Jump to content
FAS Goran
srdjan_as

Lancia Nuova Delta 1.4 TJet 120 - nemiran rad motora

Recommended Posts

Ja sam menjao na mom autu instalaciju tj konektore koji idu na bobine jer se to od toplote raspadalo , otisao na otpad i odsekao taj deo instalacije sa Brava 1.4 16v i zamenio , hoce to da pravi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update

Pre neki dan sam bio u jednom specijalizovanom servisu za italijanska vozila u Nisu po preporuci mog prijatelja iz Nisa koji odrzava svoju Alfu u tom servisu.

Naplatili mi pregled 4000 din, ne znam sto, kazu izgubili su pola dana i rekli mi da lamda sonda ne radi i da ce to 90% resiti moj problem.

Nova kosta 5800 din i da dodjem sutra da mi je zamene, zamena je besplatna :blink:

Kada sam posao kuci za Le, jedno 5km pre kuce motor poce da radi kao traktor.

Tako da sam danas zvao Gorana u Zemunu i dogovorio se sa njim da u utorak doteram auto.

Imam onaj Vozzi paket pomoc na putu i slepanje neograniceno kilometara u Srbiji. Tako da cu to iskoristiti da oteram auto.

Javljam kada sve bude zavrseno

Pozdrav

 

 

 

U drugi video se vidi i dim

 

 

 

Edited by srdjan_as

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P.

Prijatelju dimi na auspuh, i nisam siguran koliko troši ulje zato što negde curi. Moram i to da rešim. 

A kod turbine mislim da je suvo, turbina mislim da lepo radi jel se oseti da lepo povuče kada se nagazi.

Javiću vam u čemu je problem kada Goran reši problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

samo da javim da sam juce oterao auto kod Gorana i morace da ostane kod njega par dana jer ce otvarati motor.

Kaze da nema kompresiju na trecem cilindru.

Kostace otprilike mnogo, a videcemo kada se sve sredi koliko ce kostati.

Ubi me finansiski ovaj auto.

 

2.jpg

Edited by srdjan_as

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam auto novembra prosle god od decka koji je porodican covek, nije mangup.

Kod njega je bio 4 god, a on je auto kupio na auto placu sa kilometrazom od 110.000.

Decko mi je lepo rekao da je on radio veliki servis kada je kupio auto i da sada ja trebam da uradim.

Auto sada u tabli ima 173.000. Objasnio sta je sve radi i sta je menjao, kaze da ga je lepo sluzio.

Ja kada sam gledao i probao, auto je bio super. A onda je kod mene posle nekih dva meseca sve pocelo.

Prvo termostat, pa sredjuj projektore, jel su bili pozuteli, pa je krenula letva volana, stabilizator, pocelo ulje da mi curi ispod auta,

pa je krenuo ovaj nemiran rad motora, agonija od tri nedelje i 6 majstora.

Svako nesto gleda, misli, menja a to placaj. Onaj Alfin servis u Nisu me odvalio 4000 za gledanje.

Kaze brate pola dana smo izgubili :dizzy:

Auto jeste malo dobio snage posle njih, ne znam sta su radili, ali trebao sam sutra da opet dodjem da mi zamene lamda sondu ali sutra nije bilo jel je motor krenu da radi kao traktor kada sam stigo u Le.

Tako da posle ove popravke kod Gorana ne znam sta cu raditi, da li da ga prodam ili da ga cuvam naredne 3-4 god.

Bojim se da se igranka ne nastavi.

Edited by srdjan_as

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popraviš i voziš. Vratiće ti se to, imaćeš sređen auto. Baš si dosta toga izmenjao, ali znaš kako kažu dvojica voze, treći sređuje, četvrti vozi... E ti budi i treći i četvrti. 
Dobar majstor je sve. Nažalost, u Srbiji je samo par njih dobrih što se tiče FLA grupacije i svi su oni u okolini Beograda. Ispada da treba uzeti i par slobodnih dana, preći stotine km da bi se problem rešio ali to je jedini ispravan put, nažalost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, uz procenu majstora, u ovom slučaju pouzdanog ++, imaćeš neku sliku šta možeš očekivati u budućnosti.

Svakako nakon takvog zahvata na motoru sve ide u prilog da ga zadržiš neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice to sigurno 5-6 put da imamo na forumu veliki znak ? posle popravke - tj sta raditi, popraviti i terati dalje ili u oglase.
Ja mislim da nema svrhe prodavati i nekome ustupiti auto za sredjenim kapitalnim stvarima. Treba to posle koristiti

I uglavnom su ljudi tako i radili, sredili pa vozili. Ili ne znamo za one druge :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadrzi ga, jer si ga maltene skroz sredio. Da ga prodas i kupis nesto drugo moze opet isto da te saceka. Kontam da ga ne podnosis u ovom trenutku ali generalno to je polovan auto i sve je moguce, tako se zalomilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg. ne bih da mračim ali deo tog ventila je vrvt. izrisovao cilindar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, vicent said:

Jbg. ne bih da mračim ali deo tog ventila je vrvt. izrisovao cilindar.

Ventil nije pukao, vec izgoreo. Nema parceta, on se usled visoke temperature i pritiska topio i sitne cestice sa izduvnim gasovima izadju van cilindra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...