Jump to content
FAS Goran
Nuova Delta

Citroen C6 2.2 HDi

Recommended Posts

Ti si lud, gde ti ga spomenuh
Bas dobro izgleda sa ovih slika, daj jos, da ga vidimo unutra :D
U zdravlju vas sluzio ovaj kruzer
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK Hocu, ovo su bile brzinske slicice.

U meni je ipak preovladao glas razuma i odustao sam od 3.0 benzina :D:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam, veoma zanimljiv auto :)

 

Inace, taj njihov 3.0 V6 benzinac je odlican motor, ja sam vozio stariju verziju u 605, a novija verzija je jos bolja. Odlicno ide, veoma veoma pouzdan, a cak ni potrosnja nije sad toliko strasna koliko se mozda misli :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat Zao mi jeste malo, ali su zaista dosta retki

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron Hvala puno ! @DraganUS Ne bi trebalo da je nesto mnogo veca od 2.0 HDi, barem po citanju iskustava, mada je sve to relativno. U sustini tezi je dosta od C5 2.0 HDi, ali s druge strane ima mnogo bolju aerodinamiku. Ja verovatno necu nesto za ozbiljno ni testirati potrosnju, a svakako koliko budem uspeo da ispratim reci cu neko svoje misljenje !

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20220128_200804.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK E sad, u kom smislu da protumacim to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK Oo pa hvala hvala :D 

Sta znam, ljudima se, nekako, ovako avangardni, da ne kazem cudni, Citroeni ili svidjaju ili ne svidjaju, cini mi se da sredine nema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilicno tacno, a ja sam u ovoj prvoj grupi :) . Steta samo sto su pod Peugeotom izgubili svoju prepoznatljivu avangardu i napredna resenja (kao sto je i 9 godina kasnije Alfa izgubila svoj legendardni sportski duh, tj. od 1986. pod Fiatom).

Da te C6 lepo sluzi i da uzivas u toj ladji, sa zadovoljstvom cu ispratiti temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Hvala najlepse ! One stare, cuvene, da kazem, Citroene, nisam imao priliku da vozim, ali ako je sudeci po slikama i snimcima tacno je da XM i ostali modeli iz tih godina nemaju nikakve veze sa prethodnicima DS, CX, GS itd.

Mozda je to taj uticaj Peugeot-a, dok su sa C6-icom pokusali da auto vise priblize upravo CX-u, a ne XM-u...barem tako kazu i tako podseca malo, da li su uspeli, pitanje je.

Sutra radim veliki i mali servis, kao i set kvacila sa zamajcem, pa eto za nekoga koga mozda zanima napisacu cene. S tim sto cene vaze naravno za ovaj 2.2 HDi u C6. 

Veliki + mali servis nisu neka skupa stvar na ovom autu, za oko 300e do 400e se odradi.

Set kvacila oko 200e.

U mom slucaju tu je i zamajac, kao i na kraju ruke majstora i celokupna zezancija izadje 1.500e.

Ako ista budem ulagao posle ovoga, a svakako ce pre ili kasnije doci do toga, ja cu pisati ovde cene, da bi se stekla bolja slika odrzavanja ovog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma odrzavanje mora da bude skupo, em sto je sami vrh ponude, em sto su ih napravili u malom broju. Motorna grupa i menjac nisu verovatno ali ovo ostalo verujem da jeste. Tebe vadi sto ti to nije dejli auto kako sam razumeo pa se nadam da ces posle ovih ulaganja da se samo vozis :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK Pa da, nije, generalno moze da posluzi, ali je primarno uzet samo za uzivanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla Hvala lepoo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alfini0507 Hvala drug !!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako sam mogao ovo da zaboravim da okacim :D

Custom made je u pitanju, mislim da mu je bas lepo cucnulo :D

IMG_20220202_075234.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turio sam gi fabricke felne :D

245/45/R18

IMG_20220219_170500.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra, fabrika je fabrika... Ne znam kakva je ponuda, meni su i ove fabrikane odlicne:

 

citroen-c6-front-2048x1363.thumb.jpg.a953a3f155618da66e495f3c8d37c324.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Da, te su bas prelepe, MISLIM da su takve dolazile kod malo mladjih C6.

Ono sto me je iznenadilo jeste da je auto ekstra udoban sa ovim tockovima, ja sam sa njega skinuo set tockova sa zimskim gumama 225/55/R17 i po nekoj logici sam se vodio da ce biti osetno tvrdji sa tockovima 245/45/R18, medjutim zaista nije, ama bas nimalo, tvrdji. E sad, mozda je i do samih guma, tipa namena gume, proizvodjac, model, sta znam

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...