Jump to content
FAS Goran
Aca16

Lancia Nuova Delta - kupovina spoljneg retrovizora?

Recommended Posts

Kp, PA, Google :)

Pedja i Neša Inđija
https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-retrovizori/lancia-delta-retrovizor/oglas/102039738
 

image.thumb.png.3ef9ac6258aaaa42ce1c0327e78bcbb4.png

 

Marko Vojnović na kp rastura delte

image.thumb.png.ee9e74656a77b4b7e9ddcd976c0b784b.png

 

Maki Šabac

 

ima i novi za 8-10000 dinara na kp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzim odgovorima. Sve sam ih zvao i nemaju zato sam se ovde obratio za pomoc. Jedino se Brana iz Vranica se ne javlja. Zvacu ga ponovo pa se nadam da ce bar on imati default_).gif

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aca16 U nekom neformalnom razgovoru sam saznao da se Delte za rasturanje slabo nabavljaju (za razliku od npr stila nekad) pošto većina vlasnika ima i koristi kasko a otpadi kao otpadi, najveća im je zarada baš na karoseriji jer retko ko stavlja polovan zamajac, motor je takav kakav je ne znam da može da crkne (a može realno samo treba biti talentovan pa ga sahraniti).

Ja sam ih zvao sve prošle nedelje, jurim onaj gril što drži tablicu, nema ili neće da proda niko (jer je deo branika). 

 

Pazi, ako je 50e polovan, evo nov za 5 evra više


image.thumb.png.fa0663786b33fbfdf2ee4e859c055e11.png

 

Ako je problem za farbanje, prebaciš svoju plastiku ako je cela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga god sam zvao ako imaju retrovizore to su samo oni koji nisu elektrosklopivi a meni bas taj treba. Jutros mi je neko odvalio retrovizor na parkingu .... Sad cu probati i preko FB

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na primer fascinantno da Peđa i Neša tako malo rade Delte (mislim da su jednu imali do sada i to 1.6mjtd sa panoramom).

Dok sam vozio Mareu, kod njih sam našao šta god sam hteo (a isto je bila stara 10 godina kao sad Delta). 

tako da ta cela priča oko neisplativosti rasturanja delte mi pije vodu

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, andreja.micovic said:
Pazi, ako je 50e polovan, evo nov za 5 evra više

image.thumb.png.fa0663786b33fbfdf2ee4e859c055e11.png
 
 Ako je problem za farbanje, prebaciš svoju plastiku ako je cela

Nisam bio protiv novih delova ali mi Nesa kaze da su ti novi neoriginalni retrovizori jako losi. Zato pokusavam prvo da nadjem polovan a da je original. Crne boje su mi retrovizori pa ne mora da se farba samo da nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njega sam natrcao i u prolazu pazario nosac za naocare, znam da je rasturao Delte:

Marko, Mrcajevci, 064/2087115.

 

Da li je slucajno nekome palo na pamet da je za gomilu stvari Delta=Nuova Bravo, a njih ima neuporedivo vise po Srbiji u kobasicama? Ako hoces @Aca16, posalji mi VIN na PM, pa da proverimo u konkretnom slucaju... Jesi li pogledao da li slucajno nesto moze da se prepakuje, da pokusas da prodjes jeftinije ili sa delovima obicnog retrovizora?

 

PS: Nepotrebno otvorenu temu cemo verovatno spojiti sa nekom od postojecih.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Ivan said:

Kod njega sam natrcao i u prolazu pazario nosac za naocare, znam da je rasturao Delte:
Marko, Mrcajevci, 064/2087115.

Nema ni on, zvao sam ga. Ovaj retrovizor je bukvalno totalno rasturen. Ne moze nista od njega da se iskoristi. Ceo deo sa nosaca je rasturen. Isao bih pre na varijantu da isto stavim elektro nego obican

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio, daleko bilo, da skrnavis auto i opremu sa obicnim retrovizorom. Pa mi gledamo da napakujemo i sto auto fabricki nije imao, a kamoli obrnuto. Zar ti mi entuzijasti ovde delujemo kao neki nakupci :D ?

Nego sam mislio da mozda iskoristis nosac, poklopac ili sta vec sa obicnog retrovizora, ako je uopste izvodljivo. Motorici su verovatno ispravni. Ili da vidimo da li odgovara isto to sa Brava dvojke.

