Jump to content
FAS Goran
Ivan

F1: Saudijska Arabija 2022

Recommended Posts

Hoće li neko izkometarisati Maxovo poravnavanje sa vodećim, nakon safeti cara. Totalno pederski ! Da se ja pitam, popio bi kaznu !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad nije popio kaznu na zadnjoj trci prosle god kad je cak bio ispred Hamiltona u jednom momentu nece ni za ovo jer to stalno radi samo ga je Lec provalio i zeznuo.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leka ga navlači već 2 trke na jeftine fore, Maks očigledno koliko god da je talentovan i brz, toliko je i naivan, ali dobro, možda će i da nauči vremenom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vicent said:

Hoće li neko izkometarisati Maxovo poravnavanje sa vodećim, nakon safeti cara. Totalno pederski ! Da se ja pitam, popio bi kaznu !

Gledao je da bude jedno pola metra iza i to je sve. Nekada je bio više od toga iza, nekada i poravnat i/ili za delić sekunde ispred...ali je jasno da mu je cilj bio da bude iza, ali što manje iza vodećeg...i to je dozvoljeno. Trka je i restartovana tako što je Leclerc nesumnjivo bio ispred u tom momentu i to je po pravilima.

Takva taktika drugoplasiranog može da bude i loša po njega jer vodeći skine gas, ovaj drugi ga pretekne i čim to vidi zakoči...a baš u tom momentu kad je vodeći opet ispred on i lupi po gasu i time se trka restartuje.

F1 Sporting Regulations 2022 strana 22.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pederski postupak je i dalje pederski, bez obzira na pravila. To je stanje duha i karaktera a ne pravilnika !

Ako si iza nekoga pre safety cara, onda tako i ostani, to je fer ponašanje !

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se, ali navikli smo na takve stvari od njega kao i ona nostavljanja prostora u duelima i sl.

 

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/28/2022 at 12:17 PM, vicent said:

Pederski postupak je i dalje pederski, bez obzira na pravila. To je stanje duha i karaktera a ne pravilnika !

Ako si iza nekoga pre safety cara, onda tako i ostani, to je fer ponašanje !

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilo koje dozvoljava da ides paralelno sa onim ispred je skroz glupo, prvo sto nije u redu jer tako koristis guzvu, npr. tokom trke si bio 10sec iza tog auta, sa SC-om si dobio gratis tih 10sec a ti bi jos i da ga prestignes pod SC kad bi moglo, stvarno bez veze... druga stvar je sto ogranicavas onog ispred da greje gume punom sirinom staze npr. ako to zeli i na kraju krajeva rizikujes incident.

Po meni pravilo treba da bude da si obavezan da bude potpuno iza vozaca koji je ispred tebe, znaci kolona da se vozi i to je to.

Dzabe Maxu sto je brz vozac, nije odlika dobrih vozaca samo brzina, treba biti u svim aspketima trke dobar, korektan, spretan, promisljen, sta god. Prosle god a i ranije je dokazao x puta da nije fer vozac i meni licno nece nikad biti simpatican koliko god bio brz.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ne znam šta hoćete da kažete, da treba da se menja pravilo ili i dalje nešto Maks ne radi kako treba i mora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa on ne radi nista protiv pravilnika ali pravilnik je glup po ovom kao i mnogim tackama a neke stvari u trkama nisu samo stvar pravila vec i odraz samog coveka-vozaca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi koriste neke svoje trikove, Verstapen vozi paralelno dok je SC, Lekler ulazi skoro u pit stop... Siguran sam da svakom vozacu mozemo da prisijemo neki "trik" koji smatramo da treba zabraniti ili da je na granici legalnosti ukoliko dovoljno navijamo za njegovog konkurenta. Dok se ne lupaju i ne koriste timskog kolegu da u pit stopu blokira konkurente, ne vidim sta je problem u trkanju ako je u skladu sa pravilima.

