Jump to content
FAS Goran
gorank82

Seat Leon 1.4 tsi 92kw 2010.

Recommended Posts

Gorance, da te autic lepo sluzi, puno bezbednih km ;) .

I srecno sa tim TSI sa lancem, nacitao sam se svakakvih horora. Posto sam se taman pred Coronu interesovao takodje za Leon, samo Mk3 i iskljucivo FR (novije TSI verzije motora, EA211 sa kaisem). Te verzije kao kod tebe su cini mi se sa 200 Njutna.

Meni se i taj Mk2 uvek svidjao. Cak sam tamo pocetkom prosle decenije imao ponudu da menjam bivseg Stildzu za jedan bas lep, patosirani, crni Leon 2.0 TDI, drugar dovezao za prodaju. Svidela mi se pozicija sedenja, sportska profilisana sedista, visoke linije prozora i table, onaj stariji volan sa okruglim airbagom. Secam se da mi je oci bola jedino cela centralna konzola i deo iza menjaca, jer je bas nekako plasticna (karakteristicno za Compacte tih godista). Kao i totalno nelogican raspored klime i multimedije koja je maltene dole kod menjaca.

Inace sve ostalo mi je leglo - lepo se vozi, odlican menjac, solidna ergonomija, lepo zamisljen (nazalost malo slabije realizovan) enterijer, ususkan osecaj zbog pomenutih visokih linija table i prozora, lep i neobican dizajn, Walter de Silva skrivene rucke zadnjih vrata, papucica gasa "iz poda" sto obozavam... Srecno, jos jednom ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leon k'o moj, samo druga motorizacija, cestitam na zameni za Megana...ja se svojim druzim pola godine i za sad sam bas bas zadovoljan, lepo se vozi, zanimljiv, malo trosi i vise nego korektan auto.

Rekao bih da nam je oprema ista, samo druga boja i motor.

 

Neka je sa srecom!

 

Edited by Ivan
Izmenjeno, requested by imenjak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan BG said:

Stilo k'o moj, samo druga motorizacija, cestitam na zameni za Megana...ja se svojim druzim pola godine i za sad sam bas bas zadovoljan, lepo se vozi, zanimljiv, malo trosi i vise nego korektan auto.

Rekao bih da nam je oprema ista, samo druga boja i motor.

 

Neka je sa srecom!

Hvala puno, pogledao sam tvoj i rekao bih da je uglavnom isti sto se tice opreme , zanimljiv auto skroz, kad sam ga prvi put provozao nekako mi je legao odmah, kad sam video dizajnera shvatio sam i zašto jer je čovek dizajnirao mnogo poznatih Alfi, daleko od one nemačke sterilnosti, a i ova oprema mi se jako jako dopala, sama pozicija sedenja u autu, izuzetno lep volan i dobra sedišta, auto izuzetno stabilan , extra se vozi, nisam to očekivao iskreno, nisam ni znao šta da očekujem, ali vrlo sam pozitivno iznenađen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti osecaj, da mi je legao sto se tice voznje sam dobio posle par km probne voznje, jednostavno to je bilo to, sve na svom mestu, nekako logicno kako i ocekujem(š) da treba da bude, ergonomija, pozicija za volanom, osecaj na volanu....ma sve.

Ja sam prvenstveno gledao A3 pa zatim G5 (sa kraja proizvodnje), kad sam pogledao sve sto je bilo u krugu od 100km od mene presao sam na Leona, ovaj je bio prvi koji sam pogledao.

Provozao sam ga i to je bilo to, za sada, pola godina kasnije, 7000km kasnije, zadovoljan sam.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan BG said:

Stilo k'o moj

Sta ti je FIAT, prva ljubav zaborava nema :D . Neka ostane zapisano, jer je iznad prepravljeno naknadno.

Sitnica, ali meni se kod Mk2 Leona, uvek svidjao ovaj zaokruzeni detalj... Niza pozicija sedenja, a visoke linije prozora i table (volim ususkan enterijer, nikada mi se nije svidjala tabla u krilu, kao npr. kod prethodnog 308). Pa trougaoni prozorcic, polozaj i oblik spoljnih retrovizora povucenih unazad, podignut okrugli difuzor vazduha... Bas mi je bio onako lep "dojam" kada bacim pogled na suvozacki retrovizor:

 

1396900297_SEAT_Leon_1P_Cockpit_2-Copy.thumb.jpg.8f8aa79690f87ea12b7fbe17ba5a3866.jpg

 

Verovatno sam jedan od retkih, ali meni se daleko vise svidja dizajn volana pre restyle - bas ovakav kao iznad, sa okruglim airbagom, vise mi deluje sporCki.

Iako je Mk3 FR koji sam gledao za sebe moderniji, ostrijih linija - gomila je detalja koja mi se na starijem modelu vise svidja. 

