Jump to content
FAS Goran
oktopod

500L Cross Pino Silvestre

Recommended Posts

@Dale Do 30% i to samo folijama, sto sam ranije citao. Za ostale vidove ne pise.

Mrezice ne podlezu atestu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je palo na pamet da ovo ne bi smelo za vreme voznje ovako, pa bolje proveriti, tom logikom "nije folija" mozes da stavis i neprovidnu "aluminijumsku" onu za soferku bocno jer nije folija.

 

Ćale ima to fabricki na Laguni ona sto se spusta al samo pozadi a ja sam imao na Bendžaminu na zadjem skroz staklu na dugme se podize i spusta stoji na "makazama" nosacima

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolegin vozac je popio kaznu sto je okacio majcu na vozacevo bocno staklo u kamionu. Hteo da se zakloni od sunca.  Ali to nije bilo u Srbiji. Secam se da su ranije pricali da ne sme da se zaklanja prednje bocno staklo, ali se kod nas sada radi svasta, voze bez branika, bez haube, sa sakrivenim tablicama i tako... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo o tome i ja pricam. Nabijes cene za najelegantnije resenje, a posle gledaj "dozvoljeno je sve sto nije zabranjeno".

U tome smo specijalisti. Umesto da i prodavci/drzava vise zarade (ali jbg uz manje "marze" i malo vise posla), a i da vozaci budu zadovoljni.

Najlakse je odvaliti cifru po principu APP. Isto mislim i za gomilu drugih stvari, personalizovane registarske tablice, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nasao zakonski nista striktno da pise, a ni u pravilnicima. Za van zemlje, lako cu da skinem, svega par sekundi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja to volim da kazem tj iskoristim čuvenu izreku - svako ima svoju računicu, ja se u ovoj nisam pronašao a odavno se ne raspravljam kad je u pitanju racunica, stvar ukusa, finansijske mogucnosti i slicno a svakako veliko hvala za ideju nije loša

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal neko zna gde je homologaciona tablica, gledao sam ispod haube i ne vidoh, mozda je to ovo prva fotka, nalepnica na donjoj strani haube?

Zagledajuci tako ispod haube primetih da šus pleh ima rupu ispod motora, verovatno za zamenu ulja al ne znam sa sigurnoscu da li sam tu ima poklopac pa ga u servisu nisu vratili?

Daljim citanjem nalepnica saznajem da je crevo hladnjaka iz 2017e, akumulator iz 2018e, neki jos delovi tako stari jel to normalno i dal ja to dobro kontam b84d7543257c57728c87f4bf517ac526.jpg07435694e9c0a336d6157955a4f1097d.jpg0723e2aefc0bdb6afe72c8cd1b4b979b.jpgcc98813f201093a7cca79e0bd56a2ccd.jpg0ac272d5e1ac5de0ad0abc876369c73c.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da nisu noviji od datuma proizvodnje, znao bi da je lupan i krpljen :)

To je ok, odoizvodjac naruci delove na dzumle pa ugradjuje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, oktopod said:

Dal neko zna gde je homologaciona tablica,

Mislim da je u gepeku, na podu, levo, pozadi, pored rupe za rez. točak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bitno da nisu noviji od datuma proizvodnje, znao bi da je lupan i krpljen
To je ok, odoizvodjac naruci delove na dzumle pa ugradjuje. 
To se ne radi odavno. Iz kamiona ide na traku

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je ok sto je akumulator 5 godina stajao, sto su creva vec prosao rok trajanja ne razumem?

 

Kako lupan i krpljen auto je ganc nov iz marta 2022

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, oktopod said:

citanjem nalepnica saznajem da je crevo hladnjaka iz 2017e, akumulator iz 2018e, neki jos delovi tako stari

Sta je ok sto je akumulator 5 godina stajao, sto su creva vec prosao rok trajanja

5 hours ago, ISV_01 said:

To je ok, odoizvodjac naruci delove na dzumle pa ugradjuje. 

U principu me za*ole za 500L, ali preteraste ga brate u pljuvacini :) .

