd , ajde bili su mi simpaticni dam im i cd i sve . Moja prva prodaja je prosla za manje od mesec dana ljudi prezadovoljni a jugisa imao 25000km pravih tadasnja ga nije ni vozila valjda dobila na poklon pa me angazovala da prodam i to smo i uradili. Nikad se nisu javili sto je po meni uspesna prodaja zadovoljan kupac, najbitnije za mene. Tadasnja je dobila kolko je trazila, ja dobio 3 ipov glave preko a kupci dobili po nizoj ceni i svi srecni ;) Bio dobar jugisa bas simpa i u dobrom stanju, samo bio neuredan od stajanja , samo sam ga nalickao kako dolikuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi oglasismo 207 za 3150e, crni, 4 nove zimske gume kupljene prosle godine, 4 nove letnje od pretprosle, reatestiran plin pre manje od mesec dana.... Ni cena nije fiksna, bas da vidim oce li se javiti neko. 

Stvarno je dobra kupovina autic, mali potrosac, parkiras se gde hoces 4/5 vrata, ali eto, estetika...

A sminka prodaje auto, bar u ovoj zemlji i ovom narodu. Za ~200e ofarbas krov i haubu i ispoliras ostatak auta, cak sam i to terao sestru ali joj se ne daju novci za auto koji prodaje. Verovatno ce radije spustiti toliko nego toliko uloziti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je drugo vreme skroz , znam da sam sa tadasnjom samo otisao u gradic pejton neka agencija za prenos, dva papira i to je bilo to. Danas ako bi prodavao nesto ili kupovao pa ne da bi izgubio vremena na administraciju i generalije , eh zenski um ti je cudo , moja fura neku mecku a180 turbo dizel , znaci za dve godine od stvarno dobrog autica postade krntija hahha :D sto su je izradili majstori, sto od krljanja po gradu , ma sad ne bi dao za tu istu vise od soma ipo  jednostavno mnogo ima :D  moj auto 11 godina stariji je u duplo boljem stanju ljudi neveruju kad vide :D bivsoj koleginici pokazem sliku odma je prepoznala a i vidi se da razume istetovirana lepa dama ... kaze "ufff lancia dobar auto" ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam sa par devojaka koje su imale svoj auto, to je posle njih za bacanje upravo, odustao sam uopste od price o tome sa njima a odavno vec kad na oglasu vidim vozila žena mi je signal da ne gledam, a zapravo je to kao argument za prodaju, cak sam naceo istoimenu temu ovde na forumu "Vozila žena".

Meni samo nije jasno kako ih auto toliko posluzi bez vecih kvarova, to nikad radjen veliki servis, kocnice, gume ma nista mozda zamena ulja a mnoge ni ne znaju da doliju a ja vidim da fali, kako im nije zakucao ja evo ne znam

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da setih se naknadno dobrog primera, na ovom Getzu pre 2-3 meseca kao pogledah malo i vidim rashladna tecnost se ne vidi ni sa lampom, nema klasicnu ekspanzionu bocu vec slicno kao na puntu ima na vrh hladnjaka prostor al od crnog lima. Sipasmo do maksimuma, sad posle 2-3 meseca je ispod minimuma, kako je to moglo 4 godine skoro 5 bez dolivanja ne znam.
Ne znam ni koliko je dosuto jer nismo imali tečnost te objasnih sta da kupi, koliko da razblazi i dokle da sipa, kaze da je ostalo jos u gepeku pa cu bas da vidim al znaci manje od 2 litre je falilo

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je normalno izgubio je taman kolko treba za taj period , isparilo , pokazao bi sigurno da fali tako da je to najmanji problem , i blokovi motora nisu bas nezni da ne trpe to ali kocnice , i sl. vitalni delovi tu je ono, glava se gubi za to , blokira disk pukne ode zivot u delicu sekunde pri nekoj brzini na autoputu... to su ozbiljne stvari , kako tako ljudi ne cene svoj zivot aljkavoscu i sendvicarstvom samo gas gas pa dok ne prodje ,mrzim taj tip aljkavih a na papiru perfektnih. Ali ima retkih , mene vozila jedna u jugisi , sve perfektno mirise izgleda i vozi bas dobro profi bas perfektno od voznje do odrzavanja ona je jedna na njih 50.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta bi sa time sto je izgubio do minimuma za 3 meseca otkad je dosuto? Razumem ovo za 5 godina donekle...

Sto se tice odrzavanja kod njih nije cilj usteda vec opste neznanje a ocekuje logicno kad ode u servis da ce neko da im pregleda i kaze a u servis licno ni ja ne bih isao vise kamoli zensko, zato i kupih nov auto da menjam ulje par puta pa prodam za nov opet

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, nemanja84bg said:

Puntici su uvek bili dobar izbor, ali papirologija ... uffff  kad pomislim na muku i redove procedure odma odustanem pa i da mi neko pokloni cak i u tom slucaju bi mi zauzeo garazna mesta i oduzeo vreme ,lakse ispadne da rentiram i cao verovatno to drzava ocekuje. Da svi rentiramo na mesecnom nivou a kompjutercici i baze da budu kod ovih sto se bave time, kako bi lepo ustedeli sve da prebace na autoplaceve :D

reši se to a auto je zahvalan za žensku populaciju.

ja sam mog kupio kada smo kupili kuću ,da prekrcamo,sada nema para za koje bi ga dao

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, oktopod said:

A sta bi sa time sto je izgubio do minimuma za 3 meseca otkad je dosuto? Razumem ovo za 5 godina donekle...

Sto se tice odrzavanja kod njih nije cilj usteda vec opste neznanje a ocekuje logicno kad ode u servis da ce neko da im pregleda i kaze a u servis licno ni ja ne bih isao vise kamoli zensko, zato i kupih nov auto da menjam ulje par puta pa prodam za nov opet

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Obozavaju ih servisi jbg sve znam , meni se isto desavalo covek samo isprazni 500 gr ulja i resto dolije kao ja ne znam , a vozim isti auto od 2007 pa znam koji je sraf bio dole a kamoli dal je ulje i filter zamenjen, dal su fabricke selne na kraju spalo da radim sam i onda mene pita neko za papire jbg i ja bi odlepio , obican filter sa sport na fabriku 10 sati nije lako za'ebi ti to.

10 minutes ago, neshtry said:

reši se to a auto je zahvalan za žensku populaciju.

ja sam mog kupio kada smo kupili kuću ,da prekrcamo,sada nema para za koje bi ga dao

Ja sam uvek hteo onog 1.4 sporting 6 brzina taj je idealan za po gradu i sve ostalo i sedist se obaraju , super je.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, neshtry said:

ima ih na kp,moj drug dušan vozi jednog sa 5 vrata

a vidis ogromna je razlika recimo izmedju z 10 i pravog italijanskog punta kao na tvojoj slici recimo....  nebo i zemlja kvalitet. Znaci to z10 je haos uzas, imao drugar novog , amorti cao posle 12k km to je islo na ime njegove firme ma raspao se nije napunio 100k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...