Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Mic+audio jack na laptopu - puštanje muzike na risiver

Recommended Posts

Istina, verovatno topic nije za ovaj forum ali verujem da ima IT potkovanih ljudi koji bi uspeli da pomognu ili daju neke smernice.

 

Naime u porodicu je dosao laptop Fujitsu Lifebook A3510 koji ima mic+audio ulaz u jednom, za razliku od ranije Toshibe L750 koja je imala 2 zasebna ulaza (mic ulaz + audio izlaz zasebni) i nastao je problem reprodukovanja muzike.

 

U varijati dok sam imao Toshibu lepo udenem 3.5mm dzek u izlaz za slusalice, dok je 3.5mm dzek vezan za resiver Pioneer VSX-515 na L i D zvucnik preko CD inputa i radilo je besprekorno. 

 

Sada tu je problem jer mi kombinovani dzek na Fujitsu ne detektuje taj 3.5mm dzek uopste, dok mi detektuje obicne slusalice ( B&O Earset 3L) i pusta zvuk na njima. Takodje pusta zvuk preko HDMI kabla na TV.

 

Kartica na Fujitsu je klasicna Realtec - znaci nista specijalno sem 2u1 ulaza.

 

Pola neta pretrazio i nisam uspeo naci neko logicno objasnjenje niti resenje. 

 

Svaki predlog dobrodosao.

 

Da, OS je W10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ukljucis isti kabl u npr telefon, da li pojacalo Pionir daje zvuk? 
Tvoj receiver ima cinc ulaze, a laptot 3.5mm 3polni jack. Zato kazem probaj na telefonu jer imas istu kombinaciju kao sa novim lap topom da znas da nije kabl u pitanju... 

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Dale said:

Kada ukljucis isti kabl u npr telefon, da li pojacalo Pionir daje zvuk? 

Sad probao, daje zvuk, doduse na jednom telefonu samo na jednom izlazu (zvucnik) a na drugom oba izlaza rade (cisto radi provere Da li bi to znacilo da je kabl/3.5mm dzek los jer laptop ne moze da prokljuvi da je ista prikaceno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako slusalice rade na laptopu, to je vec znak da je on ok. Ovako si locirao sumnju na taj kabl cinc-3.5mm. Ja sam ih nekada menjao cesto te kablove dok nisam kupio malo skuplji koji radi ok.

 image.thumb.png.ae8675b713a50d66f700143d8935a570.png
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://gigatron.rs/analogni-audiovideo-adapteri-i-kablovi/gembird-aux-audio-kabl-35mm-4pola-na-2x-35mm-3-pola-m2z-(crni)-cca-417-m-166885

 

GEMBIRD AUX audio kabl 3.5mm 4-pola na 2x 3.5mm 3-pola (m/2ž) (Crni) - CCA-417 M,

 

Ovako nešto može biti rešenje.

I onda običan kabl 3.5mm na rca

 

 

Problem sa 4polnim 3.5mm je što je kraća masa i onda ženski 3.5mm džek na masu od 3.5mm džeka spoji na mikrofon

image.thumb.png.4f38746ceb757f2ba38d7b1d4f48675b.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, andreja.micovic said:

Problem sa 4polnim 3.5mm je što je kraća masa

Je, uporedio sam duzine 'vrata' kod slusalica i ovog sto ide na risiver, istina, tacno je duzi za neki mizerni deo mm pa mozda pravi problem. 

 

Cu probam nesto od ovoga pa da vidim. Imaju 3.5mm ulaz i 2 izlaza (mic i sluske) adapter pa da probam. Ako ne uspe, moracu kvalitetniji 3.5 na 2 analogna u nekoj boljoj radnji. 

 

Hvala obojci, srecom nije risiver u problemu :D

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se sa tim igram od 10te godine i redovno su mi povezani pojačalo, tv, komp, laptop i audio i vizuelno :)

Sada screen sharing kroz mrežu dosta olakšava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...