Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Danas nesto vozio zenu u BG, pa sam usput odradio "istinomer".. 

 

179 ks i 235 nm. Obicno gorivo je u njemu, 95-ica. Za atmosferca, rekao bih da je to skroz ok...

 

 

 

 

IMG_4682.jpeg

Edited by horvat
ispravka : zena umesto supruga, vozio umesto nosio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno je, kao sto mi je i cudno da ima 132-135ks na tocku, sto bi ispalo da ima cca 25% gubitka u prenosu sto mi je za prednju vucu sa saltungom bas nerealno.

 

Ispada da ima powertrain loss kao da je 4x4 sa nekim starijim planetarnim automatikom,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj deo jesmo komentarisali i rekao je to skroz normalno i u skladu sa ostalima. Kaze da se krece izmedju 20 i 30%, i da bas dosta auta ima oko 25% gubitaka. Bas sam eksplicitno trazio rezultat na tockovima, npr. kod Bobe nisam dobio tako, nego samo iskalkulisano... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, totti said:


 

 


3 puta čitam da shvatim da nisi svom suprugu iz Beograda nešto odneo emoji1.png

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

 

Isto... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto tu ne stima, maksimalna brzina 170 i nesto verovatno deklarisana, sigurno moze ona jace sa tih 185 konja , ovo sto vibrira najverovatnije na valjcima mikrovibracije na tockovima ,nosacima i sl. ok nije perfektan ali ono mozda mu i sam uredjaj za merenje nije perfektan , opet referentno merenje mu je priblizno tvom sto bi trebalo da znaci da je skoro fabrika i to je ekstra dalje me buni sto je referentni broj ispod deklarisanog (moguce da su merili na radilici tako ga i stavili kao specifikaciju a posle dolazi gubitak u efektivi na tockovima itd.) ali deklarisana brzina po revo chipu mnogo malo to nesto ispada sta znam ... cim je to skoro kao referentna vrednost boli te uvo, daj baci link nekih slika iz kokpita da vidim kakva je telemetrija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha , de znam nisam nikad merio na dyno nista, ne znam ni check engine sta znaci i kako izgleda to kod mene nema, u tabli ima samo kao brizgaljka nesto sto se gasi kad se auto upali :D , vidis referentna vrednost mu pise tvoji podatci sto je po meni bzvz , bolje da je blanko jer ovako ispada da je radio dva merenja istog umesto da je poredio sa fabrickim podatkom  , idem nekom logikom sta znam, ako je referentna vrednost fabricki original podatak (iako pisu tvoji podatci) onda ti je masina perfekcija i boli te uvo ;) kako se meni svidela 159tka poredio sam sa bmw 3jkom a volim te alfine cajgere i dizajn vise ,bembarine su malo dosadne cak ni merace temperature ni tu telemetriju nisam video onako da bude u mom stilu ;) bas slicno lezi kao moja HPE na drumu ta 159 alfa , upravljanje sve je nekako isto isto iako je novija stim sto ja moj negujem pa je slicnost ostala :) eh da je 159 zadnja vuca kako bi je prasio punim gasom  da se k'robecam malo odma strejt pipe da rezi poskidam sve te suvisne filtere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra je! 15 stranica + skrol jedva bi nasao ,evo je zanimljiva lampica malo iznad fm tunera hehehe :D ali dizajn je vrhunski bas tera na papucicu gasa ima komande na volanu dok one obicne 1.8 jts nemaju , definitivno je lepsa od slabije varijante (i stanje im je generalno bolje) gledao sam ih par na kraju nista ne kupim (s'ebem ruku pa oporavak :cry:) vidi mini pored sto ima toyo r888 gumice opaaa , moracu ja nesto tako simpa da uzmem da nataknem iste gumice ...

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi tog Minija zajedno sa gumama, na prodaju je...

 

 

 

8 hours ago, horvat said:

1672264828390380.jpg

 

Ne pada ti napamet da izgubiš jednu tablicu i da pišeš izjavu kad brojevi u SU dođu do 159...    :whistle:

 

B)

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi ta toyo postavljena u kontra navoj hehe ipak ne bih , sa minija bih samo gumice ovo ostalo ne mere  :D dobra 159-ka gledao sam svetlu metalik i kao dark steel tamna , bolja mi je iskreno tamnija bas lepa nijansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...