Jump to content
FAS Goran
trmac

Lancia Nuova Delta 1.8 Di T-Jet - opruge

Recommended Posts

Pozdrav momci. Treba da zamenim prednje opruge (otpalo parce na jednoj) na 1.8 Delti ali ne mogu ni u jednoj radnji da ih pronadjem. Zvao sam ih gomilu od jutros. Gledao sam malo po katalozima ovih poznatijih proizvodjaca i nigde nema Delte, bilo koje, ne samo 1.8. Jedino u Eibachovom katalogu vidim da po njima idu iste kao u bilo kojeg dizel Brava, mada bih svakako neke standardne, sportske i spustanje me ne interesuje. Ne znam koliko je to sigurno, da trazim onda od dizel Brava kad zovem. I takodje jel imate preporuku na Novom Beogradu, Zemunu i okolini gde to da zamenim? Hvala.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ni ovaj Emil. Stvarno deluje da nijedan aftermarket proizvodjac nema, pitao sam i za 1.9 i 2.0 delte i nema, isto po katalozima ne nalazim. Jedino ovih nekih par sportskih ali to bas ne bih.  Nisam pametan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze sa Brava na Deltu. Prodao sam eibach od brava coveku koji ih vozi na delti. Nisu 100% iste, ali rade posao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ceo dan se zamajavam sa tim i definitivno po part numberu iz epera jedino postoji OEM koji kosta 25k din. Zvao sam i goranov servis, neki covek mi po broju sasije proveravao i kaze nema nigde. Mada on kaze da po tome gde je on proveravao ti idu samo na 1.8 ne i na dizele 1.9 i 2.0. Inace obicno je vesanje, nije adaptivno ako je to bitno.

 

Ja kad na eperu proveravam po broju sasije izlazi mi isto ovaj 50709044 kao i andreju i pise da ide i na 1.9 i 2.0. Na nekom uk forumu za chrysler delte isto se ljudi zale da nema zamenskih ali javljaju se neki koji su stavljali sa Brava i kazu odgovara. Nudi mi clan sa foruma njegove koje je skinuo sa brava sport koje je skinuo kad je stavljao sportske, kaze da su u dobrom stanju, malo presle, mozda i to da probam.

 

Inace na eibachovom selektoru ovo stoji za te koje odgovaraju na 1.8, mozda oni znaju nesto sto ostali ne znaju :)

https://www.eibachshop.co.uk/eibach-replacement-prokit-spring-f113001202va_p32476603.htm

bravo.jpg

Edited by trmac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćeš već polovne uzimati, uzmi onda od delte fabričke. 

Imaš Maki šabac, Panta Obrenovac... Oni imaju 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam sta je pametnije. Da li prvo da probam od brava nove da li pasuju, ne znam da li bi mi vratili ako ne mogu. Ili odmah da vidim te polovne. Panta Obrenovac nema, vec sam pitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju stavljeno sa Delte 2.0, a i to sam jedva nasao. Inace evo sto je pukla, na tom mestu se oljustila farba i zardjalo dubinski

IMG_20220310_084502.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovno, novo ima samo za 25000din po komadu fabricke i to da se ceka ko zna koliko. Ili Eibach od 200e koje spustaju 3cm a to bas nisam hteo. Da, znao sam da odgovara sa 2.0 i 1.9, nego sto ni njih isto nema, zvao sam sve redom otpade od Pante Obrenovac, preko Makija Sabac i jos neke i jedino sam nasao u Mrcajevcima na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka opruga na Delti puca isto, kod mene je na 1.4 TJetu pukla na istom mestu. Skoro je burazer menjao zadnje plocice i video da su obe zadnje opruge pukle. Srećom zadnje opruge su iste za sve Delte.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da narucujem nove negde preko pa nek stoje :) Opruge na delti izgleda kao na stilu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da ti kažem, izgleda da su kao na Stilu :)
Kad sam menjao prednje opruge, uporedio sam pošto sam našao od restylinga 1.4, stara opruga je 12.5 mm a nova je bila 13 mm debela, na oko se vidi da je deblja. Verovatno su posle "samo" 10 godina videli da pucaju opruge i malo ih poboljšali.
Zadnje sam uzeo sa istog auta kao i prednje ali ne znam da li tu ima razlike u debljini pošto nisam bio prisutan kad su menjane.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali si nove nasao za 1.4? Ja kada sam gledao po katalozima cini mi se da nisam vidjao uopste Delte, ne samo moju i dizele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nove sam našao da kupim ali kupio sam na kraju polovne. Zato što je jedna nova 20.000 dinara a u Nemačkoj sam našao novu po komadu 180€ što dođe na isto ( rok isporuke 3 dana ). Eibach je 100€ sva 4 komada novo, ali burazer kome sam dao Deltu nije nikako hteo da mu auto bude niži, kao i ti što nisi hteo. Srpski putevi nisu za spuštanje nikako.



Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da malo oživim temu...

 

Krenuo sam malo u sakupljanje informacija da menjam u kompletu amortizere, šolje i opruge. Naravno, kod nas nema ništa, ostaje mi kombinacija da mi neko pošalje od preko.

Ali malo guglanja i došao sam do prednjih opruga za deltu, povoljnih a proizvode se u Holandiji. Našao na alegro.pl

https://allegro.pl/oferta/sprezyna-przod-lancia-delta-iii-1-9-jtd-2-0-jtd-10659309319

 

image.thumb.png.fc2b281a070afd9a39a2220b0c954216.png

image.thumb.png.49c08bb5608542de566baf8a84088128.png

 

Tevema Holandija proizvodi, kada se preračuna zlot u eur to je oko 40 eura.


A evo i zadnje (imaju i prednje da ovom sajtu tipa 50tak eur su)
https://www.autosklep24.pl/pl/p/Sprezyna-zawieszenia-tyl-LANCIA-DELTA-III-Dach-elektryczny-Rear-Coil-Spring-with-elektric-roof-OE-51809417/32787

image.thumb.png.0d6f3fdd50d233eb364d9cf9278d8e45.png

 

Tako da 4 opruge izadju oko ~200 eur sa dostavom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za taj novac mozes naci eibach pro kit. 

Treba samo naci za tvoj auto. 

Inace, ja sam opruge od brava dizela prodao liku koji ih je stavio na deltu 1750. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshBg znam da može, našao sam ih komplet ali neću niži auto. Čak bih voleo i da bude malo viši jer je podvožje nisko kao i kod Brava i Đulijete. Po kakvim se kraterima vozimo, meni lično je fabrička visina auta minimum :)

Meni su ok opruge, fabričke su originalne, ali eto i ovde se spominjalo par njih da su pukle prednje opruge, ja bih to da predupredim. 

 

Što se opruga sa brava tiče, verujem ja da pašu na deltu, sve je to isto ali isto tako smatram da nije ista čvrstina opruge jer je delta u startu teža oko 100kg od brava. Konkretno ove što meni trebaju su za auto sa panoramom i tako piše u ePeru, opruge za verziju sa panoramskim krovom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda juri preko nesto u kvalitetu... 200e nije malo da tek tako das za nesto bzvz, a opet sve to zamensko je macka u dzaku jer jedino sto ti 100% odgovara za varijantu sa panoramom su OE opruge.

Garantujem da sta god stavis a da nije OE, bice nize nego sto je sad.

PS. posalji broj sasije da vidim moze li se ista iskopati... Bas me interesuje.

 

PSS. gledam Eper upravo, nigde se ne pominje panorama za varijantu sa 1750 tbi motorom... 

Ali za broj 50709044  ni tecdoc nista ne daje.  O Boze, ti imas 2.0 mjet...

 

Inace, long openable sunroof opcional postoji samo kod 1.4tjet i 1.6mjet varijanti, tj opruga za njih. Za 1.8tbi, 1.9 i 2.0 nema nista i to sto ima isti je OE broj.

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo pukla, na istom mestu i na potpuno isti nacin. Ova desna je moja originalna a levu sam stavio prosle godine polovnu. Na dosta mesta korodirala u medjuvremenu, kad sam je uzeo bila je samo malo pocela i na tom mestu je i pukla.

 

Inace slabo ih ima na placevima a i kad ima sve su korodirale pomalo na tom istom mestu. Jedva sam nasao jednu sa 1.9 dizela da je cista na oko cela. 

 

Videcu da nabavim ipak dve nove ove iz Poljske. 

IMG_20230726_124756.jpg

IMG_20230726_124802.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@trmac kolega @bglion je naručivao opruge iz Poljske. Koliko sam upoznat zadovoljan je.
Ja sam svoje zamenio ali nikako da stavim na oglase stare (sve 4 čitave). Ako te interesuje, piši na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih vise stavljao polovne, videcu koliko ova izdrzi a u medjuvremenu da nabavim nove. Ti nisi te iz Poljske uzeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su na Ypsilonki isto ovako pukle prednje opruge , pitaj https://www.planetaguma.com/ , ja sam kod njih narucio KYB po broju sasije koje su malo drugacije od ostalih Ypsilonki zasto ne znam , moja je bila momo design , nazovi ih i pitaj , mozes i kod njih da zamenis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@trmac stavio eibach prokit. Menjao i amorte i šolje, sve u kompletu. Nisam uzimao iz poljske, hteo sam pre puta da odradim, a ovo iz Poljske se čeka fino. 

 

@Markoni Bg nema za deltu, pretražio sam sve živo. Samo fabričke koje su 200 EUR po komadu. Ima ovo od Poljaka. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...