Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ne bi mu lose legle ni tamne folije onako diskretno, ako vec placas bolje ici na tamniju i  zbog estetike a sigurno i bolje zastite od sunca bar bih ja tako uradio.

Vrelo je u svakom autu kad je na suncu, ja skoro nisam mogao da se naslonim na sediste do kuce koliko se bilo usijalo a jedva sam i volan drzao, klima nije imala sanse da za par km voznje spusti nesto znacajno temp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, PremieRacing said:

Šta da platim?   :rolleyes:

 

Ma državi, agencijama, ovlašćenim i sličnim ne dajem ništa...samo folija + majstor i gotovo.

pa dobro ako ides na tu varijantu onda ok mada uvek postoji sansa da na tehnickom provale da je folija i da ti traze atest.

 

 I ja sam protiv placanja nepotrebnog haraca drzavi pa iz tog razloga ne stavljam folije a rado bih malo tonirao stakla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ni svesni koliko bi vise zaradili, samo da su takse iole primerenije i normalnije. Znam prilicno ljudi koji bi zatamnili stakla, a nece iz inata.

U pocetku su samo naknade bile primetno (cak i visestruko) skuplje od sve folije sa rukama majstora zajedno. Nasi "strucnjaci" sa logikom na cao-zdravo, da ne pricam o onima koji koriste situaciju da sitno ucare, tipa Potvrda proizvodjaca za prepravke i sl... Pa cak i to naplate, da odstampaju jedan A4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovakvom autu, za razliku od nekih, lično bih prežalio što se dizajner zaigrao sa inst. tablom.

Nebrojeno puta sam probao da ignorišem te vrljave table gde je upravljač kao na terasi a satovi u dnevnoj sobi. :D

Jbg, ne mogu. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:yes

volan, pa pola metra dalje počinje tabla, pa pola metra dalje satovi, pa pola metra dalje šoferka... od vozača do stakla 2m  :P

 

Ali je fora, osećaj k'o na jahti, motaš i gledaš u pučinu  :lol:  fale samo one drške na volanu  :pirate:

IMG-8382e01a2e08b172e9c80fea90e65089-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam protivnik takvih enterijera i generalno sam jos uvek ali sam imao citroen c4 i meni je tako dobro legla ona digitalna tabla na sredini da mi je posle bilo nezgodno da vozim auto sa klasicnom tablom sa cajgerima, takodje mi je i bas dobro legao onaj volan gde se samo djevrek mota a sredina ne mrda, nekad kad se to pojavilo sam rekao uh nema sanse da bih ovakav volan mogao da mi se svidi isto i za tablu ali eto leglo mi je bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se kada sam pre vise od 15 godina razmatrao koji sledeci Compact, kako je 307 imao taj lep osecaj prostora, sa udaljenom soferkom.

Mada licno volim klasiku - uskuskan enterijer koji obgrli vozaca, nize sedenje i visoke linije bokova/prozora, idealno i da centralni deo konzole bude okrenut ka vozacu, dugmice i klasicne cajgere. Obozavam npr. da u voznji bacim pogled na mehanicki i brzinomer i obrtomer kako "disu" i prate neku dinamicnu voznju, a ne da buljim u digitalni prikaz kao na nekoj igrici. Naravno da volim i tehnologiju i poneki razuman ekrancic, koji ce povecati broj prikazanih informacija i ulepsati enterijer. Ali svakako ne ove moderne budalastine, ogromne ekrane preko cele table ili posebne za komande klime. I skretanje sa sustine onoga sto vozilo treba da bude, a to sigurno nije tablet na tockovima. Ali nazalost, ka tome moderna industrija, uz elektrifikaciju, definitivno ide.

6 hours ago, PremieRacing said:

Ali je fora, osećaj k'o na jahti, motaš i gledaš u pučinu  :lol:  fale samo one drške na volanu  :pirate:

I vesla kroz prozor :P .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, OMP said:

i meni je tako dobro legla ona digitalna tabla na sredini da mi je posle bilo nezgodno da vozim auto sa klasicnom tablom sa cajgerima

Moja zena navikla na tvingo i digitalni prikaz brzine pa kada vozi tiguan ukljuci da ekran bord komp pokazuje krupnim ciframa brzinu umesto potrosnju ili ostale inf. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja volim digitalni km sat posebno kod tih nekih kola gde ima i analogni i digitalni ali ni protiv samo digitalnog nemam nista, recimo na c4 je i obrtomer bio digitalni i smesten na volanu sto je bilo prakticno a svidjala mi se fora sto menja boju kad udje u obrtaje kao shift light :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, PremieRacing said:

volan, pa pola metra dalje počinje tabla, pa pola metra dalje satovi, pa pola metra dalje šoferka... od vozača do stakla 2m  

 ... jeste, pa kada u žurbi utrčiš u auto i nonšalantno nešto (ugovor, rokovnik, fasciklu, novčanik) baciš na ins. tablu prema šoferci, na to možeš slogodno da zaboraviš da ćeš ikada da dohvatiš ponovo :whip:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad vec palamudimo ovaj enterijer def ide uz ovaj auto jer je ceo auto pa i sam enterijer po malo spejsi, manje mi ovakav enterijer ide uz espace ali recimo velsatisov enterijer bi mi mozda vise prijao u avantu

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Dale said:

Moja zena navikla na tvingo i digitalni prikaz brzine pa kada vozi tiguan ukljuci da ekran bord komp pokazuje krupnim ciframa brzinu umesto potrosnju ili ostale inf. 

Sve su žene tak'e! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...