Jump to content
FAS Goran
OrthodoxPsycho

2009. Lancia Nuova Ypsilon - dimenzije točkova

Recommended Posts

Pozdrav drustvo :)

Uzeo sam pre mesec dana Lanciu Ypsilon 2009, 1.4 benzinac sa 70kw. Generalno sam prezadovoljan autom (Presao sam sa Mini Cooper-a na Lanciu). Na autu su celicne felne 14", pa me zanima koja velicina felne bi bila idealna za nju, koji je razmer rupa (cini mi se da je 4x98 ali nisam siguran) i koja velicina/sirina guma pase a da ne kacie rub? 

Crna lancia je moja, a siva je sa oglasa kao referenca za felne, ne mogu da procenim da li su 15-ce ili 16-ce. 

 

Hvala unapred

Marko

 

1.jpeg 89f73ea2c3be-1920x1080.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala najlepse  :) Koje dimenzije guma da gledam za 15" ako mozda znas? Ja sam na miniju imao 195/55 R16, ali mislim da to ne pase na Lanciu, zbog same sirine, ali opet, nisam siguran :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam na mojoj letnji set sa R16 original felnama i fabricka dimenzija je 195/45/R16 a za R14 tocak je 185/65/R14 , moze tu i 205 ako nadjes umesto 195 i slicno.Uz auto sam dobio zimski set sa 195/60R14 i vozim ga vec 2 zime.Ova druga slika je R16 tocak.

Edited by Markoni Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drustvo :)  Ja sam gledao na ovom sajtu za velicine sad ne znam koliko su tacne informacije: https://www.wheel-size.com/size/lancia/ypsilon/2009/#trim-14i-eudm-126 . @Markoni Bg koje je god tvoja? Mislim, jel smo ista generacija? I kakav je na trapu sa 16cama, da li ima velike razlike? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja je 2008 godiste , pa sta znam meni je u pocetku bila tvrda dok sam se navikao jer  do sada sam vozio automobile sa balonjarama gumama i to je bilo udobno ,malo oseca  neravnine sa R16 ali to sedista kompezuju  , a sada je meni skroz ok i za duze putovanje cak i saputnici kazu da je udobna , na auto putu ima  bas dobro drzanje i po krivinama samo po gradu treba paziti na rupe i neravnine.Na trapu sam promenio kada sam je uzeo 2 prednje opruge nove jer je jedna pukla a pozadi nove amortizere,Mozda bi za nju bio naidealniji tocak R15 vidjao sam po oglasima mogu da se nadju felne bas od Ypsilona ove generacije koje imamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, to je to. Ja sam na miniju imao 16ce, svaku rupu je osetio, tako da kontam da cu 15ce, samo da nadjem lepe. Svidjaju mi se one sa slike sto sam postavio, samo ne mogu da nadjem iste, imaju slicne doduse. A reci mi, da li si ti mozda radio, ili znas nekoga ko jeste, one distancere, posto je tocak poprilicno uvucen, pogotovo pozadi, pa da se prosiri malo, jer definitivno ima mesta. Kontam da bi bila mnogo stabilnija. Sad ne znam da li je to skupa zajebancija, ali mi je palo na pamet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi koju 15 felnu stavis tj koliki joj je ET mozda ti disanceri nece ni trebati, trazi neke sa sto manjim ET brojem...distanceri mogu da se kupe i naprave ali ti onda trebaju i duz srafovi ili brezoni zavisno od debljine distancera a to vec povlaci dosta vise para pa bolje traziti adekvatnu felnu u startu nego se zezati sa distanicima a uvek imas opciju da dodas 5mm , nadjes na otpadu od juga fabricke distance koji idu napred, kupis 4 komada i dobijes po 5mm svuda ;)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...