Jump to content
FAS Goran
Transporter131

Lancia Nuova Delta - prebacivanje sa fabricke muzike u Bose?

Recommended Posts

Zdravo svima,

 

interesuje me da li je moguce prebaciti standardno ozvucenje na Bose zvucnike u Delti?

Ja sam na 147ici morao da menjam kompletnu instalaciju da bih dobio pravi Bose zvuk, nije bilo dovoljno samo zvucnike (dzekovi su se razlikovali kao i instalacija) i zbog vufera u gepeku.

Da li je ista situacija i na Delti, ili Delta mozda vec ima "jacu" instalaciju fabricki, pa samo zamenim zvucnike?

 

Hvala unapred,

 

pozdrav

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Transporter131

 

Isto :)
 

Koliko me sećanje služi, treba pojačalo koje je ispod radija i ožićenje od-do, možemo naći šemu negde.

 

Razmišljao sam se i ja o tome ali treba naći komplet instalaciju i sve provući. Nije mi se dalo, kupio JBL zvučnike i zamenio fabričke. Osetno su bolji. Eventualno sam razmišljao o vuferu, sad dal ispod sedišta, dal u točku pošto imaju aktivni vuferi i za točak umesto alata.

Nađoh i odgovarajući post
 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista prica jos od Stila, ako pricamo o fabrickoj postavci. Linije za zvucnike ne idu direktno na njih sa radija, vec prvo sa radija na woofer pa sa woofera na zvucnike. Na Stilu su na woofer isle jos dve linije za pobudu sa radija (jedna iz ISO A konektora sa pina 2, druga iz Mini ISO)... Ovde je samo varijacija na temu, posto te se te 2 linije ne vode sa radija, nego iz Junction Unita ispred Body Compa.

Pored toga, uz linije za masu i svoje interne, woofer kod ima preko 30 linija za povezivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, andreja.micovic said:

Razmišljao sam se i ja o tome ali treba naći komplet instalaciju i sve provući. Nije mi se dalo, kupio JBL zvučnike i zamenio fabričke. Osetno su bolji.

Za Alfu sam kupio kompletnu instalaciju i zvunike od onih Nislija sto kupusaju u delove za 80eur, ali mi je za zamenu pomogao lik koji je isto to sebi radio. Trebalo nam je jedno prepodne, ali razlika u odnosu na obicne je nebo i zemlja... Sada, ne znam da li ljudi kupusaju i Delte (kapiram svakako manje nego 147) i kako se krecu cene Bose-a... 

 

Nisam znao da bi promena samog zvucnika bez icega drugog dala toliki boljitak? Sve ostalo je ostalo isto, radio, instalacija, sve?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavka polovnih delova za deltu se malko komplikuje. Prvo, Bose je išao u skuplje varijante (kao i kod alfe naravno), a drugo ovi što nabavljaju od preko Delte za rasturanje ne nabavljaju zbog dodatne opreme već zbog karoserije, motora, menjača... A veruj mi, sve ih manje nabavljaju, valjda će se promeniti i to uskoro

 

Baš je na temi gore koju sam linkovao neko napisao da je tipa ceo Bose sistem 250 eur. Sada verujem da je jeftinije, ali ne nešto preterano, ne verujem da će ga neko dati za 100 eur. Pogotovo što znaju da je to tražena roba i da brzo ode. 
Verujem da na ebayu može da se nađe od vani i da se naruči komplet isto, al opet cena upitna. 

Nisam ni ja uzeo obične zvučnike pa stavio, pisao sam kod sebe negde na temi tačno koji je model JBL. Ostavio sam istu instalaciju, nisam stavljao jače zvučnike jer mi ne trebaju. Ovi su mislim 45-50W a nikad ne pojačavam baš do kraja. 

Istina, fali vufer da se sve to popuni kako treba, ali ok je i ovako. Svakako bolje nego fabrika. 

Pogledaj, probaj GZ ili JBL ako možeš pa vidi kako ti se sviđa. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...