Jump to content
FAS Goran
gorank82

Seat Leon 1.4 tsi 92kw 2010.

Recommended Posts

Sta znam, vozim Leona mk2 restyle, samo dizel, lepo se vozi, polozaj za volanom je odlican, na 16" nije neudoban, nemam zamerki ni na pedalu gasa "iz poda", ergonomski je sve na svom mestu, kao u bilo kom drugom wagenu, potrosnja goriva je smesna....jedino sto rekoste, mogao je da ima manje tvrde plastike po enterijeru, posebno po gornjim ivicama tapacira na vratima, instrument tabla je popravljena na bolje posle restajla (posebno ko ima automatsku klimu, ja je imam u svom autu).....ostalo sve mi je ok.

Prosek, nista bolje ili gore za auto C segmenta tih godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2022 at 3:24 PM, OMP said:

leon mi je svakako mnogo agresivnije i dizajnerski bolje odradjen od brava

Ijao, nemoj slucajno ovo da ti procita @Rasta , najveci fan dizajna Nuova Bravo na forumu, a i sire :D .

Sad ce on da ti sroci neki poetski opis :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komša terao belog leona duži vremenski period. Bio nakrcan opremom, spušten do patosa, iš'o k'o raketa.

 

Iako su u suštini ista stvar, hečbek c klase, Bravo i Leon su vizuelno totalno drugačiji. E, sad, neko voli Moravac il' Čačak, neko šeboj, a neko maslačak ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to, kazem ja... Co'ek je em veliki postovalac dizajnerskih radova Franka Stephensona, em neotkriveni poeta :D ...

1 hour ago, gorank82 said:

Meni su izuzetno atraktivni i jedan i drugi auto uz neke veće i atraktivnije alu felne oba dobijaju drugu dimenziju.

 Od oba modela, sto se mene tice, samo Sport ili FR. Malo mi je falilo da pre 10-ak godina zavrsim sa jednim Mk2 crnim 2.0 TDI FR-om.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo taj kome navigacija iskace iz otvora za ventilaciju :D i jeste bio kao jedna od opcija, opet FR iskljucivo (zato sam se i ovde malo raspitivao oko TSI motora). Obican mi je previse obican.

Uz DS5 Sport Chic, jedini modeli (u klasi, +/-) prema kojima imam neku emociju. A da se ne menja tabor, od Fiat grupacije, ostaje mi jedino Giulietta (i to 2. restyle, tj. 2016+), fine su mi ranije bile Sprint ili QV Line... Sa svim ostalim modelima te velicine Zabari su, za moj ukus, pr*uli u cabar odavno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, gorank82 said:

I sada možeš samo sa mk3 :D

Lep je Mk3 a svidja mi se i Mk4.

Za Mk4 imam zamerku na nedostatak skoro pa svih fizickih tastera na centralnoj konzoli, a vala i ruzan mi je prekidac za DSG menjac, posto nema vise rucice kao nekada, isto resenje imaju G8 i Octavia A8.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek u tim Copy/Paste generacijama (enterijera pogotovo) bice spasavaj se ko moze, sta izabrati :D ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, gorank82 said:

ima sve što treba

A fabricki naslon za ruku :P ?

Posto smo caskali iznad, a okacene su slike - za moj ukus, samo da su ovu plastiku iznad cajgera, oko otvora ventilacije, radija i multimedije odradili malo drugacije i manje "plasticnije". Tj. sve ova plastika koja je sive boje. Enterijer bi u tom slucaju ostavljao prilicno drugaciji utisak. I ako se ubaci neka multimedija, maltene da moras da gledas ka menjacu.

Sve ostalo, secam se da mi je lepo leglo, pogotovo su mi se svidjale te visoke linije bokova i table. I ovaj pomenuti FR koji mi je davno nudjen je bio pre restyle, meni je lep detalj bio onaj stariji volan sa okruglim airbagom. Nekako mi je delovao manje i sportskije, mada znam da vecina verovatno misli drugacije :D . Generalno, meni je uvek bio interesantan autic.

 

Seat-Leon_FR-2007-1280-37.thumb.jpg.b16ccbb9992037d8c01668317893c6d5.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i kod mene jedan update, produžena registracija, Dunav Osiguranje, 5000 tehnički, ukupno 30130 dinara, prem.stepen 3, uzeo tipske patosnice i zamenio levu maglenku , staklo je bilo naprslo još kada sam ga uzeo, pa eto da rešim i to, uglavnom lepo služi za sada, prezadovoljan sam zaista, a da zaboravio sam, zamenio sam mu skoro i srednji lonac auspuha...to bi bilo to...

Edited by gorank82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav, ciji lonac si uzeo i koliko para?

Ja sam skoro skinuo spoljni lim lonca na svom Leonu, koliko sam video ima jos nekoliko slojeva.

Zamena lonca je nesto sto me ocekuje u buducnosti kao ulaganje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je 5000 dinara sa ugradnjom, ne znam ko je proizvođač iskreno, ovo su aluminizirani lonci, već sam stavljao isti na Punta kod istog majstora i dobro se pokazao, već se čuo onako prduckao je prilično prilikom davanja gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da je enterijer Leona (restyle) neki sampion lepote, ali je od enterijera Fiat Stila daleko lepsi, a vala i kvalitetniji. Imao sam dva komada Fiat Stila, jedan Activ (ko Micin), i bio klot je da nema dalje, drugi je bio Dynamic pa jos naknadno "pojacan" za MF, Navi, tempomat i abarth tablu, e takav je estetski mogao da parira Leonu koji sada imam, a koji ima isti enerijer kao ovaj sa slika iznad.

I ako jeste izradjen od gomile tvrde plastike, cvrci jedno 10 puta manje od enterijera Fiat Stila koji takodje pun tvrde plastike koja s' vremenom postane lepljiva (uzas).

Enterijer (tabla) Leona pre restajla jeste bila ruzna.

O obliku i dimenzijama sedista u Leonu i Stilu, nema potrebe ista da se prica, sedista u Stilu su kratkog sedalnog dela i nikakvih bocnih potpora, kako na sedalnom delu tako i na naslonu, po pitanju ergonomije i kvaliteta sedista, Leon sije Stila u svakom pogledu.

 

P.s. Ovo nije nikakvo teranje kontre, samo je realno misljnje nekoga ko je imao i ima oba pomenuta modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo Ivane. Moj klot kupe ima duza sedista sa bocnim potporama i lumbalnim podesavanjem. Ne skripi nista ni dan danas. Onaj centralni deo gde je klima jeste ruzan kada je jos manuelna kao kod mene ali opet...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...