Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Andrija93

Fiat Nuova Tipo 1.4 16v - cvrčanje u ventilatoru kabine

Recommended Posts

Pozdrav ljudi da li je neko jos imao probleme sa cvrcanjem dok ventilacija radi (najvise na nivou 1 i 2) onda od trojke se ni ne cuje vise, jako iritantna frekvencija, tesko je da se snimi uopste ali bukvalno probija mozak. Ne cuje se bas svaki put, nema pravila, toplo/hladno ne utice, primetio sam da se nekad "aktivira i deaktivira" recimo kada predjem preko rupe i uglavnom kada auto stoji u mestu se ne cuje (ili makar dosta slabije). Vozio sam ga 2x u eervis jedan decko je cuo dok je bio sa mnom u kolima medjutim kasnije kada su ga uzeli da ga provere "zvanicno" posto sam imao jos neka sredjivanja pa nije moglo odmah, nisu culi  (sto me i ne cudi jer je verovatno bio u mestu) ali su kao porucili novi ventilator. E sad mene brine da nije ventilator u pitanju i da ce bzvz da rastavljaju auto i mejnaju deo koji mozda ni nije felerican?

 

Auto je presao 2500km a cvrcanje je krenulo prilicno brzo malo pre 1000km u pocetku sam tripovao da nije mozda zvucnik ili nesto a i nije se stalno culo, u zadnje vreme skoro pa non stop i izludjuje me.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Četkice napravile ris na rotoru. Samo malo podmazi četkice silikon sprejom i problem je resen

Edited by zeljkoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li razlike kada tokom "cvrcanja" pokusas da promenis podesavanja klapni za usmeravanje vazduha ili recirkulaciju? Cisto da i to eliminises.

Samo povedi racuna, ako ti je digitalna klima, da nije preporucljivo menjati smerove sa vecim brzinama ventilatora.

Inace, ako je cvrcanje u samom ventilatoru, nekako je bas karakteristicno i upravo to sto kazes, gadja u mali mozak :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

I to sam probao, bukvalno sve sto je moglo mislim da sam probao da nadjem neki patern kada se desava i zasto :D Da digitalna je nisam je nista maltretirao posebno 

 

@zeljkoci

Iskreno pojma nemam ni gde su ni sta su da bih sam cackao a i uvek mogu da me odleprsaju za garanciju- znas kakvi su. :DPitao sam ovde za iskustva da li je jos neko imao cisto da vidim da li je to to sto ce da mi menjaju ili bzvz ima da ga otvaraju zatvaraju pa tako u nedogled, posto mi je muka od servisa bio sam vec 3x a auto imam 2 meseca. (doduse jednom za limariju posto je vec stigao jedan debil da me udari od pozadi)

Edited by Andrija93

Share this post


Link to post
Share on other sites

U servisu ne znaju za radnju podmazivanja cetkica, vec  samo za zamenu ventilatora. Ako sam uzmes i skines ventilator, i podmazes cetkice, nikakvu garanciju neces izgubiti. Isto to i ako odes u neovlasceni servis. Takoreci, niko nece ni znati da si skidao ventilator.

 

ili da odes u ovlasceni i da im ostavis auto na nekoliko dana da ti ga zamene u garanciji, s tim da ti niko ne garantuje da i sa sledecim neces imati istu gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...