Jump to content
FAS Goran
oktopod

500L Cross Pino Silvestre

Recommended Posts

E komso u Apetitu sam jel si me tu video? Bas sad kad ko seljak parkirah ispred lokala inace stanem prekoputa Amsterdama al ne bese mesta

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, u Mihajla Bulgakova živim, tu ispred se pokvario neki kamion, pa gvirnuh preko terase, kad me je zaslepio sjaj novog 500L i brkatog gazde! Poznat po tablicama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe bas imas ostro oko, jesam prosao pored tog kamiona valjda negde kod okretnice...

 

A sija se ko pseće mudo jerbo ga oprah na placu sunđerom i ferijem prekjuče

 

Evo setih se za fotke brisača, nisu neke jer je noć a ribah sa haube isprd od rekao bih orla krstaša pa se setih.

Poenta fotki je da brisači uopste nisu prikriveni od vetra i leda pa ni sama osovina te mi nije jasan fazon.

 

Setih se i da je problem što mi i drugi dižu brisače, kad nema mesta nigde u kraju ja komšiji pomerim ciglu sa samoproklamovanog "njegovog parkinga" pa mi digne brisače i stavi ciglu ispred auta, iako sad ostavljam cedulju sa brojem telefona da pozove.

Jednom me i video kad sam se parkirao i napao da ne stajem tu na sta mu rekoh da iskulira jer to ne moze biti njegovo mesto i moze da stane ko želi, te da cu kad god drugde nema mesta baš tu stati, na sta je spustio loptu i promenio priču da je u stvari mislio da kad izadjem vratim ciglu a ne da ne mogu da parkiram, sto me iskreno takodje zabole jer nije ni njegovo ni moje, mesto je ispred neuseljene kuće prekoputa njegove kuce i moje zgrade.

Planiram i da sledeci put popakujem tih par cigli u gepek i istovarim na plac ili negde usput gde je prikladno.

2b2c8d2569ac6fc3dc7d3cf512edc60b.jpg86bfed2821ca4ffb56deee5c14365358.jpg28febf3e668cbc6af8e9b35c9477d904.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj servis mod za brisače je da ti olakša zamenu metlica, barem na našim fiatima a inače je osmišljen za automobile gde se brisači u stanju mirovanja,tj nultom položaju nalaze "sakriveni" ispod haube.

I meni je bilo čudno da imam tu opciju jer brisači nisu sakriveni i mogu opušteno da se podignu, al eto, ubacili su i to, mada mislim da sada svaki novi auto ima tu opciju.

 

Ako ti je brisač previše nisko, ne bi trebao da ide do plastike i da je kači, nek ti to reše u ovlašćenom.

 

Što se tiče pranja automobila, nikako nemoj da koristiš Feri za pranje, sem ako nisi u šali napisao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo u sali, koristim detrdzent za sudove naravno razblazen vodom u kofi, zasto ne valja jer izjeda nesto? Sta da koristim?

 

Kači mi vozacev samo kad se podize, vidi se na fotki pojedena plastika, mislis da moze da se nasteluje nulta pozicija?

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, sad sam skapirao. Mislio sam da ti kači metlica donju plastiku ispod šoferke, tebi kači plastiku iznad brisača, na haubi, dakle metalni deo brisača kači haubu pri dizanju njih samih, tj vozačevog.
Jbg, loše sam pročitao.
E za to se koristi servisni mod za brisače, postavio kolega deo iz uputstva. U servisnom modu odu u položaj dovoljno visoko da ne udaraju nigde kad se podignu, ipak ćeš morati da savladaš taj servisni mod .

Što se ferija i deterdženata za sudove tiče, na duže staze oštećuju lak i loše utiču na kedere i gumene površine. Neki umeju biti toliko agresivni da plastični farovi mogu brže matirati.
Ako već sam pereš auto, za šta sam veliki pobornik, ko ima gde, onda kupi namenski šampon za auto, ima odličnih šampona poznatih brendova, razblažuju se, i iznenadićeš se kad vidiš da nisu ni skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala ima smisla za feri

Da tacno je kako si razumeo, kaci mi metalni nosac tj sam brisac ne metlica ovu plastiku na haubi. Probacu foru sto neko rece upalim brisace pa skinem kontakt, nadam se nije pametan da i bez kontakta odradi ciklus, mozda mora i ključ ipak da se izvadi brzinski videcu.
A videcu i posto se i ovako dignu imaju kao nazovi luft da ne puknu ko na tom pezou sto polomih coveku, da probam kad dizem da ih poguram tako da ne kače

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije bilo u sali, koristim detrdzent za sudove naravno razblazen vodom u kofi, zasto ne valja jer izjeda nesto? Sta da koristim?
 
