Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Auh, 244 GL, sa B21E engine, iz 1978 ?

:)

Ima par veoma sitnih detalja koji ga jasno vizuelno odvajaju od DL opreme. Ja sam se sit navozao sa DL-om ( imao je motor B21A )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pufta, ti li si :D ?

 

Untitledr.thumb.png.dd39f83f1d38a624f2321bd924b97af5.png

 

1 hour ago, darkman14 said:

Jesi to uzeo avantime da bi presao u 'uvoznike'?

'de mi bre sredi za onaj Gent, bolje nego sto razvlacis to tesko naoruzanje. Uvesce nam covece sankcije zbog tebe :P .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/3/2023 at 10:20 AM, moron said:

Auh, 244 GL, sa B21E engine, iz 1978 ?

:)

Ima par veoma sitnih detalja koji ga jasno vizuelno odvajaju od DL opreme...

 

Koji su detalji? Možeš i na pm. 

 

Nisam odmah odgovorio pošto sam morao da proverim šta sam kupio  :)  i ipak je DL. Dodatno je opremljen desnim retrovizorom. Godina je 1974 i nije E motor već je karburator sa uljem... predpostavljam da je "red block" A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promašio sam ??? :) Odoh odmah da skočim sa Pančevca :) 

 

Na onoj slici su vizuelno 3 stvari koje su bile osobina GL-a ( bar verzije iz 1978. ):

-  lajsna i bočno oko prednjeg migavca i pozicije ( DL nije imao ),

-  bočne hrom lajsne u kombinaciji sa gumom ( DL je imao samo hrom lajsne )

- hrom čepovi na središnjoj rupi felne, hrom (zatvoreni) šrafovi točkova i hrom obruč uz sami rub felne ( DL je imao običnu hrom ratkapnu i obične šrafove ).

 

U taj karburator "u cilindar" ide ATF ulje (ali se ne sećam da li je sufiks A ili F), kao ni da li ide 1 ili 2 cm3 :) 

 

U svakom slučaju, zavidim ti na toj mašini ... 

 

Kada ga središ / sredite, javi, baš bih voleo da ga vidim uživo. Uvek se obradujem kada negde vidim neki zaostali primerak. A njih je sve manje :) 

 

 

p.s.. Sada uvećah sliku, možda na tom i nisu one lajsne koje su mi se učinile. Motor ti je B21A, od 2.127 ccm i 100 ks? Ili onaj manji, mislim 1.998 ccm od 90 ks ( ali, taj je B20A ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/3/2023 at 10:05 AM, PremieRacing said:

Nova budalaština, tizer nastavak...: 

Im'o ujka ovakvog, kupio ga za tatka da sredi, al' nije stig'o, izela ga rđa u dvorište. :stuart:

 

Posle mu nabavio onaj 340 variomatik. Spolja izgledao k'o vanbračni sin Moskvič Aleka i Krajsler Simke, al' imao vožnju k'o kadilak. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, moron said:

...

p.s. Sada uvećah sliku, možda na tom i nisu one lajsne koje su mi se učinile. Motor ti je B21A, od 2.127 ccm i 100 ks?

 

Da, lajsne su samo hrom bez gume a red block je 2.1

 

Točkove je možda neko i menjao i kompletirao hrom detalje u ovih tričavih 50god.  :)  to nije nikakvo merilo paketa opreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikad nesto obracao paznju na ove volvoLe po cemu su bitni i posebni? Znam da se nekad vozio u etcc-u i da ga skandinavci dosta voze na reliju u historik klasama ali mi taj auto uvek bio onako tenk i nikako ga nisam mogao zamisljati kao trkaca ili neki tuning fazon, mada bacih pogled po gogletu ima tako po neki simpa restomod da se vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, OMP said:

taj auto uvek bio onako tenk

Ja sam to najviše viđao po američkim filmovima iz osamdesetih. Ona B produkcija u kojoj buržuji voze evropsko auto, dakle 240DL (karavan). :D

 

Nego, domaćine, koliko ti imaš ovih Avantajma? Gledam ovog plavog gore pa se mislim, ne beše li postaljao neke slike i od jednog zelenog ? :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala je obrija ko slamčicu

Sumnjam i da je primetio

 

Čekam da naš dobri@PremieRacing izbaci još neku sliku one krkleme što jedva stala na prikolicu i da nas prosvetli šta će s'tim da radi

 

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, PremieRacing said:

 

Da, lajsne su samo hrom bez gume a red block je 2.1

 

Točkove je možda neko i menjao i kompletirao hrom detalje u ovih tričavih 50god.  :)  to nije nikakvo merilo paketa opreme. 

 

Očito je neko naknadno stavio te felne od GL-a, kao što je stavio i onaj donji spojiler napred. On se na serijski na 240/260 pojavio tek 1979. ( kada je u odnosu na tvoj po prvi put promenjen i oblik prednjih farova i zadnjih svetlosnih grupa ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spojla' mu odlično stoji, da nije njega i okruglih farova ne bi ga ni kupio. Samo ovakav mi se đasvi. 

 

Razmišljam o proširenjima... Da l' raditi širenje krila sad kad se radi limarija (dakle trajno), ili ići sa crnim plastičnim rubovima ?    :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Spojla' mu odlično stoji, da nije njega i okruglih farova ne bi ga ni kupio. Samo ovakav mi se đasvi. 

 

Razmišljam o proširenjima... Da l' raditi širenje krila sad kad se radi limarija (dakle trajno), ili ići sa crnim plastičnim rubovima ?    :rolleyes:

Verovatno tebi nebitna stvar, ali, ko zna :)

Taj Volvo ima potpuno iste diskove napred i pozadi. Možeš da ih "kombinuješ" kako hoćeš :) Ja prob'o ...

Inače, to su oni diskovi koji u sebi imaju i male doboše, za ručnu kočnicu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta fazon rubova ili ti e30 m3 ne ide na ta starija kola, u to vreme se radilo ili samo polumesec da se siri ili cela krila da se sire kao kod alfi gtaj i gtam gde se celo krilo siri, licno ne bih radio nista od toga ali kad bih radio samo polumesece ali ne dodavanje plastika posto mi je to vise JDM fazon vec da se fizicki prepeglaju rubovi i prosire, i ne previse vec onako da ima smeka koliko da se prmeti.

U sustini taj auto smao da se lepo spusti i lepa felna i ne treba mu nista, grupa A fazon sto je vozena u etcc

 

https://www.collectionbyvermant.be/en/cars/volvo-240-turbo-group-a

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...