Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Za navak je kljucna ova stvarcica koja se radi ove nedelje, ali svakako nece ici pre sledece godine. Moram psihicki i finansijski da se pripremim za kidanje kocnica, guma i ostalog :D Do tad, verovatno ce u Osijek sad u Septembru da se malo zabavimo i da vidimo koje vreme moze da napravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2022 at 9:08 AM, dellas said:

...Osijek sad u Septembru...

 

Zovi, javi, najlepše te molim. Samo datum, da ne bauljam po net-u...

 

 

edit:   10 i 11.09.    

 

p.s. jeb'li ih nazivi meseci u godini   :rant:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :thumbup:

 

Sto se tice Valjeva, imao si srecu da nisi :D 

Sto se tice Osijeka, ti si vec propustio svasta, ogroman broj zanimljivih vozila i voznji, Rimac sa tri nevere i ferarijem …svasta se imalo videti ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio si u nedelju?
Ja sam u subotu, ni u Zivinicama ni u Osijeku nisam mogao u nedelju da ostanem, pa sam vozio samo Street Legal.
U Zivinicama probio za 2 hiljadite, a u Osijeku sam pobrkao sa kime se trkam, u glavi mi bio 6R, a ono 7 GTI i popustio gas posle 1/8 i on me prosao lako.
Mislim da mi Street Race zbog vremena auta koje napravi na stazi, sledece god cu biti spremniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu sam bio malo turisticki mozda 2h na stazi, a u nedelju sam vozio. Nedelja je bila dosta jaca tradicionalno, dosta ljudi ne vozi SL nego samo SR. Planiram svakako da probam i SL sledece godine , jer su meni zanimljiva ta pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to stoji. Tamo je reakcija bas bitna. Za manuelni menjac to nije nikakav problem, a generalno za BMW menjac nije problem. DSG se uspava :(
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da nakon otpustanja kocnice menjac mora da otpusti kvacilo, to je taj lag.
Gledao si sigurno na CarWow koliko cesto kasne na startu automobili sa DSG menjacem, i kod ABT Daniela. Ne mogu da se simhronizuju da istovremeno krenu, moraju malo ranije da otpuste kvacilo.

Posto kod BMW-a nije dct menjac, prakticno ga samo kocnica zadrzava, a menjac vec "otpustio" kvacilo.
Cesto se vidi i kako vrti tockove u prazno pod kocnicom na startu dok ceka.

Cak i oni koji su prvi put bili na 402 sa BMW-om su imali reakciju od 0.03 do 0.15, a moja najbolja 0.20.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 402 je takva bolest da ja nisam verovao dok nisam sa bivši kolegom ušao u tematiku. On vozi 402, Brdar verovatno ga znate... Ja ne bi preživeo psihički tolika sklapanja i rasklapanja auta,pucanja turba,mapiranja,pa ne valja ovo pa ono...pa uzeo Alfu digao na oko 300konja,ne valja,pa TT pa ne valja, pa 5 gti, pa 6 R pa mislimda sad opet vozi mk5 gti,da bio je i Leon Cupra između... To stvarno mora da se voli a svi koji probaju kažu da je bruka adrenalin baš zbog probijanja i štelovanja vremena i reakcije.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je navuci se, ali ja se nikad nisam navukao do te mere da pravim auto samo za to…Konkretno ovaj auto ima funkciju da se vikendom uziva u njemu, da se ode na neki skup, a sa druge strane moze da pruzi adrenalin kroz 402, navak ili drift na nekoj zatvorenoj stazi ( :D ). Ako bih dizao drasticnije snagu npr turbo, ovo prvo odmah pada u vodu, auto bi bio samo kod majstora i na stazi kad je u funkciji… o zivcima da ne pricam :) Ali imao sam neke ideje, mozda ih nekad i realizujem ako bude mogucnosti, samo bi verovatno bio drugi brend .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...