 

Licno ja misljenje o F1 vozacima pravim prema tome kako se snalaze kad im bolid nije konkurentan i kakvi su oni van staze kao osobe. A to sto rade ovo ili ono u zaru borbe sa glavnim konkurentom je valjda ono sto cini F1 zanimljivim? Ako ne, onda najbolje da trkacki vikend stane nakon kvalifikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, YUgisa said:

Svi koriste neke svoje trikove, Verstapen vozi paralelno dok je SC, Lekler ulazi skoro u pit stop... Siguran sam da svakom vozacu mozemo da prisijemo neki "trik" koji smatramo da treba zabraniti ili da je na granici legalnosti ukoliko dovoljno navijamo za njegovog konkurenta.

To je to :) Hamilton kuka na gume pa postavi 7 najbržih krugova za redom, brake-checkuje dok diktira tempo iza SC-a, iz Merca svaku trku "fejkuju" ulazak u boks da bi kao poremetili konkurente iako imaju sekundu brži bolid po krugu i vođstvo u trci gde su petog u poretku već prestigli za ceo krug itd... To su sve stvari koje nerviraju ali su pravila takva da SMEJU da se rade, nije zabranjeno, pa svako koristi nešto da bi stekao kakvu takvu prednost ili se stavio u poziciju da napadne / odbrani se / pobedi / štagod...

 

Sad to što vi ne volite Maksa pa je ta vožnja pored vodećeg baš veliki problem, to je nešto drugo :) Ne vidim da mu se to nešto isplatilo ijednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam navijao za njega prošle sezone samo da bi skinuo ljigavog Hamiltona i Mercedes konačno, a recimo nisam novopečeni navijač, pratim F1 redovno od 1997. godine.

 

Sada kada Mercedesa nema na vidiku, nekako mnogo opuštenije pratim F1, potpuno mi je svejedno da li će pobediti Čarls, Maks, Perez ili Sainc, uživam u njihovim borbama i namudrivanjima, u trkanju, a ne u politici, Mercedesovim pravilima, zabranjivanju svega što konkurencija napravi itd... Da se ne ponavljam po stoti put...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dekirs said:

Ne racunam novopečene navijače koji su navijali za gubavog samo da ne bi navijali za Hamiltona prosle sezone :D

Apsolutno tacno, znam nekolicinu takvih koji su se sad brze bolje prebacili na Lec-a, od jednom im Max vise nije no1 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i koji je to sampion osvojio titulu/e a da nije imao nadmocan bolid? posto vidim da mnoge boli to kad je neki tim pa i vozac sa njim jak, sta je radio Fetel kakve su igre igrane tad u RB-u i koje se nastavlaju, najljigaviji tim i postavke tima od uvek. Sta je radio Ferari sa Sumijem, Mclaren sa Prostom sticenikom Balestre, itd. znaci svaki tim i vozac ima neku svoju eru i to je sastavni deo f1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, dekirs said:

To ti kazem, navijali ljudi za njega da ne bi navijali za Hamiltona a do juce ga zvali Crashstapen..

Kako misliš "da ne bi navijali za Hamiltona"? Jel to nešto što je bilo obavezno ili podrazumevano?

 

Da li stvarno neko zapravo NAVIJA za Hamiltona? Za iskompleksiranu princezu koja je samo ubola momenat da u pravom trenutku pređe u najdominantniji tim u istoriji F1? Na onoj jednoj slučajnoj tituli bi ostao i dan danas da je bilo kojim drugim putem krenuo. Čak je pajser i u tom najdominantnijem bolidu svih vremena uspeo da izgubi dve titule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre pisao da mi je RB najodvratniji tim ikada, prvi se zale uvek, u sve se mesaju, onaj Horner je vise za zadrugu nego za F1, ko neka tetka sve zivo zna i sve komentarise. Pa i tada u eri Fetela su bili ljigavstina, toliko da mi se gadio Fetel koji uopste nije los lik.

