Jump to content
FAS Goran
gorank82

Seat Leon 1.4 tsi 92kw 2010.

Recommended Posts

Super :thumbup:, volim diskretne alu pedale, uvek daju dodatni smek enterijeru. Jedino sto ponekad znaju da budu nezgodne zimi, kada je sneg na obuci.

A pedala gasa "iz poda" je tek detalj koji obozavam :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Update 
20220406_161423.thumb.jpg.4b649dd0b9a74fa9a7a2c76349a0392d.jpg
20220406_161538.thumb.jpg.211fc1d3cc6006e8fb144ad6ccd64b24.jpg
Kad vidim ovu papucicu gasa podseti ke na SANOS 202 :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, gorank82 said:

Update :)

20220406_161423.jpg

20220406_161538.jpg

Bas lep detalj.

Ovih dana sam i ja razmsljao alu pedale da stavim na svog Leona, gledao sam oglase i nisam ih nasao.

Gde si ih nasao i koliko para?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam ih u Nemačkoj 26 eura su plaćene ove se baš uklapaju kao original, skinu se stare i ubodu nove, za odmorište za nogu sam isekao parče tepiha i samo ga pričvrstio na fabričke već ostavljene rupe...Nisam gledao dal baš ovakvih ima u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par novih fotki, Leon bio malo na moru do Grčke pređeno ukupno 1165 km tamo i nazad i vožnje po lokalu u Grčkoj , služio besprekorno, jednom sam mu i izmerio realnu potrošnju, Niš do Dojrana 355 km potrošio 21 l bezolovnog, znači oko 5,63 l na 100 potrošnja, pre puta uzete dve prednje nove gume Laufenn G Fit 4S, 205/55 16, 6000 din po komadu...

 

20220710_185957.jpg 20220710_190007.jpg 20220710_190020.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, gorank82 said:

355 km potrošio 21 l bezolovnog, znači oko 5,63 l na 100 potrošnja

21/3.55=5.92 ali svakako super potrosnja! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepi su leoni posebno restyle, maska bez znaka mi se ne svidja uopste, ok mi je sacasti dezen ali mi suplja bez znaka,  ja bih recimo ostavio staru ali bih znak uradio u crno da ne upada previse u oci ali da popuni taj prazan prostor koji sad postoji sa novom maskom.

Pedala gasa im je uzasno velika kao kod starih buseva bas bode oci pogotovo kad je alu pa se vise vidi, kao i kod vagena, mada realno toliko dugacka pedala ne sluzi nicemu taj gornji deo nekih 7-8cm je totalno beskoristan, da imam takvu pedalu sigurno bih je skratio i modifikovao.

 

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OMP said:

Pedala gasa im je uzasno velika kao kod starih buseva bas bode oci pogotovo kad je alu pa se vise vidi, kao i kod vagena, mada realno toliko dugacka pedala ne sluzi nicemu taj gornji deo nekih 7-8cm je totalno beskoristan, da imam takvu pedalu sigurno bih je skratio i modifikovao.

Drugacije bi pricao da nosis 46 obucu :D . Meni je pedala skroz odgovarala (pisah da sam davno imao i varijantu menjaze bivseg Stila za FR), cak mnogo vise volim ovu varijantu pedale gasa koja ide iz poda, a ne one koje "vise" odozgo (kao na vecini kola).

Konkretno na Mk2, takodje mi je lepse da ima neku varijantu logoa na masci, nego ovako okruglo a prazno. Sto Gorance kaze, stvar ukusa... 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim VW Golf plus, sa pedalom gasa iz poda. Tek posle desetak dana sam primetio kakva je. U principu, ne osecam razliku. Mada, mislim da je bolje resenje ovo iz poda, nego ona viseca. Lepse lezi noga.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maska je nažalost bila polomljena, konkretno samo znak, vozile su ga žene u Švajcarskoj, inače je ne bi ni menjao iskreno, sa znakom se mnogo teško nalazi jer nije ista pre facelifta i na facelift verziji, našao sam ovu zamensku bez znaka i ok se uklopila sa donjim delom branika, inače juče sam mu zamenio i srednji lonac na izduvnoj grani, to je to za sada generalno sam zadovoljan autom, opremom, stanjem, jedino što me nervira je dosta jeftina plastika u enterijeru, motor, menjač, kočnice, upravljivost, apsolutno nemam zamerki...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, gorank82 said:

jedino što me nervira je dosta jeftina plastika u enterijeru

Mana na dobrom delu modela iz narodne Compact klase tog vremena. Tako se jednostavno tada radilo.

