Jump to content
FAS Goran
stormatke

Metan (CNG) - cena

Recommended Posts

Zdravo,

 

Kako vozim auto na metan, poceo sam se razmisljati sta ce biti sa cenom metana u Srbiji u 2022 godini.

Kakva su vasa predvidjanja kako je u Evropi usled Covid19 i ratne krize Rus-Ukrajna skocila cena metana?

U Italiji je negde oko 2 evra/kg.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je 104din kg, sve zavisi od situacije u Rusiji, cena svih energenata ide u plafon. E sad, s obzirom da smo bili blagi ka Rusiji, nadam se dobrim cenama od leta, a koliko dobrim....to niko sad ne zna

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadamo se da ce tako i ostati.

Vidim da su cene CNG-a svuda u Evropi poludele . Samo neka ga ima jer moramo da se vozimo.

Cekamo Bugare da vidimo sta ce da urade povodom ugovora sa Gaspromom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, stormatke said:

Cekamo Bugare da vidimo sta ce da urade povodom ugovora sa Gaspromom.

Oni su već rekli pre neki dan da neće produžavati dugoročni ugovor koji im ističe na kraju 2022. godine. Ustvari, kupovaće i dalje isti gas, samo će ga plaćati po berzanskoj ceni (jer dugoročnog ugovora neće imati). Svejedno, ne vidim kakve veze njihov aranžman sa Gaspromom ima sa nama čak i ako ostanu pri svom stavu od pre neki dan.

Gasovod kroz njihovu teritoriju snabdeva njih, plus Srbiju/Mađarsku/Austriju, i oni to ne mogu da zatvore jer eto...žele (pri čemu i ne žele to da urade).

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti price Bugara, svašta će reći da se dodvore EU, to se očekuje od njih. Proći će gužva, pare upravljaju, standard naroda je od važnosti političarima, ili neće biti izglasan.

Svi gledaju sebe
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče na Gaspromu na Novom Beogradu 107 kg

15 hours ago, Neo said:

Kažu da od sutra cena metana na pumpama 125 dinara u Srbiji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sipao metan. Cena 115 rsd :o:o:o:o:o

Prekjuce je bio 103 rsd.

Pancevo. Bedem pumpa. Kaze radnik od 1.6.22 u 00:00 poskupelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kragujevcu se otvorila 3ca pumpa na kojoj je 96rsd. Dok na stare dve je i dalje 104rsd. Videcemo dalje kako ce ici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIS , Novi Beograd, Blok 45 ,114 rsd

 

Mapa CNG pumpi preko aplikacije: ECOMOTORI.net

 

Ako je verovati aplikaciji u S.Makedoniji je metan 103 denara sto je oko 195 rsd ako sam ja dobro preracunao :o:o

Da li neko skoro isao na more? Kakve su cene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bedem iz Pančeva pravi novu CNG stanicu u Nišu, na Čamurlijskom putu, stari put za Aleksinac.

Biće punjenje kamiona za industriju, kao i za automobile.

Očekuje se otvaranje Septembra.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nisu vec ima 3 stanice za punjenje ako je verovati interentu posto nisam bio licno. Sve tri su na istom putu na izlazu ka Prokuplju kada se ide. Ulica gde je glavna zeleznicka stanica.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, virke said:

NIS , Novi Beograd, Blok 45 ,114 rsd

 

Mapa CNG pumpi preko aplikacije: ECOMOTORI.net

 

Ako je verovati aplikaciji u S.Makedoniji je metan 103 denara sto je oko 195 rsd ako sam ja dobro preracunao :o:o

Da li neko skoro isao na more? Kakve su cene?

Bio sam ja pre par dana i tacno je. Ja sam Makedoniju zaobisao u sirokom luku.

Sipao sam u Brestovcu posle Nisa gde je 120rsd i zatim tek u Solunu na Eko pumpi pored Ikee koja ima CNG, cena je 1.39 evra.

Koristim i ja tu aplikaciju inace, nije losa, malo su cene na nekim stanicama bajate, ali ja sam izvrsio azuriranje na mojoj ruti.

Inace u Kragujevcu je na 2 pumpe u poslednjih 5 dana skocio sa 104rsd na 107rsd/kg, videcemo dokle ce ici.

Kada sam sipao u KG na jednoj pumpi, video sam dva kamiona iz Makedonije sa cisternama za CNG koje su punili ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko putovao do Grcke mozda?

Gledam cene metana u S Makedoniji...blago receno oni nisu normalni :D Oko 310 rsd za 1kg.

Grcka (Solun) od 1.85-2.85e ako su tacne cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine u bugarskoj cng 0.6eur, a ove oko 2 eur.
Upoznao sam tipa bugarina koji vozi na CNG, kaze sad bi menjao auto za bilo koji. Ali ga niko nece.

Toci ko nas, a posle vozi na benzin...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/18/2022 at 10:07 PM, virke said:

Da li je neko putovao do Grcke mozda?

Gledam cene metana u S Makedoniji...blago receno oni nisu normalni :D Oko 310 rsd za 1kg.

Grcka (Solun) od 1.85-2.85e ako su tacne cene.

Vec danima pokusavam da saznam cenu metana u Grckoj,svi znaju nesto rekla-kazala ali nema nikoga ko je stvarno sipao u zadnjih desetak dana i da zna pravu cenu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...