Jump to content
FAS Goran
Ticma

Ford Ecosport Active

Recommended Posts

Još davno je @moron provalio šta si kupio, sad nije zanimljivo. :D:D  Čestitam Tićma na novom autu. :thumbup:

Šteta što ne staviše bar neku plastiku preko motora da kupi prašinu jer neke velike buke verovatno nema... E, javi koliko troši, baš me interesuje kod tih malih motora dok su novi-novi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na autu, lep boja i izbor. Meni se Ecosport svidja, deluje kompaktno i prakticno, ako izuzmemo zapreminu gepeka. 

 

Pisi kako ti se cini unutrasnjost i upotrebljivost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskrene čestitke !
Da vas lepo služi – sve dok ne odlučite da ga „likvidirate“ :) 
U svetlu svega (namena, veličina, ponuda prostora, motor, oprema, cena ), to je zaista odlična kupovina. Posebno u današnje vreme, opšteg ludila.
Ne bih išao u O.T, ni da zvučim zlonamerno, ali, pošto znam koje su im u cenovniku bile cene u vreme kada si prvi put postavio fotografiju na temi o 2008, ja bih „izvalio“ da je to vozilo ( ako se pri poredjenju cena pogleda i odnos motorizacije i opreme ) realno jeftinije od top verzije Sandero Stepway-a. Pri čemu uopšte ne mislim da je top Sandero loš ili ogoljen, već da ovaj Ford prosto kipi od snage i opreme. Jednom sam to baš tako i napisao na forumu tog rumunskog brenda i bio domaćinski ispljuvan :) 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam! Da vas sluzi super! 
Active stvarno pravi vizuelnu razliku u odnosu na obican, a verujem i da je bolji i u ostolom kako si i naveo. 
Sta se meni svidelo kod forda, jer sam gledao kuge pre nego sto sam kupio tiguan, vrlo cesto imaju puno opreme, a pogotovo grejanje soferke! To je fenomenalna stvar! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke za novi auto i da te služi u zdravlju i veselju

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, neshaoct said:
Još davno je [mention=16577]moron[/mention] provalio šta si kupio, sad nije zanimljivo.   Čestitam Tićma na novom autu.
Šteta što ne staviše bar neku plastiku preko motora da kupi prašinu jer neke velike buke verovatno nema... E, javi koliko troši, baš me interesuje kod tih malih motora dok su novi-novi...

Hvala svima na cestitkama, ajde makar je malo zanimljivo
Postrosnja ne verujem da ce biti ispod 9.5 pa i 10 po gradu, stalno se vozi u spicu. Sada za obih 400km od ceka nekih 200 auto put i magistrala je 8.5 tako da dok se malo uvoza kapiram da ce grad biti makar 9.5l.
 

20 hours ago, ISV_01 said:
Cestitam na autu, lep boja i izbor. Meni se Ecosport svidja, deluje kompaktno i prakticno, ako izuzmemo zapreminu gepeka. 
 
Pisi kako ti se cini unutrasnjost i upotrebljivost

Unutra je zaista komforan i udoban, za voznju, polozaj sedenja dozvoljava da se lepo vidi sa svih strana a i farovi su super. Preglednost je vise nego dobra a parkiranje na ivicnjak bez razmisljanja, klirens od 19cm je ipak...
 

18 hours ago, moron said:
Iskrene čestitke !
Da vas lepo služi – sve dok ne odlučite da ga „likvidirate“  
U svetlu svega (namena, veličina, ponuda prostora, motor, oprema, cena ), to je zaista odlična kupovina. Posebno u današnje vreme, opšteg ludila.
Ne bih išao u O.T, ni da zvučim zlonamerno, ali, pošto znam koje su im u cenovniku bile cene u vreme kada si prvi put postavio fotografiju na temi o 2008, ja bih „izvalio“ da je to vozilo ( ako se pri poredjenju cena pogleda i odnos motorizacije i opreme ) realno jeftinije od top verzije Sandero Stepway-a. Pri čemu uopšte ne mislim da je top Sandero loš ili ogoljen, već da ovaj Ford prosto kipi od snage i opreme. Jednom sam to baš tako i napisao na forumu tog rumunskog brenda i bio domaćinski ispljuvan  

Ne znam za Sandera ali ovde je kvalitet zavrsne obrade dosta dobar i nema ni jedne plastike koja bi eventualno mogla da proizvede bilo kakav zvuk posle nekog vremena niti da vizuelno izbledi ili deluje jeftino. Svakako za grad je odlican osim tog bocnog otvaranja gepeka ali ajde, ako treba nesto vece da se ubaci lako se preparkira
 

17 hours ago, totti said:
Ljudi dok ne sednu u Ford i provozaju ga, nisu ni svesni koliko je to kvalitetno urađen auto.