A za bolid se slazem, mora ceo paket da bude kako treba da bi neko postao sampion. Naravno, moras i imati vozača koji je sposoban za to koji ima brzinu i moze da vrti tonu krugova na zilet. To je npr Lekler po meni, dok je npr Sainz dobar vozac ali je on vise sigurica, nema muda i sporiji je od Leklera uvek bio.

 

 

@Vule Pa ako smo gledali istu sezonu, onda je bilo ili Hamilton ili Max u borbi za titulu? Nisam hteo da navijam iz principa za gubavog, jer mi je daleko odvratniji vozac od Hamiltona.

Btw da ponovim opet, navijam za Ferrari, Hamiton mi nije u sferi interesovanja :)

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, dekirs said:

Pa ako smo gledali istu sezonu, onda je bilo ili Hamilton ili Max u borbi za titulu?

Svakako, ali to ljude ne sprečava da navijaju za Strola, Latifija, Mazepina ili koga god žele :D 

 

Po reakcijama koje sam video na internetu, na svim mogućim društvenim mrežama, snimcima sa tribina, iz raznih kuća, kafića i kakvih sve mesta sa kojih se pratilo finale, bukvalno 90% ljudi se usralo od sreće što je Maks osvojio, iako potpisujem da velika većina njih uopšte ne navija za njega. Očigledno je želja većine bila prekinuti dominaciju Mercedesa i to u poslednjoj sezoni njihovih pravila (iako je 2020. trebala biti poslednja), dosta je vala bilo, pa i previše, Meklaren i Vilijams su imali po 2-3 godine u nizu, Ferari je imao 4-5, RB je imao 4 godine, a ovi ga založili na 8 godina, razumem da je ogromna lova utučena u ceo projekat ali brate, dosta je.

 

Ko je pratio F1 malo duže, zna vrlo dobro na koji način je prekinuta dominacija Ferarija početkom 2000tih (konstantne promene pravila, sistema kvalifikacija, F1 je bukvalno 3 od tih 5 godina menjala pravila iz godine u godinu ne bi li veštački prekinula zasluženu dominaciju crvenih, na kraju su jedva uspeli tako što su zabranili da se menjaju gume u toku trke pa se Michelin tu mnogo bolje snašao nego Bridgestone, nema to veze ni sa Alonsom ni sa Renoom). Isto tako, RB dominacija je prekinuta totalnim zaokretom u konceptu bolida, uveden je motor za koji je Mercedes lobirao i za koji je imao plan 2 godine pre svih, i koji se evo i dalje koristi.

 

Što bi internet stručnjaci rekli kad nemaju više šta da kažu - "pametnom dosta".

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Vule said:

Svakako, ali to ljude ne sprečava da navijaju za Strola, Latifija, Mazepina ili koga god žele :D 

A koji to pratilac trka i f1 navija za pozadince? uvek se navijalo za one najbolje u samom vrhu, ja stvarno ne poznajem nikog kod navija za nekog nebitnog lika iz pozadine bez obzira dal je on vrh vozac ili ne jednostavno sta ima da navijas za vozaca i tim koji ni najmanje nije konkurentan, ok imaju i oni svoj neki krug fanova ali to je toliko mizerno da ne treba ni spominjati, svodi se na lokalni nivo tj patriotizam :) 

Bio sam uzivo na par trka F1 svojevremeno, i uvek si medju navijacima vidjao samo one koji navijaju za 3 tima iz vrha u to neko vreme ferari, mclaren, williams pa se onda po negde protne neki u recimo jordan ili jaguar majici kao i sad sto mogu da se vide pojedinci ali pricamo o globalu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, OMP said:

A koji to pratilac trka i f1 navija za pozadince?

Ma zajebavao sam se kad sam njih trojicu naveo, baš zbog toga što niko ni ne navija za njih osim njihove najuže porodice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, OMP said:

A koji to pratilac trka i f1 navija za pozadince?

uvek si medju navijacima vidjao samo one koji navijaju za 3 tima iz vrha u to neko vreme ferari, mclaren, williams

Licno znam ljude koji navijaju za jedine prave timove, sa F1 pedigreom, upravo ta 3 koja navodis: Ferrari, McLaren i Williams. Iako je npr. bas bivsi gigant Williams do pre dve godine bio ubedljivo najlosiji u karavanu. Evo i ovde mozes da pitas npr. @bane1321 ;) .