Taj 2.0 TDI za koji sam davno imao ponudu, imao je ona crveno-crna, izrazito profilisana sedista koja su super drzala po krivinama, dugacak sedalni deo... Sedista du*e i glava u odnosu na tadasnji Stilo, ne videh na slikama kakva su kod vas:

 

Seat-Leon-2006-1280-54.thumb.jpg.f456364d1b0f190f8725f8958fa5be23.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sam i ja gledao baš A3 fejslift, pa i poneki Golf 5, 6 ali on nije moj favorit iskreno, pratio sam i Megana 3 i Bravo i Astru J ali ništa koliko toliko normalno nisam uspevao da nađem , bitno mi je da se lepo osećam u tom autu u kom se vozim a ovaj je ispunio ta očekivanja svakako za sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto razmisljao o G6, bio je u budzetu, ali auto mi stoji na ulici, cešu, udaraju....bilo bi mi zao da mi neko udara toliko para ispred zgrade, pa sam resio da kupim auto za manje para i da se kasnije manje nerviram.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Ivan said:

Sta ti je FIAT, prva ljubav zaborava nema :D .

Sitnica, ali meni se kod Mk2 Leona, uvek svidjao ovaj zaokruzeni detalj... Niza pozicija sedenja, a visoke linije prozora i table (volim ususkan enterijer, nikada mi se nije svidjala tabla u krilu, kao npr. kod prethodnog 308). Pa trougaoni prozorcic i polozaj spoljnih retrovizora povucenih unazad, podignut okrugli difuzor vazduha... Bas mi je bio onako lep "dojam" kada bacim pogled na suvozacki retrovizor:

 

1396900297_SEAT_Leon_1P_Cockpit_2-Copy.thumb.jpg.8f8aa79690f87ea12b7fbe17ba5a3866.jpg

 

Verovatno sam jedan od retkih, ali meni se daleko vise svidja dizajn volana pre restyle - bas ovakav kao iznad, sa okruglim airbagom, vise mi deluje sporCki.

Taj 2.0 TDI za koji sam davno imao ponudu, imao je ona crveno-crna, izrazito profilisana sedista koja su super drzala po krivinama, dugacak sedalni deo... Sedista du*e i glava u odnosu na tadasnji Stilo, ne videh na slikama kakva su kod vas:

 

Seat-Leon-2006-1280-54.thumb.jpg.f456364d1b0f190f8725f8958fa5be23.jpg

I meni se to baš sviđa taj detalj kad bacis pogled na retrovizor, ma stari vuk je Walter de Silva, retko se desi promasaj kod njega, gomila modela koji mi se izuzetno sviđaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Ivan said:

Sta ti je FIAT, prva ljubav zaborava nema :D .

Sitnica, ali meni se kod Mk2 Leona, uvek svidjao ovaj zaokruzeni detalj... Niza pozicija sedenja, a visoke linije prozora i table (volim ususkan enterijer, nikada mi se nije svidjala tabla u krilu, kao npr. kod prethodnog 308). Pa trougaoni prozorcic, polozaj i oblik spoljnih retrovizora povucenih unazad, podignut okrugli difuzor vazduha... Bas mi je bio onako lep "dojam" kada bacim pogled na suvozacki retrovizor:

 

1396900297_SEAT_Leon_1P_Cockpit_2-Copy.thumb.jpg.8f8aa79690f87ea12b7fbe17ba5a3866.jpg

 

Verovatno sam jedan od retkih, ali meni se daleko vise svidja dizajn volana pre restyle - bas ovakav kao iznad, sa okruglim airbagom, vise mi deluje sporCki.

Iako je Mk3 FR koji sam gledao za sebe moderniji, ostrijih linija - gomila je detalja koja mi se na starijem modelu vise svidja. 

Taj 2.0 TDI za koji sam davno imao ponudu, imao je ona crveno-crna, izrazito profilisana sedista koja su super drzala po krivinama, dugacak sedalni deo... Sedista du*e i glava u odnosu na tadasnji Stilo, ne videh na slikama kakva su kod vas:

 

Seat-Leon-2006-1280-54.thumb.jpg.f456364d1b0f190f8725f8958fa5be23.jpg

 

Ti si bas jedan od redjih kojima se svidja enterijer pre restyle-a, ja nisam jedan od takvih i morao je biti restajl.

A i lepsi su branici, retrovizori (veci su) na restilizovanom Leonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam konkretno na volan, nekako mi ima vise smeka taj pre restyle. Mozda gresim, ali deluje mi i manjeg precnika, a punijeg profila.

Golf jeste kvalitetnije odradjen - ali kada na bilo kom autu "u zbiru" vidim donju liniju prozora i krova paralelne sa podlogom, maltene iste visine svih prozora, ogromnu zadnju soferku (kutijast dizajn kao pre 30 godina) - nekako mi tu nema nikakvog "zivota", lepote i originalnosti. Kao i tada sa Mk2, pored FR Mk3 Leona ne bih pogledao G7. Cisto licni ukus, znam, suprotan nasem mentalitetu :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Ivan said:

...