To sto svi komentarisete na nalepnicama uopste nije datum proizvodnje, nego datum zadnje modifikacije dela (ODM Date). Nalepnice su u principu sadrzajem iste kao na prethodnim verzijama Fiata, samo sto je u tom polju stajalo "Ult. Mod." (Ultima Modificata), takodje sa datumom u formatu dd/mm/yy. Logicno da gomila stvari bude sa ODM Date iz 2017. i 2018., jer je tada radjen restyle 500L modela. U polju desno (ODM NO) je broj modifikacije, ranije je stajalo samo ODM.

Proizvodnja svega sa slika je koliko vidim 2021. godina, a to vam stoji u polju PRODDATE. U odnosu na ranije je samo promenjen format datuma, bilo je dd/mm/yy i stajalo je Data Prod. (Produzione). A sada je to recimo redni broj dana u godini, pa godina.

Takodje, zar mislite da se u savremenom JIT principu proizvodnje (Just In Time) nesto lageruje po 5 godina ;) .

 

Samo da pripomognem oko identifikacione plocice, koja kod 500L nije u motornom prostoru, nego je pozicionirana u gepeku:

 

Untitled.thumb.png.b1d6afd13c28a9474a8970978e5ad909.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na razjašnjenju

Jes vala napljuvah ga al sta da radim kad svako malo primetim da je nesto glupost ili nelogicno, vecina stvari koje sam naveo do sada su potvrdjeno problem ili glupost koja ne vidim zasto bih prihvatio kao normalno.
Onda sa tom predrasudom vidis neke datume od pre 7 godina i normalno je sta ti prvo padne na pamet

Obrni okreni za mene je Fiat stvarno promašaj sveukupno. Ako stavimo na stranu nestašicu, za te novce sam mogao uzeti Skoda Kamiq, Renault Megane i slicno, nameće se stvar ukusa i preferenci ali su mi oba navedena ostavila utisak znacajno veceg kvaliteta (osim trapa na Renou)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osećaj zadovoljstva, prijatnog ili neprijatnog korisničkog iskustva, to je jako indivdualna stvar. Ako opet na tvojoj temi pohvalim fiata ili 500L, ti ćeš da pomisliš da sam neki plaćeni bot fiata. A nisam, već samo običan čovek koji je veoma zadovoljan sa 500L. I moja porodica. I kada sam im pre neki mesec izneo ideju da u smislu obnove voznog parka prodam taj 500L (iz 2015) i uzmem nešto drugo, novo, u kući je zavladala drama ( u stilu: „Da prodamo našeg Fiću? Nikako!“ ). Oni su do te mere vezani za 500L (i srećni dok se njime voze), da sam na kraju totalno iracionalno ponudio da 500L ostane u kući, a da kupimo nešto dodatno. Srećom, supruga je tu ideju uvećanja voznog parka ocenila kao čisto bahaćenje. I sada sam nekako zaglavljen sa 500L.

Ako si tako nezadovoljan ... Na Dačija forumu sam tokom zime čitao niz vezanih postoja jednog svežeg vlasnka dačije, koji je bio veoma nezadovoljan nekim osobinama, koje on nije očekivao, a ni za njih znao. Neki su davali svoja mišljenja, savete. A on kritikovao je, kritikovao. Na kraju mu je jedan stari član otprilike napisao: „Ako nisi zadovoljan kolima takvim kakva jesu, prodaj ih. Drugog rešenja nema.“

Ne mislim to zlonamerno. Već prosto – ako ti je posedovanje tog 500L teška zlopatnja, pa što da se zlopatiš? Reši ga se. Izgubićeš deo para, sigurno, ali, na duge staze, mentalno ćeš samo da profitiraš, jer ćeš da se rešiš nečeg što te svaki dan žulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Često sam viđao oglase automobila samo par meseci starih. I pitao se zašto su ih kupovali. To je ipak bio slucaj, sa nezadovoljstvom jer je doslo do pogresnog izbora, verovatno jer nisu imali prilike da se bolje upoznaju sa autom. A mozda je i bilo kvarova koji su vlasnike dovodili do ludila, pa su kola stavljena za prodaju.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si da naglasis da on tebi treba da doplati. I da mu jos cinis uslugu :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodao bih ga danas da na lageru ima Skoda ili nesto tako pristojno, to sam vec pomenuo. Nestasica je.

Ne vraća mi se na polovne aute narocito ponuđeni Fiat.

