Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja kupio auto evo skoro godinu dana :D taman na vreme pre svih poskupljenja

u februaru 2021 sam pazario 320ed F31 LCI automatik sportline 2016 god

uglavnom se na slikama vidi i oprema, postavicu slike sa oglasa i neke koje sam ja kasnije slikao. 

Auto je fabricki bio sa 17" felnama, al sam ja to odmah promenio. Zimski set 18" a letnji 19"

 

HVA_KPs6TiGlRADCYAEEzBu0pIOU4uUq0WRbB5O8Wjvu8ep2wICACbFPIeLiJF_-Wq0mBg5uQZMGrMdO

AqYyQu-QwbzPTiMzghTDBd-y4pgeuU62yMQeP0TP

kUxKoLRVxC13MDG1hDHds_Q_Wr6e6mX36l-p2l1L

PMd0oxOevCW1YAZqtYpNYZ5smZ3ZeQo83xgb_Xe4

R-db1_rYKlOvlH8Xg8ExKMH_IJ3DNGSLv8eQjR2J

Zimski set 

UwwXtexz9pOHDLmj_OC5pn0A2hJAsBCF5gF-KmIh0R-SnxRU4k1kgRD2dNkmdruaHlD0lp05KQNJ6TrjzLEpwPC0E_62SIvwMwL9DlHIKkGQdTrQ0LHyWijf

i letnji:

UibA19Qg_nGsqeITJVRmohZZLERT4bAOjTkq70o7yHcrhyCDL5upsQb9xX2wu9bgjiq6DU2hqS5oAE1x-idM20VcL-ztFD3Ox6ZZT_lRa0rIPFeXWZMH3hVj

 

Sto se iskustva tice za sada samo pozitivno

bilo je 135000 km a sada imam 160000km na satu.. uglavnom autoput i magistrala, nesto malo po gradu

320ed - model od 163ks, b47 verzija, ZF automatik sa 8 brzina

postrosnja na relaciji Nemacka-Srbija i nazad izmedju 6.3 i 7l, zavisi da li kroz Nemacku vozim 140 kao i ostatak puta, ili brze (do 200km/h)

adaptivno oslanjanje doprinosi da 19ice budu udobne, ozvucenje taman da bude zurka u autu :D 

Mape su jos iz 2016 i rade u Srbiji takodje, osim sto kod nas ima mnogo vise izmena nego u inostranastvu, jeli posto zivimo u zlatno doba :D

Toliko za sad... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke i od mene!
Savrsen auto - u svakom pogledu.

 

Jos sto kazes, kupljen u pravo vreme :D Ja nisam kupio bas u pravom, ali u daleko boljem nego sto je sada. Bacim pogled povremeno na oglase - haos :D

 

Nego, gledam na slikama ovaj dupli izduv pa se pitam, postoji li neka logika iza toga? Da li LCI svi imaju dupli izduv (sa jedne strane)? Kod mene je jaci motor, ali imam jednu cev samo. Ali nije LCI, pa mi to nekako deluje kao logicno objasnjenje :D

U zdravlju da se vozis!

Jel si imao nekih problemcica do sada, ili nekih ulaganja? Ne bih da baksuziram, cisto iz radoznalosti pitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :D

resio sam (nadam se) problem i sa onim prvim slikama, trebalo bi da se vide sad 

 

Oko izduva ne znam ni ja logiku, mada je sporline mozda zato ima dupli

Vidjao sam da 318 ima jedan izduv a sve preko 320 ima dupli sa jedne strane, a da motori sa 6 cilindra imaju po jedan na obe strane.. mada sad to menjaju kako izadje nova serija nema vise nikakvog pravila.