Golf jeste kvalitetnije odradjen - ali kada na bilo kom autu "u zbiru" vidim donju liniju prozora i krova paralelne sa podlogom, maltene iste visine svih prozora, ogromnu zadnju soferku (kutijast dizajn kao pre 30 godina) - nekako mi tu nema nikakvog "zivota", lepote i originalnosti. ...

Cisto licni ukus, znam, suprotan nasem mentalitetu.

 

Suprotan mentalitetu celog sveta (Evrope pogotovo) kod onih kupaca kojima je auto samo prevozno sredstvo pa je zato tako dizajniran Golf najčešća i najsigurnija opcija decenijama unazad...

 

 

Gazda, čestitam vozilo!!!   :band:

:cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo da budem dokon pa da napišem šta ima auto od opreme ono ful fulova, nema dalje nov, nov...

-Servo

-daljinsko zakljucavanje

- 4x podizači

-ABS, ESP, ASR

-multifunkcionalni volan

- digitalna klima u dve zone

- mp3, aux, usb

- 8x airbag

- elektricni retrovizori i sklapanje plus grejanje retrovizora

- corner lights 

- tempomat 

- pracenje pritiska u gumama 

- zadnji parking senzori

 

Nepušački paket, a ne to samo ima u BMW- u kod Majkića :D

Dve prethodne vlasnice u Švici ženskog pola isto dodatna oprema :P

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, gorank82 said:

-ABS, ESP, ASR

ABS i ASR su ti podskup ESP ;) .

Tj. dovoljno je reci da auto ima ESP - podrazumeva se da u tom slucaju obicno ima i ABS i ASR.

I obicno u tom ESP podskupu bude i Hill Holder.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Ivan said:

ABS i ASR su ti podskup ESP ;) .

Tj. dovoljno je reci da auto ima ESP - podrazumeva se da u tom slucaju obicno ima i ABS i ASR.

I obicno u tom ESP podskupu bude i Hill Holder.

 

Nisam ga jos na brdu holdovao ne znam dal to ima, znam to ali lepo kad se napiše posebno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne mogu a da se apsolutno ne slozim da tako deluje bogatije. Pisas po nama sirotiLJi :D .

HH je sastavni deo ESP, na Fiatima se aktivira na nagibu vecem od 5%, sa istovremeno pritisnutim pedalama kvacila i kocnice i menjacem u leru ili u brzini sem rikverca.

Naravno, pomenuto vazi za uzbrdicu, za nizbrdicu kontra (menjac u rikvercu).

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, gorank82 said:

Evo malo da budem dokon pa da napišem šta ima auto od opreme ono ful fulova, nema dalje nov, nov...

-Servo

-daljinsko zakljucavanje

- 4x podizači

-ABS, ESP, ASR

-multifunkcionalni volan

- digitalna klima u dve zone

- mp3, aux, usb

- 8x airbag

- elektricni retrovizori i sklapanje plus grejanje retrovizora

- corner lights 

- tempomat 

- pracenje pritiska u gumama 

- zadnji parking senzori

 

Nepušački paket, a ne to samo ima u BMW- u kod Majkića :D

Dve prethodne vlasnice u Švici ženskog pola isto dodatna oprema :P

 

 

 

 

Imas i senzor za kisu, a on ide zajedno sa senzorom za svetla (imas auto opciju na prekidacu).

A verujem da imas i monohromatski retrovizor (samopotamnjujuci) u sredini.

 

Evo senzora:

 

Screenshot_20220125-234500_Chrome.jpg

 

A hill holder nemas.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, gorank82 said:

Nisam ga jos na brdu holdovao ne znam dal to ima, znam to ali lepo kad se napiše posebno :D

 

Mogao si jos obogatiti, kao recimo najnovija dacia pa kad kazu sediste podesivo po visini, volan podesiv, grejano zadnje staklo, fiksni sigurnosni pojasevi napred, kljuc sa tri dugmeta, nasloni za glavu na svim sedistima, rucno podesivi spoljni retrovizori (HAHAHA :D )  ,  sistem grejanja sa reciklazom vazduha !!!!!  upravljac od crne pene sa sjajnim sredisnjim delom, branici u boji karoserije itd da ne nabrajam sad sve bogacenje :D  

 

Pre svega cestitam na automobilu i da se sit navozas sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, gorank82 said:

Jeste zaboravio sam, znači to je to imamo potpuno istu opremu samo drugi motor i boja...:)

Ja bih rekao da je tako...sasvim solidna oprema.

Eto fali samo HH al sta sa se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me cudi da to nije implementirano, s obzirom da je tehnicki samo podskup vec postojeceg ESP.

Mada sta ima veze :D , meni HH licno samo smeta kod nekog brzog manevrisanja uzbrdo/nizbrdo. A i taman uvek treniras "vagu" :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako moze hh da smeta, pogotovo ako se pali samo na jaci pritisak papucice kocnice pa se nece ni ukljucivati ako neces?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

Mozda postoji kao opcija, samo treba da se "otkljuca" kod ovih sto se bave kodiranjem.

 

Iskreno meni HH fali, imao sam ga u Kanguu, Pandi, Miniju, Hondi....navikao sam da je tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...