Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Mince

Fiat 500 - Blue&Me

Recommended Posts

Zdravo imam pitanje,kupila sam Fiat 500 2008 je godiste,povezala sam svoj iPhone sa njim preko bluetootha, povezivanje sa Blue&me je proslo bez problema,medjutim kad me neko pozove ja ne cujem nista,mene sagovornik cuje ali ja njega ne. Probala sam svasta nesto da podesim ali nemam sta. Kad me neko zove radio prekine sa muzikom ja se javim na volan ali nista ne cujem.

Da li neko ima resenje?

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mince

Na Volume dugmetu se podesava jacina zvuka poziva na zvucnicima auta, proveri da nije inicijalno smanjeno na 0?

Da li se cuje zvuk kada se ubaci USB sa muzikom (takodje je deo Blue&Me sistema)?

Da li je mozda probana BT konekcija sa jos nekim telefonom?

 

Ako su odgovori na sva 3 pitanja pozitivni, a rezultat isti - za pocetak bih licno probao sa jednim resetom Blue&Me centrale. Skine se plavi konektor na samoj centrali. Ili klema akumulatora, u tom slucaju ne bi trebalo da trazi, ali pozeljno je imati Code za radio.

Blue&Me centrala je kod vecine Fiata locirana u kaseti ispred suvozaca. A koliko se secam i vidim na lokacijama komponenti za Fiat 500 na drugoj slici - u zadnjem je levom delu (oznaka M162):

 

Untitled.thumb.png.756de659640de16c8f094d8e2e37f07d.png 312000873.thumb.png.a9b91b89daa3910292fea31b66262262.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mince

 

U podešavanjima na srednjoj konzoli ima i podešavanje zvuka prilikom poziva, pogledaj da to nije na 0.

 



 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu neke preterane pameti... Sto se zvuka tice to su samo 3 linije: Aux R, Aux L i Aux masa sa Blue&Me centrale. Koje se (bar na Nuova Bravo) vode na Mini ISO konektor radija (ili odgovarajuci QuadLock port ako je InstantNav u pitanju).

Tj. isti je izlaz i za USB mjuzu i za telefon - zato bih i proverio (posle provere da li je Volume za poziv 0) sta se desi kada se ubaci fleska.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2022 at 7:57 PM, Ivan said:

Nema tu neke preterane pameti... Sto se zvuka tice to su samo 3 linije: Aux R, Aux L i Aux masa sa Blue&Me centrale. Koje se (bar na Nuova Bravo) vode na Mini ISO konektor radija (ili odgovarajuci QuadLock port ako je InstantNav u pitanju).

Tj. isti je izlaz i za USB mjuzu i za telefon - zato bih i proverio (posle provere da li je Volume za poziv 0) sta se desi kada se ubaci fleska.

 

Pogledacu to sto si rekao,nesto sam pojacavala od zvuka ali se cuje samo kao kad se upali radio a nema radio stanice,taj zvuk se emituje i kad ubacim fles sa muzikom i kad povezem aux.Na satu mi pokazuje kad ubacim fles naziv pesme ali se zvuk ne cuje.Za blue&me prepozna moju glasovnu komandu ali ja nikog ne cujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nema veze sa Blue&Me, mozda izlaz za zvucnike na radio uredjaju pravi problem. Imas li uopste zvuk kada najprostije pustis neku radio stanicu i "odvrnes" Volume?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/14/2022 at 10:34 PM, Ivan said:

Mozda nema veze sa Blue&Me, mozda izlaz za zvucnike na radio uredjaju pravi problem. Imas li uopste zvuk kada najprostije pustis neku radio stanicu i "odvrnes" Volume?

Jos pre par dana sam odgovorila ali izgleda da odgovor nije otisao.Imam zvuk na radio stanici najnormalnije.I sve sam probala,pojacan mi je external audio,nece da mi prihvati ni aux,ni fles ni zvuk na telefonu.Jos samo nisam probala da skinem klemu sa akumulatora da resetujem radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...