Znas da sam imao i Cmax koji je za mene ipak jedan ozbiljan auto iako na prvi pogled deluje bezvezno. I dalje mi je zao sto mi je ispred nosa pobegao jedan 2015 sa 1.5 turbo benzincem kada sqmam kupovao 2008
 

17 hours ago, Dale said:
Cestitam! Da vas sluzi super! 
Active stvarno pravi vizuelnu razliku u odnosu na obican, a verujem i da je bolji i u ostolom kako si i naveo. 
Sta se meni svidelo kod forda, jer sam gledao kuge pre nego sto sam kupio tiguan, vrlo cesto imaju puno opreme, a pogotovo grejanje soferke! To je fenomenalna stvar! 

To jeste ali sada i pre 4 godine su cene Kuge drasticno razlicite, nekada si za 28k mogao da uzmes auto u totalnom full u skoro a sada...
 

2 hours ago, PremieRacing said:
IIIiiiiiiideeeeemoooooo...!!!        :cheers:
 
Čestitke gospođi, ti mož' samo da ga održavaš, puniš i pereš    

Hvala decko, znas da ga inace samo vozikam do perionice i na redovan servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zavisno od načina parkiranja, to bočno otvaranje gepeka može biti veoma nepraktično u gradu. Imao sam preko decenije Vitaru mk1 sa takvim načinom otvaranja, koju sam vozio do 2004, tj. u vreme dok u BG i nije bio baš toliki haos sa parkiranjem kao danas i dosta puta mi se desilo da sam (malo) proklinjao ta peta vrata.

Mada, da se ne lažemo, nekada će, zavisno šta treba da izvučeš iz gepeka ( i da li je to levo ili desno u gepeku ) ili ako treba da u gepek nešto samo ubaciš, da se desi da se taj sistem otvaranja vrata pokaže i praktičnijim. Jer, samo malo "odškrineš".

 

Jbg, nema idealno  :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj slikaj ta vrata majke ti, nemam pojma kako izgledaju otvorena...Cela? Pola? Staklo?

 

I model su nazvali EcoSport jbt, ja mislio do sad da je to neka oznaka motora...

 

 

edit:  Sve jasno...

 

ford-ecosport rear door.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Vitare su se otvarala kontra. Što je nekada bilo bolje/lakše (jer je vozaču bilo bliže da pridje i otvori/zatvori i nešto ubaci u gepek ili iz gepeka izvuče), a nekada gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bezbednije. Iznosis stvari na trotoar, ne iskoracis na ulicu. Verovatno su zato stavili sarke levo. A i ako si u drustvu BBC kao gore na slici, zaklonjen si od pogleda ostalih vozaca :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv auto skroz. Vozio sam ga u par navrata kroz Nemacku i taj 1.0 mu je sasvim bio dovoljan za sve sto nije Autoban, a i nije bio nesto mnogo zedan uopste.

 

Da vas u zdravlju sluzi :) 

 

A sto se imena tice, meni je to Kuga junior :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi se, ima skoro 2000km na satu, praktican je za grad veoma a sto se potrosnje tice tu je izmedju 9 i 9.5 zavisno od situacije. Mislim da ispod toga nece ici sigurno dok je auto put na 130kmh izmedju 7.5 i 8l

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom na nacin otvaranja/zatvaranja gepek vratak, kako je reseno prenosenje kabastih tereta? Pretpostavljam da su u Fordu o tome mislili. 

 

Gledao sam juce par videa na YT, ima opcija rezevnog tocka na vratima gepeka ali nisam video tu opciju kod nas? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se naruci ali samo za modele bez zadnje kamere posto gubi funkciju.
Kabasto se lako ubacuje, cak i donja daska koja se podesava po visini popunjava razliku pri prelasku iz gepeka na oboreno zadnje sediste tako da nema neke velike muke mada svakako nista jos nisam pokusao da ubacujem.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford ide na oglase u narednih nekoliko dana. U garanciji je do februara 2026.

Moze i zamena za Juke 2021+ automatik sa cold paketom.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...