Pokusacu da ti izbunarim Compatibility listu u ePer (ako hoces da mi olaksas, posalji mi VIN za konkretan primerak). Da bi uporedili sastavne delove retrovizora, ako ne uspes da nadjes original elektro.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga vin ZLA84400001117042 . Nosac je koliko sam video citav a sve ostalo je u parcicima :)

 

Najgore od svega je sto sam se juce vratio sa puta i hteo ove nedelje da odem za kasko i jutros imam sta da vidim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo smo se culi. Nije siguran da li su ti koje ima elektrosklopivi. Kaze da prebrojim broj zica kod mene pa da uporedimo. Pogledacu kasnije pa se nadam da je isto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Aca16 said:

Evo ga vin ZLA84400001117042 . Nosac je koliko sam video citav a sve ostalo je u parcicima :)

Slikaj iz par uglova, da pogledamo stanje.

Evo kako stoje stvari za tvoj VIN, nisi napisao koja strana je u pitanju. Poklopac, staklo, ornament ti nisu toliko bitni, jer su univerzalni i lako ces naci.

U ePer moze da se "raskupusa" ne dalje od nivoa komplet nosaca (sto nikako ne znaci da ne moze da se nabudzi :D).

735517432 je levi, 735517428 desni. Compatibility 441 (elektrosklopivi), a imaju i neku Modifikaciju C16735 na poklopcima (moguce ona glossy crna sa zadnjih serija).

 

Untitled.thumb.png.0f7b3fefb0dfae778d8a0a3caee8d42d.png

 

Ako otvoris detalje i Compatibility listu za npr. levi, dobijes da ide samo za Deltu. Ako se pogledaju i druge moguce verzije, dobijes da ide i stariji 735474630 (2009.) i noviji 735598050 (2014.):

 

Untitled1.thumb.png.8cca4da1808ef9d61319c953da8b58e1.png

 

Kada proverim Compatibility samo za njih, opet kaze da su mogli samo za Deltu (veruj mi na rec, da ne pravim PrintScreens i za to).

Summa summarum, zasto sam i kacio - po ePer otpada mogucnost nosaca sa Brava (bilo bi interesantno uporediti zasto i koji je njihov SN). A mogu stariji, sa prvih verzija pre-restyle Delti, kao i sa zadnjih serija.

 

Ako je slucajno od koristi, evo i kako izgleda standardni retrovizor (!441), koji sam licno kupusao. Tri zice za motoric nivelacije i 2 za grejac. Kacio sam vec nekome ranije na forum i koliko vidim oznacavao za nesto drugo:

 

251020207402.jpg.85335e5e815ea6fe3a19bf5ced0c9e9f.thumb.jpg.a90aca9693f32ae992e7e91a1241d0d8.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim po tvojoj slici identicno izgleda taj unutrasnji deo. Moji su spolja crni ali je gornji deo glossy. Nisam zagledao druge Delte ali mi se cini da su na vecini isti makar spolja. Da li je i kod tebe ta gornja polovina glossy?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam ti cisto poredjenja radi, da vidis da li sa tvog retrovizora mozes da prepakujes ista.

5 minutes ago, Aca16 said:

Koliko vidim po tvojoj slici identicno izgleda taj unutrasnji deo. Moji su spolja crni ali je gornji deo glossy. Da li je i kod tebe ta gornja polovina glossy?

Ne verujem da ti je informacija od nekog znacaja, jer imas dodatno i motoric preklapanja. Bravo jeste restyle, ali nije bas iz onih serija sa samog kraja produkcije, sa glossy retrovizorima.

Ovo sam kacio na forum, okacicu ti jos neku sliku ako iskopam na telefonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/10/2022 at 9:46 PM, andreja.micovic said:
Ajd zarad forumskog duha ostavi gde i koja je cena. Da znamo i mi okvirno ako nekom nekad zatreba

Evo print screen. 70 evra. Inace svuda gde imaju retrovizore koji nisu elektro sklopivi, traze 50 evra
 

Evo i slike

 

df45.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, andreja.micovic said:

Ajd zarad forumskog duha ostavi gde i koja je cena. Da znamo i mi okvirno ako nekom nekad zatreba

Upravo tako :thumbup: . Poenta foruma je da se druzimo i pomazemo, a ne da se zbrise kada se resi svoj problem, bez ikakve korisne povratne informacije za ostatak zajednice ;) .

@Aca16

Super da si brzo resio. Hvala za info, koristice sigurno kolegama. Ako te ne bude mrzelo, slobodno postavi i neku sliku kada ti stigne retrovizor, konektor, broj linija, mozes i sliku tog raskupusanog kada ga skines... Sve to moze da koristi kada nekoga muka pritera :) , video si i sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...