Ja sam jurio opremu kad sam kupovao auto, i nije bas bio jeftin, ali sad kad pogledam sa takvom opremom skuplji su bar za 1500/2000e

 

Od ulaganja samo 2x malis ervis, sad ce jos malo vreme i za sledeci mali servis. Preventivno sam zamenio termostat, antifriz svakako posle 5 godina mora da se menja. Zadnje kocnice jer su se potrosile... Ali to je sve redovno odrzavanje

Sad pre neki dan sam ocitao gresku za EGR da je pritisak bio nizi od onoga sto je trebalo, ali nije bilo greske na instrument tabli nego ja to tako povremeno proverim sta se desava (BimmerLink)

 

to je to za sad, da kucnem u drvo, i pu pu :D

 

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je isto u sport paketu, ali eto, imam jednu cev :D
Nije jedini, vidjam po oglasima isto tako, ali ne mogu da "uhvatim" sablon :D ako postoji uopste

 

Sta uzimas od filtera i ulja za mali servis?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta bih rekao

efficient dynamic svakako ne ide sa sport opremom, al eto i to su spojili.

Imam 163ks i 400nm, a klasican 320d ima 190ks i 400nm .. skoro isto a opet razlicito

 

Filteri MANN a ulje Liqui Moly 5w30 Longtime. Preporuka fabrike da se radi na 30.000km ja radim na 12 do 15k

 

Sad sam nasao tvoju temu, pisali smo i tamo

kupio sam i ja onu apk BimmerLink, i gledam da imamo slicnu kolicinu pepela u DPFu, ja imam tipa 39gr, i pise da mi je dpf ok za jos 90.000km

Pepeo ne moze da se ocisti regeneracijom vec mora da se fizicki ukloni kolko sam shvatio

Istrazivao sam malo Nemacko trziste, iako mi jos to ne treba, i naisao na firmu koja cisti dpf i nudi garanciju od godinu dana na to (ADVANPURE). Uslugu montaze i demontaze moras sam negde odraditi. Oni ciscenje  naplacuju  299e sto je korektno, ali montazu i demontazu moras sam negde, ili su mi ponudili ceo komplet za 699e. MIslim da hoce da me otkace sa tom cenom, svakako im ne bih platio 700e za to

 

Skroz sam nov na ovom polju, do sad sam samo benzince vozio :D

 

p.s. vide li se one slike iz prvog posta?

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam kolega, auto je bomba :wub:  Da lepo sluzi i za bolji zamenis kad dodje vreme. Potajno ih gledam kao sledeci, ali cekam da padnu malo cene...malo vise. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala hvala

Ja sam gledao prvo Alfu 159, ali je mnogo matora i visok je porez na euro4 (dizel)

Onda sam gledao i Guliu, al je ona tek preterano skupa, a i nema ih puno u ponudi

mislim, BMW mi je oduvek omijena marka ali volim i Alfu :D

hteo sam i Grandea opet, ali 1.4 tJet.. ali mi je trebao auto i za duza putovanja

 

Tako sam dosao do zakljucka da kupim ovo sto mi se svidja, a i isplati se najvise ovde

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reko ja d sam oslepo :D 

 

Odlično izgleda brnba, karavane posebno volem. Al crna boja....to ne mogu ni u snovima da posedujem kako je komplikovana za održavanje :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu...

IMG-20220309-160903.jpgIMG-20220325-155433.jpg

Preselili smo se (supruga i ja) u okolinu Passaua -Bavarska, i sad prelazim manje km jer zivimo takoreci pored posla

isao za Srb 3 puta plus letovanje u CG, plus izleti po Nemackoj = trenutno stanje oko 185.000km

image.jpg20220417-085905.jpg

Od investicija/odrzavanja sa sada zamena ulja na otp 10-15 hiljada, najcesce oko 11k ili 12k, osim toga samo gume i gorivo, Bio sam na onom opozivu zbog EGRa u BMWu, obnavljanje softvera je trajalo 8h!!!

