Jump to content
FAS Goran
oktopod

500L Cross Pino Silvestre

Recommended Posts

Bio sam danas do servisa.

 

Pogledali su nivo ulja u menjaču zbog poznatog problema curenja na semeringu osovine menjača koja se spaja sa kvačilom. Ulja je bilo pa smo provozali auto da se čuje. Kaže da je zvuk normalan jer zupčanici nisu visoke preciznosti obrade.

 

To što tandara iz kvačila pri menjaju brzina je takodje normalno za Fiat.

 

Što neće iz 5e u 4u je normalno dok se ne razradi, mada je logicno da bude obrnuto.

 

Potrošnja ulja od 3 deci na 1.000 (hiljadu) km je takodje normalna i trebalo bi da se smanji vremenom i zamenama ulja ali kaze da ne očekujem previse.

 

U medjuvremenu je poceo volan da žvaće kad se mota, otpala mi je odbojna guma na ćošku vrata dok sam izlazio, ukrasna plastika na stubu tj vratima puca kad se prihvate vrata... Sve u svemu govno.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je realno da su takav poluproizvod držali na lageru :(

A ja sam prošle godine baš zagrizao da uzmem 500L, pa čak i sa tim benzincem.

 

Mada, kako vreme ide, atmo benzinac može biti i prednost, kad se vrati doba točenja goriva iz plastičnih flaša. :D

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam puno ocekivao ali ne bas ni ovako malo, samo sminka tj spolja gladac a zapravo kao polovan izarcen auto da vozim

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam te bio ni razumeo sta si hteo reći, pitah al si mozda pogresno shvatio

 

Velika greška povratak na Fiat, ponovicu se pa cu reci povuklo me sto je bio na lageru za razliku od Škode i ostalih, godinu dana sam slusao price a nista od auta, gabaritima je bio bas ono sto trazim a cena prihvatljiva.

 

Izdrzacu valjda 2-3 godine i valjda se do tad trziste stabilizuje sa proizvodnjom i ponudom, mozda i pre toga kupim nesto a ovaj ostavim caletu na poklon on se ionako vrti do placa i nazad ukupno 16km

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego kad mogu da očekujem da će smrad jeftine plastike (kako neki nazivaju miris novog auta) da ishamdi, kako su krenule vrućine gušim se u smradu, garderoba mi se usmrdela u stan kad se vratim oseća se

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nego kad mogu da očekujem da će smrad jeftine plastike (kako neki nazivaju miris novog auta) da ishamdi, kako su krenule vrućine gušim se u smradu, garderoba mi se usmrdela u stan kad se vratim oseća se
 
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
 
 
 
Zapali neku cigaru , kupi osvezivac, kada pada kisa ubaci nekog mokrog psa lutalicu i provozaj.. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj hamd me bas bio odbio kad sam gledao razne proizvodjace, ne oseca se bas nista u Skodi, Renou, Pezou a kad sam seo u ovaj pre godinu dana prvo pomislih šta ovo hamdi, kontao sam izvetrice se ali je sa dolaskom vrucine postalo nesnosno, kao jeftine kineske patosnice

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da govno nema ni UV zaštitu na staklima jerbo mi izgore butina kroz šoferku za 10 minuta vožnje ka suncu, kao da dodatno pojačava sve mu j....bukvalno opekotina i to kroz bermude debele, sad sam na kupalistu pa je kratak šorc.

 

Sad snimih tek i levu ruku brate mili ne moz fotka da docara kontrast.

 

Izgleda će pasti neke folije ako ima samo UV zaštita za šoferku a bočno ću videti, pozadi nisam hteo tamnu zbog bezbednosti, visoko je vozilo ne bi onaj iza video ništa ispred mene. fa63968ae7cef725f80be3e60660fa8f.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

e8c201f2af9eb788d04b8c37af3ca315.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg po zakonu ne sme ništa na šoferku, hteo sam providna al da ima UV zaštitu, kažu u DarkGlass da može da se primeti po tačkicama na šoferci, jel ima neko iskustva?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš kako ja vozim leti, po suncu, ma šta da vozim ( kola ili bicikl ) ili šetam.

Za duže distance nosim duge rukave ( imaš i razne veoma tanke sportske UV majice ) i duge nogavice.

Sa suncem "nema zezanja".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednjih par (10ak) godina sunce bas przi. Nekada sam bez problema mogao ceo dan na 40 stepeni i suncu biti, a sad vec posle nekoliko minuta koza pocinje da me pece. Cuvajte se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam sve sa svoje koze, imao sam maligni mladez te mazem 50+ faktor kreme i nosim uv majce na plazi plus sedim u hladu. UV index je ovih dana 7-8 sto je visoko a bio sam u Egiptu prosle nedelje tamo je 12 al se ne oseti zbog stalnog vetrica.

Ovo me ispeklo bukvalno kroz debeo sorc ovaj sa fotkec97984c8a03b1b68f3c10d63c11cc4ce.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L ima ogromne bočne staklene površine, kao da je Multipla i tu od sunca leka nema - sem dugih rukava i dugih nogavica.

Možeš i ovako povremeno da priručno "rešiš", ne treba atest :) 

Nije baš "fancy", ali, "radi pos'o".

 

500L i sunce.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su ionako prastari katalozi, koje uvek imam u gepeku negde ispod.

RODA ima zaista najbolje kataloge na tržištu Srbije, ne čitam ih inače, ali, kada god odem tamo, uzmem ih. Valjaju. Dobar papir. Veliki format, dobro upijaju vodu (ako mokar treba da sednem na sedište ili kada je sneg, da podmetnemispod patosnica ), za ulje, zemlju ili prašinu (kada u garaži nešto radim ), "za izlet" ako je zemlja hladna, mogu i za to (pod dupe), a ovako su dobri i za sunce :)

Živela RODA !!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce covek kada se vise ne stampa Borba. Cini mi se da su njihove novine bile u njvecem formatu papira. bio sam klinac ne secam se tacno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

500L ima ogromne bočne staklene površine, kao da je Multipla i tu od sunca leka nema - sem dugih rukava i dugih nogavica.

 

Imam utisak da ne citas sta sam napisao. Ispeklo me kroz debele bermude, ne na golo.

Osetio sam da pece i pogledao gde pada zrak i tacno tu me opeklo. Nije pomogao vizir za sunce nije tu bacao hlad.

Kako me tako ne ispece napolju, kako samo na tom mestu? Prosto stakla pojacavaju zrake, lome ih nezgodno cenim jer su jako vertikalna, nemaju pad kao soferka sto inace ima. Isto mi se desi sa cvecem kod vrata terase, vise izgore kroz prozor nego na terasi na direktnom suncu.

 

Sad pises o mećanju novina. Isto za labava vrata kad sam napisao si se odma javio da kazes da ti to ne primecujes.

 

Kapiram da si pristrasan na Fiat i to je u redu, ja nisam.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...