Kači mi vozacev samo kad se podize, vidi se na fotki pojedena plastika, mislis da moze da se nasteluje nulta pozicija?
 
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
 
 
 
Ja odvajkada koristim sudomil / fery za pranje auta. Tako detaljno ih perem par puta godisnje. Sumnjam da moze npr fery da osteti farbu, za max 10min sto ostane na farbi pre ispiranja crevom. Ostala pranja su samo vodom.

S druge strane, moji su polovnjaci od par hiljada €... za razliku od potpuno novog automobila u tvom slucaju.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da kod tebe mozda nema na cemu da se primeti tipa keder gume koje vec izgubise boju i elasticnost od sunca itd... Za lak i farbu i ja ne verujem da moze.

 

Svakako cu ipak kupiti namenski iako uglavnom samo ispuskiram u samousluznoj perionici, izbegavam trljanja pa i sundjerom kojeg dobro ispiram i idem redom stakla - gornja polovina - donja polovina auta da ne izgrebem, al povremeno mora jer se zalepi prašina puska ne moze da skine i posle nekog puta da skinem bube ili iskaplje drvo po kolima itd.

 

Ima dobra perionica u Mirijevu kod okretnice 27e, 25p i 79, tamo peru beskontaktno i na novom Meganu sam trazio uslugu odmascivanje, nastrcaju ostave 15 min pa samo ispuskiraju, skinulo je sve sijao se auto a poenta je bila skidanje smole od platana i breza kao i bube sa puta, to je stajalo tako mesecima kao da je uslo pod lak je izgledalo. Ta usluga je malo skuplja i čini mi se da je bilo 2000 dinara, obicno pranje komplet je bilo oko 700 sto je nesto skuplje nego drugde. Imaju i uslugu rucnog voskiranja isto oko 2 soma, al mora da se najavi jer to traje par sati.

 

U perionici u TC Karaburma mi radi prijatelj koji je tvrdio da je kasno i da mora da se polira da on nema sanse da skine, kad sam mu preneo samo rece - kvalitetna hemija.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, oktopod said:

Ima dobra perionica u Mirijevu kod okretnice 27e, 25p i 79

Odlični su, ali im je i cena "jača"! Odvezem auto kod njih kad se baaaš usvinji (znači retko)

Ja volim da odvojim tih po sata za sebe i svoje misli dok peremo auto, na žalost, zatvorili su onu samouslužnu kod tehničkog pregleda prema Smederevcu (a baš sam se bio navikao, retka perionica u kojoj je bilo kakvog/takvog hlada)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona kod stare crkve tj na pocetku Mirijevca od skoro ima dve puške, jedna je plava za aktivnu penu opciju mada je meni i iz regularne puske isla ta pena, neka plavozelena boja miriše na žvake

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dale said:

Imas novu tu ispod mene, pored Balkana u Rableovoj. Jos je nisam probao. 

Onako, nista specijalno....za prvu pomoc nije losa, ali nekako slab pritisak. Cela perionica mi nekako sklepana pa mi dodatno kvari utisak to sve :D Jedino sto je blizu i sto vise nije dzungla tu....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, oktopod said:

Sve sam Mirijevac ovde emoji16.png da padne jedan lokalni skup kod perionice emoji23.png

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Jel se računa MML ? :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako je deo Stojcinog brda moze

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Smederevac, skretanje za mirijevo ... kod kocke

Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Radnik2 said:

Smederevac, skretanje za mirijevo ... kod kocke

Sent from my 2201117TY using Tapatalk
 

Bolje onda da se nadjemo kod tebe u kraju, ima vise perionica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...