Kolega je nedavno kupio i4 pa sam provozao 10ak km, zanimljiv auto i uzivo je naravno potpuno drugacije nego kad slusas necije utiske. Skoro pa pozitivni utisci :D Vise bi voleo da je kupio M340i

20220729-144434.jpg20220729-150407.jpg

imam neku (ne)srecu da sam do sada 3x gume busio nekim ekserima ili srafovima, uvek u SRB .. sreca pa imam Runflat

a pocetkom Avgusta sam imao i bliski susret sa Dabrom, na nekoj magistrali pored Dunava oko 23:00 - Procenjena steta od osiguranja sa popravkom, cenom delova sa porezom skoro 5000e

20220802-223403.jpg20220802-223410.jpg20220803-095154.jpg20220803-095150.jpg

Cela procedura je trajala nesto vise od mesec dana, a auto je bio u servisu 10ak dana, za to vreme sam imao i zamenski auto (Iako je star 2 godine i ima 14000 na satu, krs od auta. 1.0 turbo sa manuelnim menjacem. Potrosnja je kao meni na 320d sto je kao ok, ne ide tako lose ali je kvalitet materijala i utisak u voznji neuporediv sa BMWom koji ima 11x vise km i stariji par godina. AndroidAuto zahteva nov kabl za povezivanje inace ne funkcionise, ekran preosetljiv na dodire, kad se pojaca muzika tresu se rukohvati.. neudobna sedista... sta drugo i ocekivati od Seat Arone)

20220817-144954.jpg

Svi zamenjeni delovi su novi, ofarbano je i krilo samo nije ispolirano bas kako treba i primeti se razlika u odnosu na haubu koja je u original boji sa sitnim ostecenjima od voznje autoputem , ali ipak je ovo POPRAVKA kao sto su rekli u sesrvisu, Auto je priveden nameni.

20220829-165913.jpg20220907-101431.jpg20221014-175048.jpg20221014-175107.jpg

sad sam se bacio na razmisljanje oko servisa menjaca, odnosno zamene ulja... Nemam nikakvih problema ali ne znam da li je ikada radjeno nesto oko toga pa bi da to sredim da mogu mirno da vozim auto jos par godina.

 Ima li neko iskustva sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno da nije nikad menjano ulje u menjacu, kao sto se preko retko radi i v.servis.

 

ZF kaze na original servisnom setu da je predvidjena zamena ulja i filtera od 80-120.000km zavisno od stila voznje, na f10 sam menjao na 100kkm i ulje je bilo cisto i po boji kao novo, a u f31 sam menjao na 150kkm i bilo je malo opiljaka u filteru i ulje je bilo izmenjene boje, ali je menjac saltao perfektno i pre i posle zamene.

 

Moj savet, nemoj cekati da vrisne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hala, i ja sam tog stava da je bolje preventivno odrzavanje nego cekati da nesto crkne pa onda pljuvanje po tome kako je nesto lose ... A naslusao sam se prica gde je navodno posle menjanja ulja bila gora situacija.. Skupljam info pa cu podeliti ovde sta je bilo do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tranmisson Fluid @ 60k - Page 2 - BMW 3-Series and 4-Series Forum (F30 /  F32) | F30POST

 

To sto je menjac izuzetno kvalitetan pa moze da izgura ogromne kilometraze bez servisa, ne znaci da ne treba servis, na ovim prostorima se servis menjaca uglavnom radi kad pocne da brljavi, pa nekad to pomogne ako nije previse fizicki ostecen, a ako bude zamena ulja ne popravi menjac, sto je nemoguce onda ljudima servis menjaca tj zamena ulja bude kriva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

On 10/27/2022 at 2:41 PM, MickeyS said:

sad sam se bacio na razmisljanje oko servisa menjaca, odnosno zamene ulja... Nemam nikakvih problema ali ne znam da li je ikada radjeno nesto oko toga pa bi da to sredim da mogu mirno da vozim auto jos par godina.

 Ima li neko iskustva sa tim?

 

Ja isto razmisljam vec neko vreme.
Moj trenutno ima 189.000 i zamenio bih sada pre zime.

 

Iskreno, ne znam gde to da odradim u Nisu. Ako neko ima predlog za neki servis u BG-u ili u nekom drugom mestu, da je stvarno pouzdan, rado bih se upustio u "pustolovinu" :)

 

Ti bi menjao kod nas ili u Nemackoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...