5 hours ago, Vule said:

potpuno mi je svejedno da li će pobediti Čarls, Maks, Perez ili Sainc, uživam u njihovim borbama i namudrivanjima, u trkanju, a ne u politici

Identican utisak ove 2 trke, kao da sam ja napisao :) . Nekako se bas uziva u ovoj novoj sezoni i novim pravilima, odlicne su borbe... Ja bih u pomenutu ekipu uvek dodao i Russella i Landa, sjajni vozaci. Mladi lavovi (sem Checa i Sainza), sadasnjost i buducnost F1, drago mi je kada bilo ko od njih napravi dobar rezultat.

Sto se Maxa tice, evo stoji sve lepo na forumu - jos pre neku godinu sam pisao (dok su ga, sto Deki rece, sa pravom zvali Crashtappen) - da samo ako prelezi svoje "decije bolesti", u pitanju ce biti veliki sampion. Sto se evo polako i ostvaruje, jednostavno ima tu zicu pobednickog mentaliteta, ludila, zovite kako hocete, da grize i preko granice i kada ne treba. Setite se kvalifikacija u Dzedi prosle godine, u Q3 je oduvao Hamiltona u oba sektora i umesto da samo odradi posao u poslednjem sektoru, lomi se titula, ne, pun gas do kraja i zavrsi u zidu poslednje krivine :) . Ali to je taj gen pobednika. Takodje sam pisao da nije bas blizu tog nivoa, ali da me u nekim detaljima podseca na velikog Sennu koga sam imao zadovoljstvo da gledam uzivo kao klinac. Na sve to, u pitanju je gomila svega ulozenog - jednostavno je pod uticajem oca Josa kao bivseg ucesnika najbrzeg cirkusa, vec unapred projektovan da bude vrhunski F1 pilot.

U onoj masi ostvarenih F1 rekorda kao najmladji (ucesnik trke, osvajac poena, ucesnik podijuma, pobednik), uz dobru ekipu, bilo je samo pitanje vremena kada ce Max osvojiti svoju prvu titulu i koji ce biti na listi najmladjih F1 sampiona. Da Mercedes nije imao ovako dominatan bolid, to bi se moguce desilo i ranije. A posto se prethodna sezonona oduzila u decembar, nije uspeo da bude treci :) . Na kraju ipak 4. na dosadasnjoj vecitoj listi: 9 dana stariji od Alonsa, a 299 dana (10 meseci) stariji od najmladjeg sampiona Vettela.

Ko je pratio detaljno, zna da Leclerc i Max vode ljutu bitku jos od kada su bili deca, iz perioda kartinga. Tako da se taj rivalitet malo po malo preneo i na najvisi nivo. Samo je pitanje koliko ce njih dvojica F1 titula podeliti izmedju sebe, pod uslovom da ih posluze zdravlje i sreca sa konkurentnim timovima. Svakako smo svedoci nastajanja sampionskog F1 rivalstva, koje s obzirom na njihove godine ima potencijal da dostigne rang najcuvenijeg, Senna-Prost. A nama ostaje da uzivamo u pravom trkanju i borbama za titulu, sto je i falilo i srozalo modernu F1 maltene celim tokom hibridne ere.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites



A koji to pratilac trka i f1 navija za pozadince? uvek se navijalo za one najbolje u samom vrhu, ja stvarno ne poznajem nikog kod navija za nekog nebitnog lika iz pozadine
 


Ja. Kad se Šumaher povukao i Fetel pojavio, počeo sam da navijam za njega. A i dan danas navijam. Od pozadinca je postao četvorostruki šampion.

Eto, sad (uslovno) "poznaješ" i takvog

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...