Jump to content
FAS Goran
gand

Nuova Bravo 1.4 T-Jet - desna poluosovina

Recommended Posts

Pozdrav svima,

treba mi mala pomoc u resavanju problema sa delom, od iskusnih ljudi. Narucio sam deo za auto, koji je izgleda ne odgovara . Prosledicu link cisto radi poredjenja. Ja sam narucio deo treci po redu GSP  217178. Po slici koju mi je majstro poslao, izgleda  da mi treba prvi 13D0828.

Ne mogu da nadjem onaj  eLearn za auto na kompu, da nadjem oem tog dela. Pretpostavljam da 13D0828 ali cisto mi treba potvrda ko  je upoznat sa tim.

https://www.buycarparts.co.uk/fiat/bravo-ii-198/23225/10162/drive-shaft

 

I slika od majstora:

 

IMG-0a739cdebeedbdb494fb4f6a16d23119-V.jpg

 

Edited by Ivan
Prebaceno, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gand

55209140 a u gsp 617058 

 

Moj savet ti je da ne koristis takve i slicne sajtove za pretragu delova, vrlo cesto se desi da dodje do greske. 

Sta god da ti treba bolje pitaj na forumu za pomoc. Jeftinije je u svakom pogledu. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tu gde sam narucio deo, ostavio sam broj sasije, i zovu me posle dva sata i kao nasli smo. Ispostavilo se da nije odgovarajuce to sto su mi posali. Hvala na pomoci. Sad samo da nadjem to sto mi treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko si platio ovu gore, ali imas u AutoRicambi u Zemunu, oko 17k dinara je poluosovina - Zeta-Erre ZR7079.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovu sam platio 15500 celu. Zvao sam rikambi juce. Da, imaju samo taj deo od krsta do menjaca ali ja gledam da zamenim celu. Rece mi lik da je cena 7500 ako se ne varam. Ovde pise 17k.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas potrebe menjati celu, uz osovinu do menjaca tj flansnu dobijes i krst i manzetnu, sve sto ti je potrebno.

Da, na sajtu pise 17k... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem na kraju je bio do levog krsta. Malo me bunilo sto se osetilo na desnoj strani, ali levi krst se skoro raspao, i kako je zamenjen nema vise tog podrhtavanja. Zamenjen levi krst do menjaca i semering. Cena zgloba je 9240 din sa 10% popusta, semering 803 isto 10% popusta (ricambi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni bi trebala desna poluosovina za Bravo II 1.4 t-jet, 88 kw.  Majstor mi reče da se polovne kreću oko 80 evra (otprilike) dok je nova preko 30 hiljada (i levi i desni deo).

 

Da li je pametno uzeti polovnu (originalnu) i ima li ko na prodaju? 

U slučaju da se uzima nova, da li bi samo deo koji ide do menjača završio posao, ili se možda mora uzeti cela, u zavisnosti od kvara?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...