Koliko su mi se neka resenja na Leonu bas svidela, toliko su uke*ali sa preteranom plastikom i njenim kvalitetom, komandama klime iznad multimedije (ciji je ekran maltene iza kugle menjaca) i jos par stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites



jedino što me nervira je dosta jeftina plastika u enterijeru, motor, menjač, kočnice, upravljivost, apsolutno nemam zamerki...





To zato sto je sve dobro nabrojano iz VWa, a sve lose iz Seata

Vozio sam Fabiju I i II, ali Ibizu ne mogu da smislim, samo zbog enterijera. Bezlican, uproscen, klotara.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da je loše , dizajn mi je ok samo je to moglo da se podigne na malo viši nivo, auto pleni izgledom bar po meni,nekome se recimo uopšte ne sviđa, tako da bi utisak bio mnogo mnogo bolji i sa tih par sitnica u enterijeru, ali dobro, davno je to prevaziđen model, 2022.je godina i na sceni je nešto sasvim drugačije nego tada....

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Ivan said:

Drugacije bi pricao da nosis 46 obucu :D .

 

 

Upravo 46 i nosim ali nikad nisam imao problema sa pedalama, alu pedale volim da stavim jer su malo vece i meni licno vise odgovaraju pod nogom, nekad sam vozio alfu 33 kod nje su pedale uske i blizu a prostora za noge jako malo za nas nogate, tu je bilo malo navike prvih nekoliko dana a i kad sam ficu mogao da vozim sa onako tesnim prostorom i malim pedalama nista drugo nije problem :)  Slazem se da je udobniji polozaj za nogu kad je pedala fiksirana za pod ali sama duzina nije tako bitna nikad celom nogom ne stiskam gas kako god bila postavljena pedala.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritiskas jagodicom kao i druge pedale, a meni nista nije smetalo po tom pitanju, bilo mi je sve na mestu ergonomski (a i vizuelno). Sto se tice malih i skucenih pedala kod danasnjih vozila, meni su Francuzi (iako ih volim) fascinantni. Potkacim pedalu koju ne treba cak i u patikama, a kamoli zimi kada obujem neke 46 bakandze :) .

54 minutes ago, gorank82 said:

tako da bi utisak bio mnogo mnogo bolji i sa tih par sitnica u enterijeru, ali dobro, davno je to prevaziđen model, 2022.je godina i na sceni je nešto sasvim drugačije nego tada....

Licno sve automobile gledam u kontekstu vremena u kojem su nastajali. Ovo novije sve podseca na mobilne telefone, planirano da traje koliko traje garancija... Bitna je dijagonala ekrana i da moze da se menja ambijentalno LED svetlo, a ne voznja, motorizacija, komponente... Cak sto sam stariji, sve vise cenim automobile iz nekog ranijeg perioda, a ne ove Copy/Paste tablete na tockovima, sa gomilom nepotrebnih gluposti.

Secam se da mi je Leon u svoje vreme bas legao polozajem sedenja, visokim linijama prozora i table, ususkan si... Lepo se vozio, odlican Vagenov menjac, lep dizajn spolja (za razliku od dosadnog dizajna brata iz grupacije), detalji poput pomenute pedale gasa iz poda, retrovizori "okaceni" na vrata, skrivena zadnja kvaka... Ali grdna plasticetina je bili dominatna u narodnoj Compact klasi tog vremena - Stilo koji sam imao pod No1, Megane kacket, C4 Mk1, Leon Mk2, Octavia Mk2 malo manje, Korejanci tog vremena - svi su bili zestoko zas*ani enterijerima sa jeftinom plastikom. Izuzetak su bili koliko-toliko 307 (koji sam tada zamalo kupio) ili delimicno Focus Mk2. Svi su kvalitet enterijera u iducim generacijama (tamo oko 2010. +/-) primetno digli na visi nivo. Izuzetak je Giulietta, sa kojom se Alfa zestoko obrukala po pitanju enterijera (jos gore jer je pucala na Premium Compact).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leon mi ima super dizajn spolja ali su ga zato unutra unakazili samo tako, tu je golf iako ruzan ipak lepsi, jedino me enterijer odbija od leona, u restyle je malo bolja situacija ali idalje mi je centralna konzola dosta bedna i prazna

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, OMP said:

Leon mi ima super dizajn spolja

Slazem se apsolutno za sve receno, spolja su ga uglavnom odlicno odradili sa svih strana. Za moj ukus, jedino ima isti minus kao i Nuova Bravo - trebalo je to dosta "namunjenije" napred :) . Oba modela su mi nekako tunjavi i mekani po tom pitanju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...