Ako neko pak ima takodje sveze kupljenu Skodu, mozemo da se dogovorimo odmah. Moja doplata.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, shuxx said:

Često sam viđao oglase automobila samo par meseci starih. I pitao se zašto su ih kupovali. To je ipak bio slucaj, sa nezadovoljstvom jer je doslo do pogresnog izbora, verovatno jer nisu imali prilike da se bolje upoznaju sa autom. A mozda je i bilo kvarova koji su vlasnike dovodili do ludila, pa su kola stavljena za prodaju.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 

 

Jedan prijatelj je juče otišao da isproba jednu mazdu trojku iz 2021 "sa oglasa", sa svega par hiljada km na satu. I u test vožnji je primetio nešto što ga je malo zabrinulo. Kao da se nešto sitno zatrese pri promeni režima vožnje opterećen/neopterećen, kada dodaješ gas ili oduzimaš. I požali se na to prodavcu. A prodavac mu kaže da je to normalno, da su mu u servisu rekli da je to "potpuno normalno", da je to posledica rada sistema za deaktivaciju cilindara, jer ta mazda, zavisno od opterećenja motora, radi na 4 ili 2 cilindra i pri svakoj promeni režima rada, ima malih vibracija.

To isto kao nešto što kvari osećaj i sreću, čuo sam od jednog vlasnika potpuno novog TSI-a, ta vibracija u smislu aktivacija i deaktivacija cilindara.

 

Tako da postoji milion mogućih razloga koji vlasnika novog automobila mogu da totalno izbacuju iz takta, da načisto popizdiš, "da zapališ kola". Nova kola ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav je tad kostao par hiljada maraka nov, sad ispod 10 nema nista.

Da je ovaj kostao do 10 pa ajde, al za 16 ocekujes auto a ne 4 tocka na limu

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tad je par hilj maraka bila neka vrednost....  a sad em pare devalvirale, em prohtevi porasli i sto drugih gluposti se plaća koje se tad nisu plaćale... telefoni, interneti, paketi, letovanja.... nije skupo letovanje od 2-3.000 eur da se sprca za 10 dana a 10.000 za nešto što ima upotrebnu vrednost mnogo.... Ja sam se pri kupovini vodio ovim ''motor i 4 točka'' :) u ovom ludilu upitnog kvaliteta svega i svačega jedino mi je to bilo opravdano, bez da modelu povećam vrednost 50% a da je opet taj isti model... doduše bio je paket sa felnema i sl. što mi je opet značilo da imam bar neku estetiku, al opet 11.500 eur koliko je bio Tipo nije po meni puno bilo, nem dig klimu nema senzore, al i ne zapinje mi... 16.000 je ipak veća para gde čovek očekuje već nešto više... 

7 minutes ago, oktopod said:

sad ispod 10 nema nista

A ova cidra je se izgleda u međuvremenu popela na 15.000... 

1 hour ago, moron said:

 (i srećni dok se njime voze)

Lepo je ovako nešto pročiati, da auto asocira na vreme provedeno sa porodicom, i na lepim putovanjima... 

Što se tiče izgleda 500l pomenuo bih da meni nešto cross lije legao, nekako je prebudžuna maska, još kad je ovako neka elegantna boja ne ide mi nikako... Redizajn običnog 500l je super, lepa ona donja maska sa oštrim ivicama, baš elegatno, uz dobru boju baš lep, al cross nekakoane, bolji je bio stari treking. Isto kao što mi nekako nije legao cross na Tipa SW nekako je SW elegantan dugačak, lepo mu stoji hrom,  a cross ispade ko neka budžvina, dok je na HB cross baš legao iako su HB i SW dosta slični... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja recimo, nikada ne bih Škodu,iako mi je prvi automobil u životu...
Ja kada biram auto nikada ne pravim kompromise,ili je,ili nije...
Skupim lovu i ništa mi se sviđa,ja uradim na kući nešto i teram Punta,jer mi je on ok,auto putpuno iskren u onome što jeste...jedna i po kosilica...a kupio sam ga kao prelazno rešenje još 2017. .... A i dalje mi se ništa ne sviđa


Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 9 god vozio dve fabije. I rekao sam da mi je dosta. Vise ne gledam Skode, niti sta iz VWa.
Reno, Pezo, Citroen, Ford... Neki od njih je sledeci

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...